Środek do udrażniania rur to specjalny preparat, który pozwala na skuteczne rozpuszczanie zanieczyszczeń zapychających rury czy syfony kanalizacyjne. Tego typu detergent jest w stanie usunąć z rur różnego rodzaju zabrudzenia. Środki do udrażniania rur dostępne w sklepach nie są trudne w użyciu – z ich aplikacją poradzi sobie każdy. Dzięki nim raz na zawsze zapomnieć można o zatkanym odpływie. W ten sposób można uniknąć wezwania hydraulika, co zazwyczaj wiąże się ze sporym wydatkiem.

Najlepszy środek do udrażniania rur – ranking

Na pewno w każdym domu od czasu do czasu pada pytanie – jaki środek do udrażniania rur kupić? Problem zatkanych odpływów czy syfonów dotyczyć może każdego. Postanowiliśmy nieco ułatwić sprawę i tak powstał kompleksowy ranking do udrażniania rur. Podczas jego tworzenia kierowaliśmy się np. opiniami internautów na ten temat. Już teraz serdecznie zapraszamy do lektury i dokonywania zakupów.

 1. Środek Do Udrażniania Rur Kanalizacyjnych Faren Melt 750ml
  Środek Do Udrażniania Rur Kanalizacyjnych Faren Melt 750ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy środek do udrażniania rur, który doskonale sprawdzi się w niejednym gospodarstwie domowym. Skutecznie rozpuszcza osady organiczne, które zalegają w systemach kanalizacyjnych. Utrzymuje w ten sposób ich drożność i czystość, a jednocześnie usuwa niezbyt przyjemne zapachy. To środek, który działa w zasadzie natychmiast, bo ma niemal dwa razy większą siłę ciążenia niż woda. Nie powoduje korozji i nie niszczy PVC czy żeliwa. W 98% jest biodegradowalny.

 2. Żel Do Czyszczenia Rur Kret 500Ml
  Żel Do Czyszczenia Rur Kret 500Ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Skuteczny w działaniu środek do udrażniania rur i syfonów w instalacjach kanalizacyjnych różnego typu. Działa w sposób samoczynny, usuwając różnego typu zatory stałe i organiczne – także włosy. Z łatwością dociera do trudniej dostępnych miejsc i to przez stojącą w odpływach wodę. Jednocześnie detergent ten nie niszczy rur, uszczelek i armatury. Usuwa niezbyt przyjemne zapachy. Jest niezwykle wydajny.

 3. Żel Do Udrażniania Rur Diversey Domestos Pf Unblocker Gel 1L
  Żel Do Udrażniania Rur Diversey Domestos Pf Unblocker Gel 1L

  Sprawdź aktualną cenę

  Bezproblemowy w aplikacji i skuteczny w działaniu żel służący do udrażniania rur w łazience i kuchni. Jest w 100% bezpieczny dla rur i odpływów. Błyskawicznie i skutecznie usuwa niezbyt przyjemne zapachy. Wystarczy wlać 500ml środka do odpływu i pozostawić na kwadrans. Przy mocno zatkanych odpływach może być to nawet cała noc. Potem całość należy spłukać ciepłą wodą. Preparat warto stosować także profilaktycznie.

 4. Granulki Do Udrażniania Rur Ludwik Hydraulik 425G
  Granulki Do Udrażniania Rur Ludwik Hydraulik 425G

  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajne i skuteczne granulki do udrażniania rur. Pomagają w usuwaniu zatorów i zapobiegają zapychaniu się rur odpływowych. Rozpuszczają włosy, osady z tłuszczu i innego typu zanieczyszczenia. Doskonale sprawdzają się w przypadku rur odpływowych do wanny, umywalki, zlewu czy brodzika. Nie należy ich stosować jedynie w przypadku aluminium. To preparat, który sprawdzi się w niejednym gospodarstwie domowym.

 5. Żel do udrażniania rur Grupa Inco Ludwik Hydraulik 500 g
  Żel do udrażniania rur Grupa Inco Ludwik Hydraulik 500 g

  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowo skuteczny żel do udrażniania rur. Usuwa zatoru i zapobiega zapychaniu się rur odpływowych. Szybko rozpuszcza włosy, osady z tłuszczu czy innego typu zanieczyszczenia. Sprawdza się w przypadku rur odpływowych ze zlewu, umywalki, brodzika czy wanny. Nie nadaje się jedynie do aluminium. Pozwala na usuwanie z otworów odpływowych niezbyt przyjemnych zapachów.

Jaki środek do udrażniania rur kupić?

Środek do udrażniania rur to detergent, który powinien się przydać w każdym gospodarstwie domowym. O zatkanie zlewu, umywalki czy wanny nie jest bowiem trudno. Na jaki preparat się zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie środka do udrażniania rur?

 • Przeznaczenie i rodzaj – nie ma prostszego sposobu na odetkanie odpływu niż sięgnięcie po specjalny środek do udrażniania rur. Do wyboru są  preparaty w formie płynu, żelu i granulek. Postawić też można na detergenty ekologiczne o biodegradowalnej formule – nie wpływają one negatywnie na środowisko naturalne. Preparaty w formie żelowej są na pewno niezwykle wygodne w użyciu. Ich konsystencja pozwala na osadzanie się produktu na ściankach rur. To wydłuża czas jego działania. Skuteczne w działaniu są jednak i granulki. Bywają też wydajniejsze niż preparaty żelowe. Nie można przesadzać z ich ilością, bo mogą zbrylać się w odpływie. Dlatego tak ważne jest zawsze kierowanie się zaleceniami producenta.
 • Wielkość opakowania – wybór środków do udrażniania rur jest na rynku dość spory. Sprzedawane są one w opakowaniach o zróżnicowanej wielkości. Przy wyborze trzeba wziąć pod uwagę swoje potrzeby i możliwości finansowe. Środki do udrażniania rur mają zwykle pojemność 250, 400, 800 czy 1000 ml. Te w największych opakowaniach są zazwyczaj przeznaczone dla profesjonalistów.
 • Stopień ekologiczności – skład i stopień ekologiczności to aspekty, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie środka do udrażniania rur. Obecnie producenci coraz chętniej ulepszają formuły swoich produktów, stawiając na preparaty biodegradowalne i takie, które nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego. Mają one zazwyczaj symbole BIO, ECO czy ORGANIC.

Czy warto kupić środek do udrażniania rur?

Zatkany odpływ wody w łazience czy kuchni to problem, który czasem pojawia się w każdym domu czy mieszkaniu. Najprostszym rozwiązaniem jest wówczas sięgnięcie po odpowiedni środek do udrażniania rur – w formie płynu, żelu lub granulek.

Preparaty przeznaczone do udrażniania rur mają w swoim składzie dość silne substancje chemiczne np. wodorotlenek sodu. Z tego powodu nie mogą mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą człowieka, oczami czy jamą ustną. Przed ich użyciem trzeba się zawsze dokładnie zapoznać z instrukcją podaną przez producenta na opakowaniu. Do tych zaleceń trzeba się obowiązkowo stosować.

Środki do udrażniania rur są skuteczne w działaniu i zazwyczaj bezproblemowe w aplikacji. Podczas ich używania należy zachować jednak pewne środki bezpieczeństwa. Podstawą powinno być stosowanie rękawic ochronnych zabezpieczających skórę przed parzeniami. Do zalewania środka wykorzystywana jest ciepła, ale nie wrząca woda. Powstałych w ten sposób oparów nie należy nigdy wdychać.

Jeśli w danym pomieszczeniu działa właśnie środek do udrażniania rur, warto to wnętrze na jakiś czas opuścić. Dom czy mieszkanie dobrze jest dobrze wywietrzyć. Preparat nie może znajdować się w pobliżu zwierzaków domowych i małych dzieci. Dodatkowo trzeba wiedzieć o tym, że niektóre preparaty chemiczne nie nadają się do czyszczenia instalacji aluminiowych. Przed pierwszym użyciem produktu trzeba więc upewnić się, czy dany środek rzeczywiście nadaje się do danej instalacji.

Popularni producenci środków do udrażniania rur

Podsumowanie rankingu środków do udrażniania rur

Środki do udrażniania rur to preparaty chemiczne, które prędzej czy później przydadzą się w każdym gospodarstwie domowym. Nie ma bowiem łazienki czy kuchni, w której od czasu do czasu nie doszłoby do zatkania się odpływu. Wtedy trzeba sięgnąć po specjalne detergenty – nie ma konieczności od razu wzywać hydraulika. W wyborze konkretnego produktu na pewno nieco pomoże nasz kompleksowy ranking środków do udrażniania rur. Ze swojej strony serdecznie zachęcamy do lektury.