Buda dla psa to niewielki rozmiarowo obiekt będący schronieniem dla psów mieszkających na zewnątrz. Kluczem do sukcesu jest wybranie modelu dopasowanego pod względem wielkości do zwierzaka. Jeśli buda jest za duża, ucieka z niej ciepło. Z kolei do budy zbyt małej pies się po prostu może nie zmieścić. Zwierzę w środku musi czuć się komfortowo. Powinno mieć możliwość rozłożenia się czy rozciągnięcia. Duże znaczenie ma także wielkość samego wejścia do budy.

Wprawdzie coraz więcej osób trzyma swoje psy w domach i mieszkaniach, ale czasem jest to niemożliwe. Wówczas trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią budę dla psa. Musi być ona dopasowana do zwierzaka pod względem wielkości. Jaką budę dla psa kupić? Okazuje się, że decyzja wcale nie jest prosta. Pod uwagę trzeba wziąć bowiem całkiem sporo czynników. Pomoże na pewno przygotowany przez nas ranking bud dla psów, w którym umieściliśmy produkty cieszące się dużą popularnością na rynku.

Ranking bud dla psów

 1. Buda dla psa Vidaxl Z Otwieranym Dachem Impregnowane Drewno Sosnowe 104,5×153,5x94cm

  Buda dla psa Vidaxl Z Otwieranym Dachem Impregnowane Drewno Sosnowe 104,5x153,5x94cm
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy buda dla psa utrzymana w rustykalnej stylistyce. Stanowić będzie dodatkowo ozdobę każdego ogrodu. W niej pies może się skutecznie schować przed deszczem czy silnym słońcem. Produkt wykonany jest z impregnowanego drewna sosnowego odpornego na różnorodne warunki atmosferyczne. Budę można łatwo otworzyć i wyczyścić. Zadaszenie pokryte jest też papą odporną na działanie wody. Buda jest banalnie prosta w montażu.

 2. Buda Trixie Niko XL 116x76x82cm

  Buda Trixie Niko XL 116x76x82cm
  Sprawdź aktualną cenę

  Buda dla psa wykonana z impregnowanego drewna sosnowego, która nie sprawia większych problemów w montażu. Posiada otwierany dach i dość wysokie nóżki. Za sprawą specjalnej warstwy zewnętrznej chroni wnętrze przed zimnem i wilgocią. Buda jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości – dach można zdjąć, złożyć, przypiąć. Dodatkowo zapewnia ona odpowiednią wentylację.

 3. Trixie Buda dla psa S 71x77x76cm

  Trixie Buda dla psa S 71x77x76cm
  Sprawdź aktualną cenę

  Niewielka rozmiarowo buda dla psa wykonana z solidnego drewna. Posiada dość wysokie nóżki i nie jest trudna w montażu. Skutecznie chroni psa przed wilgocią czy zimnem. Zapewnia przy tym swobodny przepływ powietrza. Nóżki pokryte są warstwą izolującą. Sama buda jest wykonana z impregnowanego drewna sosnowego wysokiej jakości. Dach jest stabilny, dwuspadowy. Został pokryty specjalną warstwą papy chroniąca przed deszczem czy przeciągami. Buda nie jest trudna do utrzymania w czystości. Pokrytą ją transparentnym lakierem iron oxide red.

 4. Buda dla psa Beeztees 95X99X99Cm

  Buda dla psa Beeztees 95X99X99Cm
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo wytrzymała buda dla psa wykonana z nieprzemakalnego tworzywa sztucznego. Nie wymaga ona konserwacji i impregnacji. Ustawiona jest na specjalnym podwyższeniu, dlatego skutecznie chroni psa przed wilgocią czy zimnem. Jej wejście jest lekko obniżone, co ułatwia wchodzenie do środka psom starszym i schorowanym. Dach budy jest ustawiony pod kątem – nie gromadzi się na nim śnieg i wolniej się nagrzewa. Posiada otwory wentylacyjne poprawiające cyrkulację powietrza w środku.

 5. Buda z tworzywa sztucznego Ferplast Dogvilla 88x72x65cm

  Buda z tworzywa sztucznego Ferplast Dogvilla 88x72x65cm
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie buda dla psa wykonana z tworzywa sztucznego wysokiej jakości. Jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla psów alergików. Zachwyca swoim designem – boczna ściana jest otwierana z prawej lub lewej strony. Budę z powodzeniem użytkować można przez cały rok. Nie jest ona trudna do utrzymania w czystości. Dodatkowo bardzo łatwo można ją złożyć i przetransportować w inne miejsce. Buda jest bardzo wytrzymała.

Jaką budę dla psów kupić?

W budę dla psa trzeba zainwestować wówczas, gdy zwierzak na co dzień przebywa na zewnątrz. Potrzebuje on wtedy odpowiedniego miejsca do odpoczynku i schronienia się. Na jaki model warto postawić? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie budy dla swojego psa?

 • Wielkość – to podstawowy parametr, który trzeba mieć na względzie przy zakupie budy dla psa. Zwierzaka trzeba więc dobrze wymierzyć, najlepiej w czasie snu. Pomiary trzeba poszerzyć o 20-30 cm, aby pies mógł się swobodnie przemieszczać. Gdy buda jest za duża, ucieka z niej sporo ciepła. Kolejnym istotnym elementem jest lokalizacja otworu wejściowego oraz jego wielkość.
 • Rodzaj – największą popularnością cieszą się oczywiście budy klasyczne, standardowe. Mają one jedno pomieszczenie i są zadaszone. Takie budy są też najtańsze. Droższe, ale zarazem bardziej komfortowe dla psa są budy z tarasem lub przedsionkiem. Taras czy przedsionek również są zadaszone. Można tam postawić np. miskę z wodą lub jedzeniem. Warto też wspomnieć o luksusowych budach piętrowych. Są one wykorzystywane raczej w przypadku psów małych. Mają kilka pomieszczeń i schody. Są one oczywiście raczej drogie.
 • Dach – to bardzo istotny element, bo on odpowiada za to, czy w budzie jest ciepło i sucho. Budy z dachem jednospadowym stawiane są na ogół obok budynku np. domu czy garażu. Wówczas jeden spad dobrze odprowadza śnieg czy deszcz. Budy z dachem dwuspadowym mogą być budami wolnostojącymi. Wyróżnia się też budy z dachem płaskim. Są one dobrym wyborem, ale tylko wówczas, gdy stoją pod inną konstrukcją np. na tarasie. Taki dach nie odprowadza bowiem śniegu.
 • Izolacja – warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu zwierzaka przed zimnem. Często do budy wkłada się siano, słomę lub specjalny materac. Mniej istotna jest izolacja dachu, gdyż budy z założenia są wodoszczelne. Unikać należy raczej dachów blaszanych, gdyż te szybko się nagrzewają. Pies może wówczas oparzyć się. Dużą popularnością cieszy się naturalne drewno, które wymaga jednak regularnej impregnacji.

Czy warto kupić solidną budę dla psów?

Buda to obowiązkowy element wyprawki dla psa, który mieszka na zewnątrz np. w ogrodzie przy domu jednorodzinnym. Dawniej budy rzeczywiście nie kojarzyły się najlepiej. Te sprzedawane obecnie na szczęście w niczym nie przypominają konstrukcji sprzed lat. Są za to naprawdę komfortowe i wygodne.

Dla osób, które mieszkają za miastem np. w domu jednorodzinnym i mają psa, zakup budy jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Budę postawić można w ogrodzie i nie jest to nic złego. Pies wcale nie musi na tym cierpieć. W sklepach znaleźć można bowiem naprawdę funkcjonalne, estetyczne i solidne budy dla psów. Zwierzakowi jest w takiej budzie ciepło i czuje się tam dobrze.

Podczas zakupu budy dla psa warto postawić na model solidny i wytrzymały. W końcu musi się on sprawdzać zarówno latem, jak i zimą. W dni chłodniejsze pies w budzie chroni się przed deszczem i śniegiem, szuka ciepła. Z kolei w czasie letnich upałów, buda stanowić powinna źródło cienia i miejsce do relaksu.

Popularni producenci bud dla psów

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu bud dla psów

Mieszkańcy domów jednorodzinnych często swoje psy trzymają na zewnątrz. Nie jest to nic złego, trzeba jednak zainwestować w odpowiednią budę, która będzie sprawdzać się doskonale przez cały rok. Dobrze dobrany model stanowić będzie dla psa miejsce odpoczynku, a także schronienia przed upałami, mrozem i deszczem. W wyborze z pewnością pomoże przygotowany przez nas ranking bud dla psów. Stworzony został w oparciu o produkty, które cieszą się na rynku największą popularnością i są polecane przez właścicieli psów.