Stelaż do łóżka to wkład do łóżka, którego podstawową rolą jest podtrzymywanie materaca. Nie jest to jednak jego jedyne zadanie. Dobrze dobrane szczeble pełnią w sypialni wiele istotnych funkcji. W dużej mierze wpływają na ogólną jakość snu. Odpowiedni stelaż zapewnia właściwą postawę ciała, co zmniejsza ryzyko rozwoju problemów z kręgosłupem. Warto dlatego stawiać na stelaże do łóżek wykonane z solidnych i niezawodnych materiałów. Do wyboru są modele regulowane i klasyczne.

Najlepszy stelaż do łóżka – ranking

Jaki stelaż do łóżka kupić? Takie pytanie zazwyczaj pojawia się przy okazji zakupu łóżka i urządzania całej sypialni. Okazuje się bowiem, że ten element ma całkiem spory wpływ na jakość i ogólny komfort snu. W wyborze odpowiedniego produktu powinien nieco pomóc nasz kompleksowy ranking stelaży do łóżek. Przy jego tworzeniu kierowaliśmy się w dużej mierze opiniami internautów na ten temat. Zapraszamy serdecznie do lektury.

 1. Stelaż Koło Samuraj De Luxe Pilot
  Koło Samuraj De Luxe Pilot
   Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy stelaż do łóżek, który  najlepiej sprawdza się w przypadku materacy piankowych i lateksowych. Wykonany jest z wytrzymałego drewna bukowego i posada regulację wysokości zagłówka oraz regulowane zanóżki. Jest też regulowany w swojej środkowej części. Można go więc bez problemów dopasować do swoich potrzeb. Producent udziela na niego aż dwóch lat gwarancji. To najlepsze potwierdzenie jego wysokiej jakości.

 2. Stelaż Materasso Flex Mobil RE6
  Stelaż Materasso Flex Mobil RE6
  Sprawdź aktualną cenę

  Innowacyjny stelaż do łóżka z listwą giętą pokrytą folią carbon. Posada mechanicznie regulowany zagłówek i podnóżek. To propozycja skierowana do naprawdę wymagających klientów. Zastosowane w tym przypadku drewno brzozowe jest zabezpieczone przed różnymi czynnikami pogodowymi. Całość uzupełnia praktyczny pokrowiec. Do zestawu dołączony jest także pilot służący do regulacji stelaża. Konstrukcję wzmacnia pas wytrzymałego materiału, który biegnie przez środek.

 3. Stelaż Koło Trioflex De Luxe Pilot
  Stelaż Koło Trioflex De Luxe Pilot
  Sprawdź aktualną cenę

  Niezwykle praktyczny stelaż do łóżka, który najlepiej sprawdza się w przypadku materacy lateksowych i piankowych. Wykonany jest w całości z wytrzymałego drewna bukowego. Posiada regulację zanóżka, regulację wysokości zagłówka, regulację elektryczną, regulację środkowej części i specjalny pas wzmacniający. Na stelaż producent udziela aż dwóch lat gwarancji, bo jest to produkt naprawdę wysokiej jakości.

 4. Stelaż Hilding Family Expert
  Stelaż Hilding Family Expert
  Sprawdź aktualną cenę

  Stelaż do łóżka wykonany z 28 sprężystych listew wykonanych z drewna klejonego warstwowo i zamocowanych w specjalnych uchwytach kauczukowych. Pas znajdujący się na środku zapewnia stelażowi równomierny rozkład nacisku. Całość uzupełnia specjalna regulacja twardoœści zlokalizowana w jego środkowej części. Podnóżek i podgłówek są regulowane w sposób manualny. Na produkt udzielana jest aż dwuletnia gwarancja producenta.

 5. Stelaż M&K Foam Koło Stelaż Twinpack
  Stelaż M&K Foam Koło Stelaż Twinpack
  Sprawdź aktualną cenę

  Oryginalny stelaż do łóżka wykonany z 28 sprężynujących listew drewnianych. Są one wykonane z drewna klejonego warstwowo. Te elastyczne listwy bukowe są rozmieszczone co 3,5 cm. Stanowią idealne podłoże dla różnych materacy i wentylują je od spodu. Listwy są dodatkowo umieszczone w gumowych uchwytach i zapewniają stelażowi elastyczność. Stelaż ten posiada także regulację twardości. Jego maksymalne obciążenie to 120 kilogramów.

Jaki stelaż do łóżka kupić?

Stelaż do bardzo ważny element łóżka i warto zdawać sobie z tego sprawę. Tymczasem wiele osób nie przywiązuje do niego dużej uwagi, a szkoda. Zatem jaki stelaż do łóżka kupić i czym należy kierować się przy jego wyborze?

 • Materiał – najpopularniejsze są listwy sosnowe, brzozowe i bukowe. Od materiału wykonania zależy jakość całego stelaża. Najtańsze są stelaże sosnowe, ale są jednocześnie najmniej trwałe. Są rzadko polecane przez specjalistów. Mogą przyczyniać się do odkształcania materaca. Nie są bowiem elastyczne. Dużą popularnością cieszą się stelaże bukowe. Są idealnym rozwiązaniem dla materacy wysokich i ciężkich. Są poza tym elastyczne i sprężyste. Przedłużają żywotność materaca. Pewnym kompromisem są stelaże brzozowe. Są polecane dzieciom i osobom o mniejszej wadze.
 • Osadzenie listew – stelaże sosnowe nie mają listew osadzonych w uchwytach. Listewki są połączone paskiem lub są sztywne. Lepszym rozwiązaniem są stelaże z listwami osadzonymi w uchwytach – gumkach zamocowanych na ramie stelaża. Zapewnia to znacznie lepszą pracę. Uchwyty są na ogół wykonane z miękkiego tworzywa sztucznego.
 • Waga ciała – ma to wbrew pozorom spore znaczenie. Stelaże brzozowe wytrzymują  ciężar do 80 kg. Są przeznaczone dla dzieci i osób szczupłych. Mocniejsze modele są w stanie utrzymać nawet i 150 kilogramów. To bardzo ważne, gdy stelaż ma być zamontowany w łóżku dwuosobowym. Ta waga odnosi się jednak tylko do części stelaża o szerokości 70-100 cm. Jeśli łóżko jest szerze to stelaż składa się z dwóch osobnych lub połączonych listwą środkową części. Stelaże wykonane z listew elastycznych często oferują regulację twardości listew w odcinku lędźwiowym. Stelaże mają także różne wysokości.
 • Regulacja – stelaże bywają regulowane lub pozbawione regulacji. Modele nieregulowane są tanie i cieszą się dużą popularnością. Stelaże regulowane są idealnym wyborem dla osób, które dużo czasu spędzają w łóżku lub chcą dopasować łóżko do swoich potrzeb. Regulacja może być ręczna lub elektryczna. W tym drugim przypadku odbywa się przy udziale pilota lub smartfona. Stelaże elektryczne są oczywiście najdokładniejsze w działaniu. Cieszą się sporą popularnością wśród osób z różnymi schorzeniami kręgosłupa.

Czy warto kupić stelaż do łóżka?

Stelaż do łóżka pełnić może wiele funkcji. Jego głównym zadaniem jest oczywiście poprawienie komfortu spania. Zapobiega przesuwaniu się materaca. Ciekawą propozycją są stelaże regulowane, które można ustawić pod dowolnym kątem. Ułatwiają one krążenie i minimalizują uczucie zmęczonych nóg.

Nie da się ukryć, że za sprawą stelaża łóżko staje się od razu bardziej funkcjonalne. Lepiej się na nim wypoczywa i śpi. Stelaż przy okazji chroni powierzchnię materaca przed przetarciami, co przekłada się na jego dłuższą żywotność. Odpowiednio dobrany zapewnia materacowi odpowiednią wentylację. To oznacza lepsze warunki higieniczne w czasie snu. Stelaż do łóżka bywa pomocny w przypadku rehabilitacji.

Wybór stelaża do łóżka wcale nie musi być zadaniem bardzo skomplikowanym. Przede wszystkim dobiera się go odpowiednio do typu łóżka i jego wielkości. Trzeba też uwzględnić rodzaj wypełnienia materaca oraz swojej osobiste preferencje. Finalnie nikt nie powinien mieć problemu z podjęciem ostatecznej decyzji.

Popularni producenci stelaży do łóżek

Podsumowanie rankingu stelaży do łóżek

Stelaż do łóżek to w zasadzie nieodłączny element wysokiej jakości łóżka. To od niego w dużej mierze zależy komfort snu. Dlatego warto jego wyborowi poświęcić nieco więcej czasu. Do wyboru są przede wszystkim stelaże regulowane i pozbawione regulacji. Wykonane mogą być z drewna sosnowego, bukowego lub brzozowego. Jak wybrać odpowiedni dla siebie produkt? W tym na pewno pomoże nasz kompleksowy ranking stelaży do łóżek opracowany na podstawie opinii internautów.