Myszka dla leworęcznych to myszka stworzona specjalnie dla osób leworęcznych. Wciąż na rynku zdecydowana większość myszek komputerowych to modele dla osób praworęcznych, ale producenci dbają coraz częściej także o te osoby, które na co dzień posługują się głównie lewą ręką. Największy problem jest w przypadku myszek gamingowych, bo te są produkowane przede wszystkim standardowo – dla osób praworęcznych. Pewnym rozwiązaniem jest tutaj zakup myszek symetrycznych.

Najlepsza myszka dla leworęcznych – ranking

Jaką myszkę dla leworęcznych kupić? Z oczywistych względów takie pytanie zadają sobie te osoby, które na co dzień posługują się przede wszystkim lewą ręką. Na szczęście w sklepach coraz częściej spotkać się można z myszkami przeznaczonymi dla osób leworęcznych. W wyborze odpowiedniego modelu pomoże na pewno nasz kompleksowy ranking myszek dla leworęcznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem.

 1. Mysz dla leworęcznych Logitech PRO Wireless Gaming Czarna (910-005272)
  Mysz dla leworęcznych Logitech PRO Wireless Gaming Czarna (910-005272)

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy mysz gamingowa, która powstała na skutek współpracy Logitech z kilkudziesięcioma profesjonalnymi graczami. Wykorzystuje bezprzewodową technologią LIGHTSPEED oraz czujnik HERO 16K. To mysz, która zapewnia niezrównaną precyzję działania.  Wyposażona jest w innowacyjne przyciski, które działają dokładnie i spójnie. Podczas grania nie ma bowiem miejsca na żadne błędy.

 2. Myszka dla leworęcznych SteelSeries Rival 5 Czarna (62551)
  Myszka dla leworęcznych SteelSeries Rival 5 Czarna (62551)

  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowa gra z 9 programowalnymi przyciskami. Doskonale sprawdzi się podczas rozgrywek w  gry typu MOBA, MMO czy FPS. Wykorzystuje nowoczesny sensor TrueMove Air i specjalny przełącznik Golden Micro IP54. Urządzenie to oferuje wyjątkową jakość sterowania. Każdemu przyciskowi można przypisać określone skróty klawiszowe. Atutem urządzenia jest dodatkowo 10-strefowe podświetlenie RGB.

 3. Mysz komputerowa dla leworęcznych Logitech Signature M650 L (910006349)
  Mysz komputerowa dla leworęcznych Logitech Signature M650 L (910006349)

  Sprawdź aktualną cenę

  Jedyna w swoim rodzaju mysz komputerowa optyczna z rozdzielczością na poziomie 4000 dpi. Wyposażona jest w 5 przycisków. To urządzenie w kolorze białym, dość  nietypowym. Zasilane jest bateryjnie. Stanowi prawdziwą gratkę dla osób, którym zależy na wydajności, funkcjonalności i stylowym designie. Z takiej myszki ucieszy się niejeden posiadacz komputera stacjonarnego czy laptopa.

 4. Myszka komputerowa dla leworęcznych Logitech Hama EMW-500 dla leworęcznych (182697)
  Myszka komputerowa dla leworęcznych Logitech Hama EMW-500 dla leworęcznych (182697)

  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna myszka komputerowa przeznaczone dla osób leworęcznych. Jej pionowa konstrukcja wymusza zachowanie naturalnej pozycji ciała. Pozwala na utrzymanie prawidłowego przepływu krwi i sprzyja rozluźnieniu mięśni. Stanowi dobry wybór dla osób, które każdego dnia spędzają wiele godzin przed ekranem komputera. Sensor optyczny zapewnia wysoką rozdzielczość i precyzję działania. Ko0mpaktowy odbiornik USB można bezproblemowo transportować w obudowie myszki.

 5. Hama Mysz Optyczna Bezprzewodowa Riano Dla Leworęcznych (182645)
  Hama Mysz Optyczna Bezprzewodowa Riano Dla Leworęcznych (182645)

  Sprawdź aktualną cenę

  Niezwykle funkcjonalna bezprzewodowa mysz komputerowa przeznaczona dla osób leworęcznych. Posiada przyciski „dalej” i „wstecz”. Ułatwia sterowanie przeglądarką internetową. Przycisk włączania /wyłączania przekłada się na dłuższą żywotność baterii. Mysz oferuje regulację rozdzielczości i wyposażona jest w mini odbiornik USB. Zasięg jej działania to aż 8 metrów.

Jaką myszkę dla leworęcznych kupić?

Nie wszyscy wiedzą o tym, że w sklepach znaleźć można znaleźć myszki komputerowe stworzone z myślą o osobach leworęcznych. Czy w ich przypadku trzeba zwrócić uwagę na takie elementy, jak w przypadku standardowych myszek komputerowych? Jakie cechy mają kluczowe znaczenie przy ich zakupie?

 • Sensor – w myszkach laserowych wykorzystywana jest wiązka laserowa. Radzi sobie ona dobrze na powierzchniach płaskich i chropowatych. Nie wymaga do pracy specjalnej podkładki. Takie myszki zapewniają wysoką rozdzielczość pracy i są precyzyjne w działaniu. Myszki optyczne potrzebują już do prawidłowego działania płaskiego podłoża. Wtedy działają niezawodnie i precyzyjnie. To one cieszą się dzisiaj największą popularnością na rynku.
 • Czułość – to parametr, który ma ogromne znaczenie dla graczy. Podawany jest w dpi. Czułość to liczba pikseli, o którą przesuwa się kursor myszki  na ekranie, gdy zmienia się pozycję urządzenia o 1 cal. Im wartość jest wyższa, tym kursor pokonuje dłuższą drogę. W grach komputerowych wpływa to na poruszanie się postaci. Jeśli ma to się odbywać w sposób dynamiczny przy delikatnym ruszeniu myszką, trzeba postawić na model o wysokiej czułości. Najlepiej sprawdzają się urządzenia z możliwością regulacji czułości. Im zakres ich działania jest szerszy, tym lepiej.
 • Prędkość – to parametr określany jako IPS. Oznacza prędkość poruszania się myszki. Odgrywa sporą rolę przy dynamicznych grach komputerowych.
 • Częstotliwość raportowania – mowa tutaj o ilości informacji o stanie myszki komputerowej, która przesyłana jest do komputera w ciągu sekundy. Informacje te dotyczyć mogą funkcjonowania przycisków czy pozycji kursora na ekranie. Ta wartość nie może być zbyt niska, bo wtedy myszka nie będzie działać w sposób prawidłowy.
 • Przyciski – na starcie warto sprawdzić ich ilość. Jeśli w grze wykonywanych jest wiele różnych czynności w krótkim czasie, myszka z dwoma przyciskami może być nieodpowiednim wyborem. Na szczęście w sklepach nie brakuje myszek, które są w tym zakresie naprawdę mocno rozbudowane. Do wyboru są urządzenia z kilkunastoma przyciskami. To oczywiście modele skierowane do graczy.

Czy warto kupić myszkę dla leworęcznych?

Producenci sprzętu komputerowego coraz częściej myślą o osobach leworęcznych. Dlatego w sklepach bez problemu znaleźć można przeznaczone dla nich myszki komputerowe. Pewnym rozwiązaniem są także myszki uniwersalne. Są one skonstruowane w taki sposób, że wykorzystywać je mogą osoby prawo i leworęczne.

Czym w ogóle charakteryzuje się wysokiej jakości myszka dla osób leworęcznych? Tajemnicą tego urządzenia jest odpowiednie wyprofilowanie. Dzięki niemu dobrze leży w dłoni. W tym przypadku specjalne pogrubienie na kciuk znajduje się nie po prawej, ale po lewej stronie. Podobnie jest zresztą z przyciskami dodatkowymi. Są one charakterystycznym elementem myszek gamingowych.

Myszki komputerowe dla osób leworęcznych są skonstruowane tak, że dłoń układa się na nich w pozycji naturalnej i w ten sposób się nie męczy. Postawić też można na modele uniwersalne – symetryczne. Są one dobrym rozwiązaniem wówczas, gdy z komputera korzysta więcej niż jedna osoba. Wtedy nie trzeba inwestować w dwie osobne myszki.

Popularni producenci myszek dla leworęcznych

Podsumowanie rankingu myszek dla leworęcznych

To, że na rynku istnieją specjalne myszki dla osób leworęcznych może wiele osób zaskoczyć. Tymczasem jest to bardzo ważna informacja dla ludzi, którzy na co dzień posługują się głównie lewą ręką. Dla nich klasyczne myszki komputerowe bywają niewygodne w użytkowaniu i mało funkcjonalne. Nasz ranking myszek dla leworęcznych prezentuje najciekawsze produkty tego typu dostępne na rynku. Zapraszamy do zapoznania się z powyższym zestawieniem. Mamy nadzieję, że pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej.