Sterylizator elektryczny to podłączany do prądu sterylizator parowy, który służy do sterylizowania butelek. Wiele osób nie wyobraża sobie bez tego urządzenia życia. Sprzęt ten czyści gorącą parą. Od sterylizatora mikrofalowego różni się głównie wielkością. Jest bowiem większy i bardziej pojemny. Pozwala często na sterylizację nie tylko butelek, ale i innych sprzętów. Wybór w tym przypadku to często kwestia osobistych preferencji czy miejsca, które jest w kuchni na to przeznaczone.

Najlepszy sterylizator elektryczny – ranking

Sterylizatory elektryczne to dość niepozorne urządzenia, bez których wielu młodych rodziców wprost nie może się obyć. Co warto na ich temat wiedzieć? Jaki sterylizator elektryczny kupić? Na te pytania odpowiada nasz ranking sterylizatorów elektrycznych. Wskazujemy w nim ciekawe propozycje urządzeń, które cieszą się dużą popularnością wśród internautów. Zapraszamy oczywiście do lektury.

 1. Tommee Tippee Sterylizator elektryczny parowy 42323651
  Tommee Tippee Sterylizator elektryczny parowy 42323651

  Sprawdź aktualną cenę

  Elektryczny sterylizator parowy, który sprawia, że akcesoria przy zamkniętej pokrywie pozostają sterylne przez 24 godziny. Dlatego urządzenie można nastawić wieczorem, aby rano wyjąć czyste butelki do karmienia. Sprzęt mieści jednocześnie do sześciu butelek. Posiada funkcjonalny przycisk anulowania, który umożliwia szybkie przerwanie sterylizacji. Wyróżnia się kompaktową formą.

 2. Sterylizator Elektryczny Chicco Steril Natural 3W1
  Chicco Sterylizator Elektryczny Steril Natural 3W1

  Sprawdź aktualną cenę

  Proste w użyciu urządzenie 3w1, które pełni przede wszystkim funkcję sterylizatora. Po zamknięciu pokrywy efekt utrzymuje się aż do 24 godzin. Sterylizacja odbywa się w tym przypadku za pomocą pary wodnej – bez użycia chemii. Para wodna nie zmienia smaku i zapachu akcesoriów. Nie wymaga dodatkowego spłukiwania. Urządzenie mieści maksymalnie 6 butelek o pojemności 330 ml.

 3. Reer Sterylizator Elektryczny Parowy Do 6 Butelek Reer Sterylizator Elektryczny Parowy Do 6 Butelek

  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny sterylizator elektryczny parowy mieszczący maksymalnie 6 butelek. To urządzenie idealne do dezynfekcji smoczków i innych akcesoriów dla dzieci. W skład zestawu wchodzą także plastikowe szczypce służące do bezpiecznego wyjmowania gorących butelek ze środka. Sprzęt ten do dezynfekcji wykorzystuje parę wodną. Nie generuje wysokich rachunków za energię elektryczną.

 4. CANPOL BABIES ELEKTRYCZNY STERYLIZATOR PAROWY (77/052)
  CANPOL BABIES ELEKTRYCZNY STERYLIZATOR PAROWY (77/052)

  Sprawdź aktualną cenę

  Elektryczny sterylizator parowy renomowanej marki. To urządzenie bardzo skuteczne, bo zabija 99,9% bakterii i to w bardzo krótkim czasie. Co ciekawe, czas sterylizacji wynosi zaledwie 8 minut. Sprzęt posiada poza tym funkcję automatycznego wyłączania, która włącza się po zakończeniu dezynfekcji. Sterylizator mieści jednocześnie do 6 butelek, smoczki i inne akcesoria. Jest prosty w obsłudze i wytrzymały.

 5. Babyono Podgrzewacz Elektryczny Z Funkcją Sterylizacji 2W1 216
  Babyono Podgrzewacz Elektryczny Z Funkcją Sterylizacji 2W1 216

  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo funkcjonalny podgrzewacz elektryczny z funkcją sterylizacji. Tym samym jest to urządzenie typu 2w1. Jest w stanie skutecznie wysterylizować butelki, gryzaki i smoczki. Jednocześnie posiada miseczkę służącą do podgrzewania pokarmów. Działa w zakresie temperaturowym od 25 do 100 stopni Celsjusza. Oferuje funkcję podtrzymywania stałej temperatury i zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Jaki sterylizator elektryczny kupić?

Wielu młodych rodziców wręcz nie wyobraża sobie życia bez sterylizatora elektrycznego. Rzeczywiście jest to urządzenie bardzo praktyczne. Na jaki model warto się zdecydować? Co wziąć pod uwagę przy zakupie sterylizatora elektrycznego?

 • Moc – od niej zależy szybkość podgrzewania wody. Dobrze, gdy parametr ten wynosi około 600W.
 • Pojemność – do wyboru są sterylizatory elektryczne o zróżnicowanej pojemności. Mogą mieścić zarówno jedną, jak i kilka butelek jednocześnie. Ciekawym rozwiązaniem są modele modułowe z różnej wielkości pokrywami. Dzięki nim można wysokość urządzenia dopasować do swoich potrzeb. Warto tutaj wziąć pod uwagę swoje potrzeby i rodzaj posiadanych butelek.
 • Wielkość – dość duże znaczenie mają ogólne rozmiary urządzenia. Dobrze sprawdzają się sprzęty modułowe. Są bowiem bardzo praktyczne.
 • Czas sterylizacji – może wynosić on od kilku do nawet kilkudziesięciu minut. Dużo zależy w tym przypadku od mocy urządzenia, jego pojemności czy wlewanej do środka wody. Czas podany przez producenta na opakowaniu uwzględnia oczywiście już czas nagrzewania sprzętu.
 • Funkcja automatycznego wyłączania – odpowiada ona za automatyczne odłączenie sterylizatora elektrycznego od zasilania, gdy sprzęt zakończy pracę. To bardzo przydatne rozwiązanie, gdyż znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Warto też sprawdzić, czy dany model można w ogóle przełączyć na wyłączanie manualne.
 • Sygnalizacja ukończenia pracy – niektóre sterylizatory elektryczne informują o zakończeniu pracy poprzez sygnał dźwiękowy lub optyczny – diodę.
 • Funkcje dodatkowe – warto tutaj wymienić osuszanie, ociekacz, wybór trybu pracy. Oczywiście im więcej funkcji urządzenie oferuje, tym zazwyczaj wyższa jest jego cena. Ciekawym wyborem są modele z wyświetlaczem LCD, który pozwala na monitorowanie przebiegu procesu sterylizacji. Czasem w skład zestawu wchodzą również akcesoria dodatkowe np. szczypce służące do wyjmowania gorących butelek i koszyczki na drobne akcesoria.

Czy warto kupić sterylizator elektryczny?

Niektórzy młodzi rodzice w ogóle nie rozważają zakupu sterylizatora elektrycznego. Wychodzą z założenia, że butelki od czasu do czasu można po prostu parzyć. Jednak, aby w pełni zabezpieczyć malucha przed zarazkami i wirusami, trzeba zainwestować w odpowiedni sprzęt. Sterylizator elektryczny jest nieoceniony w przypadku dzieci w wieku do około pół roku. Wówczas są one najbardziej wrażliwe i mało odporne na zarazki. W tym czasie mama i tata uczą się wielu rzeczy, a więc każde ułatwienie jest dla nich na wagę złota.

W jaki sposób działa sterylizator elektryczny? W tym przypadku cały proces sterylizacji odbywa się za pomocą gorącej pary wodnej. Jej wysoka temperatura skutecznie usuwa bakterie, wirusy oraz zarodniki grzybów. Na rynku poza sterylizatorami elektrycznymi wyróżnia się jeszcze sterylizatory mikrofalowe. Do tego typu urządzeń wlewa się wodę, a nad nią umieszcza na specjalnych uchwytach boczki i smoczki.  Później całość wędruje do kuchenki mikrofalowej i jest podgrzewania do chwili, aż woda zamienia się w parę wodną. Sterylizatory elektryczne działają w zasadzie to samo, ale do ich uruchomienia nie jest potrzebna mikrofalówka. Są natomiast podłączane do prądu. Mają własną grzałkę podnoszącą temperaturę wody i zmieniającą ją w parę wodną.

Popularni producenci sterylizatorów elektrycznych

Podsumowanie rankingu sterylizatorów elektrycznych

Sterylizatory elektryczne to urządzenia doskonale znane przede wszystkim młodym rodzicom. Służą bowiem do skutecznej sterylizacji butelek, gryzaków, smoczków i innych akcesoriów dla dzieci. Nie są to urządzenia zbyt skomplikowane w obsłudze, a mogą być naprawdę praktycznym rozwiązaniem. W końcu opiekę nad maluchem warto sobie zawsze nieco ułatwić. Aby nieco ułatwić podejmowanie decyzji zakupowych przygotowaliśmy kompleksowy ranking sterylizatorów elektrycznych, opierając się w dużej mierze na opiniach internautów w tym zakresie.