Sofa z funkcją spania to funkcjonalne meble, które umożliwiają nie tylko odpoczynek w pozycji siedzącej, ale i leżącej. Funkcja spania jest w tym przypadku wartością dodaną i nie stanowi istotny istnienia danego mebla. Takie rozwiązanie przydaje się w niewielkich pomieszczeniach. Jest też nieocenione podczas przyjazdu gości. Powierzchnię spania w tym przypadku tworzy zazwyczaj siedzisko oraz specjalna wysuwka, która po złożeniu mebla chowa się w jego wnętrzu.

Ranking sof z funkcją spania

Niekiedy trzeba przenocować gości – rodzinę, znajomych, przyjaciół. Nie każdy ma jednak duży dom lub mieszkanie i dysponuje osobnymi pokojami gościnnymi. Czasem jedynym rozwiązaniem jest udostępnienie miejsca w salonie. Nieocenionym rozwiązaniem okazuje się wówczas mebel z funkcją spania. Jaką sofę z funkcją spania kupić do swojego mieszkania lub domu? W wyborze powinien pomóc przygotowany przez nas ranking sof z funkcją spania. Zapraszamy do zapoznania się z najpopularniejszymi meblami tego typu na rynku.

 1. Sofa z funkcją spania Beliani Ciemnoniebieska Falster

  Sofa z funkcją spania Beliani Ciemnoniebieska Falster
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna sofa wyposażona w skrzynię na pościel. Posiada również regulowane oparcie, a więc szybko można ją przekształcić w wygodne łóżko dla gości. Środkowe oparcie po ustawieniu poziomo pełnić może funkcję podstawki na napoje. Całość utrzymana jest w eleganckiej, granatowej kolorystyce. Prezentuje się efektownie i pasuje do różnego rodzaju aranżacji.

 2. Sofa Halmar Tapicerowana Dla Dwóch Osób Z Funkcją Rozkładania Oslo 2S

  Sofa Halmar Tapicerowana Dla Dwóch Osób Z Funkcją Rozkładania Oslo 2S
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości sofa z z funkcją spania. Utrzymana jest w eleganckiej, szarej kolorystyce. Posiada profilowane siedzisko i oparcie. Nie sprawia większych problemów w montażu – zajmuje to dosłownie kilka minut. Jej maksymalne obciążenie to aż 200 kilogramów. Mebel składa się z dwóch niezależnych od siebie modułów. Rozłożyć można tylko jeden z nich. Sofa oferuje uzyskanie pozycji półleżącej. Jest nieocenionym rozwiązaniem np. w salonie.

 3. Blmeble Sofa Z Funkcją Spania Tapicerowana Szaroniebieska Lucan

  Blmeble Sofa Z Funkcją Spania Tapicerowana Szaroniebieska Lucan
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie kanapa z funkcją spania, która sprawdzi się doskonale w niejednym salonie. Bardzo płynnie się rozkłada. Posiada wygodne siedzisko i oparcie. Wykonana jest z granatowego, bardzo eleganckiego materiału, który nie jest trudny do utrzymania w czystości. Dlatego obicie prezentuje się pięknie przez wiele lat. Stelaż wykonany jest z drewna eukaliptusowego oraz stali. Sofę można bez problemu zmienić w łóżko do spania.

 4. Sofa z funkcją spania Beliani Jasnoszara Setten

  Sofa z funkcją spania Beliani Jasnoszara Setten
  Sprawdź aktualną cenę

  Jednoosobowa kanapa z funkcją spania. Utrzymana jest w modnej stylistyce skandynawskiej. Na uwagę zasługuje jej jasnoszara kolorystyka. Mebel zmieści się nawet w stosunkowo niewielkim pomieszczeniu. Błyskawicznie przekształcić go można w wygodne łóżko. Pasuje zarówno do aranżacji nowoczesnych, jak i nieco bardziej klasycznych. Sofa jest wykonana z poliestru oraz drewna brzozowego. Wypełnienie tworzy wysokiej jakości pianka.

 5. Sofa Beliani Z Funkcją Spania Tapicerowana Niebieska 190Cm Dublin

  Sofa Beliani Z Funkcją Spania Tapicerowana Niebieska 190Cm Dublin
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo elegancka sofa w kolorze błękitnym. Jest wykonana z tkaniny tapicerskiej, która wbrew pozorom nie jest trudna do utrzymania w czystości. Na uwagę zasługuje również grubo wyścielane siedzisko, które zapewnia miejsce do siedzenia dla trzech osób. Z kolei po rozłożeniu na sofie spać mogą dwie osoby. Ciekawym rozwiązaniem jest dzielone oparcie – jego dwie części są od siebie w niezależny sposób regulowane. Za sprawą obicia z każdej strony mebel postawić można w dowolnym miejscu w salonie.

Jaką sofę z funkcją spania kupić?

Sofa z funkcją spania to niewątpliwie mebel, który świetnie sprawdzi się w niejednym domu lub mieszkaniu. Pełni funkcję wypoczynkową, ale po rozłożeniu można na nim przenocować gości. Jak wybrać odpowiedni model? Co wziąć pod uwagę przy zakupie sofy z funkcją spania?

 • Wielkość – w przypadku standardowych sof nie jest ona problemem – wystarczy dopasować mebel do salonu. Jednak już przy kanapach z funkcją spania, trzeba zastanowić się, jak dużo miejsca mebel zajmie po rozłożeniu. Generalnie osoba dorosła do spania potrzebuje minimum 60 cm szerokości. Długość wynosić powinna 10-20 cm więcej niż wzrost użytkownika. Spore znaczenie może mieć też wysokość siedziska sofy, zwłaszcza dla osób chorych i starszych.
 • Sposób rozkładania – możliwości jest całkiem sporo. Czasem trzeba najpierw ściągnąć poduszki oparcia, a niekiedy wyciągnąć tzw. wózek. Niektóre sofy rozkładają się jak wersalki starego typu. Niektóre modele w środku mają stelaż z materacem. Na pewno mebel musi się szybko i w wygodny sposób rozkładać. Ma to duże znaczenie, gdy korzysta się z tej funkcji na co dzień.
 • Konstrukcja – sofa musi być stabilna, solidna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dobrze sprawdzają się konstrukcje stalowe.
 • Wypełnienie – od niego zależy miękkość sofy. W meblach rozkładanych wyróżnia się cztery typy elementów sprężynujących. Są to sprężyny faliste, elastyczne taśmy siedziskowe, sprężyny kieszeniowe i bonnellowe oraz pianki elastyczne. Do wieczornego odpoczynku najlepiej wybrać miękką sofę. Podobnie jest wówczas, gdy jest ona rozkładana jedynie okazjonalnie. Do spania codziennego najlepszym rozwiązaniem będzie mebel o większej twardości i elastyczności.
 • Pojemnik na pościel – nie posiada go każda sofa z funkcją spania. Pojemnik zapewnia miejsce do przechowywania pościeli, ale takie meble są bardziej masywne.
 • Tapicerka – to bardzo istotny element każdej sofy. Wybór materiałów na rynku jest bardzo szeroki. Do spania raczej nie nadają się meble skórzane, również wykonane ze skóry ekologicznej. To materiał, który słabo przepuszcza powietrze i jest niezbyt komfortowy podczas spania.

Czy warto kupić sofę z funkcją spania?

Niestety nie każdy dysponuje bardzo dużym domem czy mieszkaniem. Często na stosunkowo niewielkiej przestrzeni mieszka sporo osób. Nie zawsze można też sobie pozwolić na przygotowanie tzw. pokoju gościnnego. Jednak dobrym rozwiązaniem okazują się być meble np. sofy z funkcją spania. Przychodzą one z pomocą w kawalerkach i niewielkich mieszkaniach, gdzie nie można sobie pozwolić na zakup osobnej kanapy i łóżka. Mogą też pełnić funkcję mebli służących do przenocowania gości.

Sofy z funkcją spania wcale nie są meblami mało atrakcyjnymi wizualnie. Jest wręcz przeciwnie. Coraz częściej są to naprawdę efektowne kanapy o eleganckim designie, które bez problemu można dopasować do określonej aranżacji. Dodatkowo mogą być one bardzo funkcjonalne. Często wyposażone są też w dodatkowy pojemnik na pościel, koce czy narzuty.

Popularni producenci sof z funkcją spania

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu sof z funkcją spania

Kanapa lub sofa z funkcją spania to popularny mebel, który można spotkać w wielu domach i mieszkaniach. W ciągu dnia można na nim usiąść, poczytać książkę czy obejrzeć film. Z kolei w nocy pełni funkcję łóżka i to całkiem wygodnego. Warto jednak postawić na model, który łatwo się składa i rozkłada, zwłaszcza gdy użytkowany jest często. W wyborze powinien pomóc przygotowany przez nas ranking sof z funkcją spania. Zainwestować można w meble różnej wielkości, utrzymane w zróżnicowanej stylistyce – nowoczesne lub bardziej klasyczne.