Ściereczka do sprzątania to akcesorium wykorzystywane podczas domowych porządków. Sprawia, że czyszczenie różnego rodzaju powierzchni jest szybkie, skuteczne i proste. Ściereczki do sprzątania wykonane z materiałów wysokiej jakości pozwalają na utrzymanie w domu czy mieszkaniu odpowiedniego porządku. Są wykorzystywane do ścierania kurzu, mycia okien itd. Są też nieocenione w kuchni czy łazience. Cieszą się od lat  bardzo dużą popularnością.

Ranking ściereczek do sprzątania

 1. Ściereczka do sprzątania Gosia Ścierka Z Mikrofibry Xxl 1Szt.

  Ściereczka do sprzątania Gosia Ścierka Z Mikrofibry Xxl 1Szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy ścierka z mikrofibry o dużej chłonności. Sprawdza się zarówno na sucho, jak i na mokro. Nie pozostawia po sobie smug na czyszczonych powierzchniach. Skutecznie zbiera kurz i brud, które nie rozmazują się po mytej powierzchni. Produkt ten nie wymaga w zasadzie stosowania żadnych detergentów. Ścierka i tak jest bardzo skuteczna. Można ją prać w pralce w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Jest idealna do czyszczenia podłóg z drewna, płytek podłogowych, tarasów, schodów czy karoserii samochodowej.

 2. Ściereczka Vileda Uniwersalna Actifibre

  Ściereczka Vileda Uniwersalna Actifibre
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna ściereczka uniwersalna z unikalną warstwą PVA. Dzięki niej skutecznie pochłania i zatrzymuje w sobie wodę. Pozostawia przecierane powierzchnie w czystości, a przy tym suche oraz wolne od smug czy zacieków. Cechuje się doskonałymi właściwościami czyszczącymi. Usuwa zabrudzenia bez użycia detergentów. Jest miła w dotyku i nie wyślizguje się z dłoni. Można ją prać w pralce w temperaturze do 60 stopni Celsjusza.

 3. Jan Niezbędny Ściereczka Do Kurzu (1 Szt.) Antyelektrostatyczna

  Jan Niezbędny Ściereczka Do Kurzu (1 Szt.) Antyelektrostatyczna
  Sprawdź aktualną cenę

  Miękka, puszysta i przyjemna w dotyku ściereczka do kurzu antyelektrostatyczna. Jest idealna do czyszczenia mebli i łatwo elektryzujących się powierzchni – telewizorów, monitorów, sprzętu RTV. Skutecznie usuwa kurz, dzięki czemu nie unosi się on w powietrzu. Na koniec ściereczkę można bez trudu wytrzepać na świeżym powietrzu. Produkt nadaje się też do prania.

 4. Ściereczka do sprzątania York Ścierki Kuchenne Uniwersalne Azur Żółte 3 Szt.

  Ściereczka do sprzątania York Ścierki Kuchenne Uniwersalne Azur Żółte 3 Szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  Zestaw trzech ściereczek wysokiej jakości, które przydadzą się podczas codziennych prac domowych. Wykorzystać je można podczas sprzątania łazienki, kuchni i innych pomieszczeń. Po zmoczeniu nadają się do czyszczenia blatów czy płytek. Są odpowiednie także do wycierania kurzu. Produkt sprawdzi się zarówno w domu, jak i na tarasie lub w ogrodzie. Wykorzystywać go można nawet bez dodatku detergentów.

 5. Ściereczka Uniwersalna Na Rolce 40 Szt. Stella

  Ściereczka Uniwersalna Na Rolce 40 Szt. Stella
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalne ściereczka do sprzątania na rolce wykonane z wiskozy i poliestru. Utrzymane są w białej kolorystyce i pokryte fioletowymi, delikatnymi kwiatkami. Idealnie nadają się do polerowania gładkich powierzchni. Sprawdzają się na sucho i na mokro jednocześnie. Cechują się dużą chłonnością. Wykorzystać je można do mycia armatury kuchennej, blatów, stołów, naczyń itd. Z rolki bardzo szybko oderwać można jedną ściereczkę. Produkt nadaje się do prania w temperaturze do 60 stopni Celsjusza.

Jaką ściereczkę do sprzątania kupić?

Ściereczki do sprzątania go gadżet, który z pewnością przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Jest nieoceniony podczas czyszczenia i mycia różnego rodzaju powierzchni. Na jaki produkt warto postawić i czym sugerować się przy jego wyborze?

 • Materiał – ściereczki lateksowe to ściereczki z PVAmicro. Są one bardzo wytrzymałe i cechują się dużą odporność na działanie detergentów. Są wydajne i chłonne zarazem. Sprawdzają się podczas czyszczenia wielu powierzchni, w tym szklanych. Nie pozostawiają bowiem na nich żadnych smug. Ściereczki z mikrofibry (mikrofazy) również są bardzo wytrzymałe. Wyróżniają się dużą skutecznością pochłaniania wilgoci i zanieczyszczeń. Są wykorzystywane w kuchni i łazience. Ściereczki gąbczaste pełnią z kolei jednocześnie funkcję ścierki i gąbki. Pochłaniają nawet kilkunastokrotność swojej wagi. Są skuteczne na sucho i mokro jednocześnie. Szybko schną i można je błyskawicznie wypłukać.
 • Gramatura mikrofibry – ten element ma znaczenie w przypadku ściereczek mikrofibrowych. Gramatura wyrażana jest w gramach na metr kwadratowy i oznacza ilość włókien, które przypadają na 1m2 tkaniny. Wyróżnia się tutaj ścierki cienkie (gramatura do 300 g/m2), grube (500-800 g/m2)  i bardzo grube (powyżej 1000 g/m2). Generalnie im gramatura mikrofibry jest większa, tym dana ścierka jest bardziej chłonna.
 • Rodzaj splotu tkaniny – włosie w przypadku mikrofibry może być pionowe, zawinięte, gładkie (satynowe) i waflowe. Ściereczki z włosiem pionowym są idealne do docierania past i słyną ze swoich właściwości chłonnych. Ścierki ze splotem zawiniętym nie pozostawiają smug, a waflowe są odpowiednie do zbierania kurzu. Mikrofibry gładkie są najczęściej stosowane na sucho.

Czy warto kupić ściereczki do sprzątania?

Ściereczki to akcesoria, które znacznie ułatwiają i usprawniają cały proces sprzątania. Doskonale radzą sobie z zabrudzeniami powierzchni różnego rodzaju. Nowoczesne ścierki są produkowane z materiałów wysokiej jakości. Przychodzą z pomocą w niejednym gospodarstwie domowym. Są wykorzystywane chętnie także w biurach i innych obiektach.

Bardzo dużą popularnością na rynku od lat cieszą się ściereczki wykonane z mikrofibry (zwanej również mikrofazą). Jest to mieszanka nowoczesnych włókien nylonowych i poliestrowych. Cechuje się bardzo dużą chłonnością i trwałością. Ścierki z mikrofibry są uniwersalne. Nadają się do sprzątania pomieszczeń różnego rodzaju. Mikrofaza jest odporna na rozerwanie i zniszczenie. Dodatkowo jest przyjemna w dotyku. Materiał ten nie pozostawia po sobie smug i skutecznie chłonie różnego rodzaju zabrudzenia.

Bardzo efektywne są ponadto ściereczki bambusowe. Dodatkowo są one bardzo estetyczne. Są chłonne i świetnie sprawdzają się podczas sprzątania na mokro. Jednocześnie są miękkie i można nimi ścierać wszelkiego typu powierzchnie. To produkty przyjazne dla środowiska naturalnego i bezpieczne dla zdrowia człowieka. Włókna bambusowe są bowiem z natury antybakteryjne. Nadają się do ścierania na sucho i mokro.  Nie wymagają stosowania dodatkowych środków chemicznych. Są polecane alergikom.

Popularni producenci ściereczek do sprzątania

Sklepy warte uwagi