Rozdrabniacz do gałęzi to stosunkowo mało popularne urządzenie służące do rozdrabniania gałęzi, które pozostają po przycinaniu czy wycinaniu krzewów oraz drzew. Obecnie nie zaleca się ich palenia, a dodatkowo rozdrobnione gałęzie można wykorzystać w ogrodzie np. do ściółkowania. Zresztą nie bez powodu resztki z sadów czy parków są sprzedawane firmom zewnętrznym, które wykorzystują je ponownie. Budowa rozdrabniacza jest bardzo prosta. To w zasadzie obudowa wyposażona w specjalny element tnący.

Ranking rozdrabniaczy do gałęzi

 1. Rozdrabniacz do gałęzi Hecht 6208
  Rozdrabniacz do gałęzi Hecht 6208
  Sprawdź aktualną cenę
  Spalinowy rozdrabniacz do gałęzi, który doskonale radzie sobie nawet z dużą ilością gałęzi powstałych po przycinaniu krzewów i roślin ozdobnych. Posiada mocny, czterosuwowy silnik Hecht o pojemności 208cm3 i mocy 7 KM. Jego moc obrotowa to aż 13,5 Nm. Dzięki temu urządzenia rozdrabnia materiał o średnicy do 70 mm. Samo waży 56 kg.
 2. Rozdrabniarka Bosch Axt 25 Tc 0600803300
  Rozdrabniarka Bosch Axt 25 Tc 0600803300
  Sprawdź aktualną cenę
  Wydajna i cicha rozdrabniarka turbinowa do gałęzi i liści. Posiada sporą średnicę rozdrabniania i specjalnie wyprofilowany lej. Wyposażona jest w zbiornik o pojemności 53 litrów, co ułatwia zbieranie rozdrobnionego już materiału. Zdejmowany lej załadowczy pozwala na szybkie doprowadzanie odpadów. Urządzenie uruchomić można tylko w przypadku zamontowanego zbiornika. Model ten posiada silnik  o mocy 2500W.
 3. Rozdrabniacz do gałęzi Makita UD2500
  Rozdrabniacz do gałęzi Makita UD2500
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości rozdrabniacz do gałęzi o moc 2500W i maksymalnej średnicy gałęzi 45 mm. Posiada zbiornik o pojemności 67 l, waży 27 kg. Doskonale sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym. Wyróżnia się nowoczesną konstrukcją, dużymi gumowanymi kołami i łatwym w obsłudze panelem sterowania z automatycznym systemem antyblokującym. Wycięcia zapewniają łatwą kontrolę nad zbiornikiem.
 4. Hecht rozdrabniarka elektryczna 6285 XL
  Hecht rozdrabniarka elektryczna 6285 XL
  Sprawdź aktualną cenę
  Wydajna rozdrabniarka elektryczna, która sprawdzi się w każdym ogrodzie. Posiada wydajny silnik o mocy 2800W i frezowy system rozdrabniania. Rozdrobnione gałęzie wykorzystać można potem jako kompost czy materiał opałowy. Frez tnący wykonany jest z wysokiej jakości stali. Można do ostrzyć i wymieniać. Całość uzupełnia elektryczny silnik z bezpiecznikiem przeciążeniowym oraz sporych rozmiarów koła.
 5. Rozdrabniacz do gałęzi Hecht 626 Silent
  Rozdrabniacz do gałęzi Hecht 626 Silent
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny, frezowy rozdrabniacz  do gałęzi, niezastąpiony w każdym ogrodzie. Posiada wydajny silnik o mocy 2600W i system frezowy. Frez tnący wykonany jest z wytrzymałej stali. Urządzenie posiada wydajny silnik z zabezpieczeniem przeciążeniowym. Za sprawą systemu frezowego urządzenie jest bardzo ciche. Radzi sobie bez problemu z gałęziami o średnicy do 40 mm. Posiada ergonomiczny uchwyt.
 6. Rozdrabniarka Nac SHE250B-BAG-LD
  Rozdrabniarka Nac SHE250B-BAG-LD
  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalny kołek teleskopowy z kołami do nożyc akumulatorowych Classiccut I Comfortcut produkcji firmy Gardena. Pozwala na bardzo dokładne przycinanie krawędzi trawnika bez konieczności schylania się. Jest to produkt prosty w montażu, ergonomiczny i wygodny w obsłudze. Posiada ergonomiczny uchwyt, który dobrze leży w dłoni. Trzonek jest regulowany w zakresie od 74 do 96 cm. Można go więc dopasować do wzrostu użytkownika.

Jaki rozdrabniacz do gałęzi kupić?

Rozdrabniacze są urządzeniami, które naprawdę istotnie ułatwiają pracę w ogrodzie. Sprawiają, że można szybko pozbyć się problemu ściętych gałęzi krzewów i drzew. Czym jednak należy kierować się przy zakupie takiego rodzaju urządzenia? Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

 • Rodzaj zasilania – do wyboru są urządzenia elektryczne i spalinowe. Rozdrabniacze elektryczne są dość zróżnicowane. Zakupić można zarówno modele ciche o niewielkiej mocy silnika, które sprawdzają się w małych ogrodach, jak i urządzenia o mocy powyżej 2400W. Rozdrabniacze spalinowe mają większą moc, ale jednocześnie są bardziej hałaśliwe. Rozdrabniają jednak większa gałęzie. Są więc idealne do sadów i dużych ogrodów. Przed zakupem warto więc zastanowić się nad swoimi potrzebami i oczekiwaniami. W przypadku rozdrabniaczy elektrycznych trzeba oczywiście zawsze zadbać o dostępność prądu.
 • Rodzaj elementów tnących – proste rozdrabniacze mają mało skomplikowane systemy noży. To popularne rozwiązanie, chociaż niezbyt skuteczne. Bardziej efektywne są bowiem noże ślimakowe, które mają większą siłę cięcia. Są niezawodne i żywotne. Radzą sobie nawet z grubymi gałęziami. Elementy tnące z turbiną są również bardzo szybkie i wydajne. Napędzane są na ogół silnikami spalinowymi.
 • Funkcje i wyposażenie dodatkowe – to od nich w dużej mierze zależy wygoda obsługiwania rozdrabniacza do gałęzi. Bardzo funkcjonalne są urządzenia z opcją wciągania gałęzi i wyposażone w wyłącznik przeciążeniowy. To drugie rozwiązanie chroni rozdrabniarkę przed awarią. Czyszczenie urządzenia ułatwia dodatkowo tzw. wsteczny bieg. Przydatnym elementem jest także kosz na zrębki. W ten sposób zrębki nie rozsypują się na bok, ale trafiają do osobnego kosza. Im jest on większy, tym rzadziej trzeba go opróżniać. Niektóre rozdrabniacze posiadają koła, które ułatwiają ich transportowanie. Warto także postawić na model z zabezpieczeniem przed włączeniem. W praktyce funkcję tę często pełni pojemnik. Gdy nie jest włożony, noże nie są odpowiednio ułożone i rozdrabniarki nie można uruchomić.

Czy warto kupić rozdrabniacz do gałęzi?

Rozdrabniacz do gałęzi to niepozorne urządzenie, które może znacznie ułatwić pracę w ogrodzie czy na działce. Małe modele elektryczne przychodzą z pomocą w przypadku bylin i raczej drobnych krzewów, które przycina się od czasu do czasu. W dużych ogrodach czy sadach, gdzie przycinki krzewów i drzew są regularne i obowiązkowe, lepszym wyborem są większe rozdrabniacze spalinowe.

Za sprawą rozdrabniacza można szybko i skutecznie pozbyć się problemu gałęzi, które pozostają z przycinania drzew, krzewów, bylin itd. Jest to urządzenie, które jak sama nazwa wskazuje, niemal błyskawicznie szatkuje wrzucone odpady i przetwarza się na drobne elementy. Te wykorzystać można jako kompost czy do podsypywania roślin lub po prostu wyrzucić. Rozdrabniacze są urządzeniami naprawdę prostymi w obsłudze, które nie sprawiają problemów w transporcie czy przechowywaniu. Do wyboru są modele elektryczne i spalinowe.

Popularni producenci rozdrabniaczy do gałęzi

Sklepy z rozdrabniaczami do gałęzi warte uwagi