Obiadek dla niemowląt w słoiczku to niezwykle wygodny sposób na nakarmienie maluszka. Wystarczy bowiem otworzyć opakowanie, a produkt od razu jest gotowy do spożycia. Produkty dla dzieci są przez cały proces przygotowywania pod ścisłą kontrolą. Dokładnie sprawdza się pochodzenie wykorzystywanych w tym przypadku warzyw i  owoców. Kontroluje się też sam proces gotowania. Obiadki dla niemowląt dostosowane są też do wieku dziecka.

Ranking obiadków dla niemowląt w słoiczku

 1. Obiadek dla niemowląt Gerber Schabik Ze Śliwką W Warzywach po 6 Miesiącu 190g

  Obiadek dla niemowląt Gerber Schabik Ze Śliwką W Warzywach po 6 Miesiącu 190g
  Sprawdź aktualną cenę

  Tradycyjne polskie danie w wersji dla małych dzieci, które ukończyły szósty miesiąc życia. W skład produktu wchodzi woda, marchew, schab, ziemniaki czy śliwki suszone. Warzywa ogółem stanowią 56,5% słoiczka. Produkt zgodnie z obowiązującymi przepisami nie zawiera sztucznych barwników czy substancji konserwujących. Cechuje się idealnie gładką, aksamitną konsystencją.

 2. Obiadek Hipp Potrawka Z Ziemniakami I Królikiem 190g

  Obiadek Hipp Potrawka Z Ziemniakami I Królikiem 190g
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego. To pełnowartościowe danie warzywno-mięsne przeznaczone dla dzieci powyżej piątego miesiąca życia. Za sprawą obecności w słoiczku oleju rzepakowego BIO produkt dostarcza maluszkowi cennych kwasów tłuszczowych omega-3. Potrawka ma delikatny, naturalny smak. Nie zawiera aromatów i zagęstników oraz substancji konserwujących czy barwników.

 3. Bobovita Warzywa W Potrawce Z Cielęciną Po 12 Miesiącu

  Bobovita Warzywa W Potrawce Z Cielęciną Po 12 Miesiącu
  Sprawdź aktualną cenę

  Ceniony przez rodziców obiadek dla dzieci powyżej dwunastego miesiąca życia. Produkowany jest z najlepszych warzyw i owoców pochodzących z kontrolowanych rygorystycznie upraw. Produkt ma wyjątkowy smak i aromat. Jest stworzony z myślą o specyficznych potrzebach żywieniowych małych dzieci. Nie zawiera konserwantów, wzmacniaczy smaku czy sztucznych barwników. W składzie produktu można znaleźć wodę, marchewkę, ziemniaki, seler, por, groszek czy mięso cielęce. To produkt bezglutenowy.

 4. Obiadek dla niemowląt Gerber Zupka Krem Z Jasnych Warzyw Z Kurczakiem po 5 Miesiącu 125g

  Obiadek dla niemowląt Gerber Zupka Krem Z Jasnych Warzyw Z Kurczakiem po 5 Miesiącu 125g
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowy w smaku obiadek w słoiczku przeznaczony dla dzieci powyżej piątego miesiąca życia, którym stopniowo rozszerza się dietę. To połączenie ziemniaków, kukurydzy, pietruszki i mięsa z kurczaka w formie gładkiego przecieru. Warzywa stanowią aż 57% produktu. Pochodzą z najlepszych, kontrolowanych upraw. Zgodnie z aktualnymi przepisami prawa obiadek nie zawiera sztucznych barwników czy substancji konserwujących.

 5. Obiadek Hipp Dynia Z Indykiem Bio 190g

  Obiadek Hipp Dynia Z Indykiem Bio 190g
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości danie dla niemowląt przeznaczone dla dzieci powyżej piątego miesiąca życia. To pełnowartościowy posiłek warzywno-mięsny, który za sprawą obecności oleju rzepakowego dostarcza organizmowi malucha cennych kwasów tłuszczowych omega-3. Są one niezwykle istotne dla rozwoju komórek nerwowych i mózgu. Danie ma formę przecieru, którego składniki gotowane są na parze. Dzięki temu zachowują smak i aromat. Aż 75% produktu to warzywa z kontrolowanych, ekologicznych upraw.

Jaki obiadek dla niemowlaka kupić?

Wielu rodziców chętnie korzysta z gotowych obiadków dla niemowląt, które sprzedawane są w wielu sklepach. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w ten sposób można zaoszczędzić całkiem sporo czasu. Na jakie produkty warto jednak postawić? Czym kierować się przy wyborze obiadku dla niemowlaka?

 • Rodzaj – do wyboru są zarówno zupki, jak i dania dla dzieci. Wyróżnia się tutaj przeciery warzywne dla najmłodszych dzieci, dania i zupy z warzyw oraz mięsa, a także dania i zupy zawierające już wyczuwalne kawałki. Konsystencja zależy od wieku dziecka oraz od jego upodobań.
 • Wiek dziecka – to kryterium podstawowe. Trzeba pamiętać o tym, że układ pokarmowy malucha jest bardzo delikatny. Z tego powodu dziecku podaje się stopniowo nowe produkty, które muszą być dostosowane do jego wieku. Oczywiście wiek dziecka podany na opakowaniu to wiek minimalny. Jednak w praktyce dobrze jest uwzględnić indywidualne potrzeby dziecka. W razie wątpliwości warto skonsultować się z pediatrą bądź dietetykiem. To niezwykle ważne u maluszków z alergiami pokarmowymi.
 • Konsystencja – najmłodsze dzieci potrzebują zupełnie gładkiej masy, ale wraz z upływem czasu tak duże rozdrobnienie pokarmu nie jest już konieczne. Maluch musi zacząć się uczyć gryźć.
 • Skład  – dobry obiadek dla niemowląt musi składać się z naturalnych składników. Unikać należy produktów z solą, cukrem, barwnikami, konserwantami oraz substancjami zapachowymi i zagęszczającymi w składzie.
 • Indywidualne potrzeby dziecka – trzeba sprawdzić czy maluch nie jest na jakiś składnik pokarmu uczulony. Wówczas trzeba stawiać na słoiczku, które np. nie zawierają glutenu.
 • Pojemność słoiczka – gramatura, wielkość słoiczka nie określa nigdy porcji, jaką dziecko powinno jednorazowo zjeść. Należy ją oczywiście dopasować do potrzeb maluszka. Otwarty słoiczek z obiadek na ogół przechowywać można w lodówce przez maksymalnie 48 godzin.

Czy warto kupować obiadki dla niemowląt w słoiczku?

Dieta dziecka w początkowym okresie jego życia ma ogromny wpływ na rozwój fizyczny i umysłowy malucha. Powinna być więc zdrowa, zróżnicowana oraz bogata w warzywa i owoce. Obecnie dużą popularnością cieszą się gotowe obiadki dla niemowląt w słoiczkach, których w sklepach jest coraz więcej. Rzeczywiście dzieci za nimi przepadają, a ponadto mają one całkiem sporo zalet.

Konsystencja obiadków w słoiczkach jest bardzo gładka, co podoba się maluchom. W domu trudno taki efekt uzyskać. Takie obiadki mają niedużą objętość, a więc podać je można na raz lub maksymalnie dwa razy. Podczas gotowania taką ilość nie jest łatwo przygotować. Ponadto zakup gotowych obiadków pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Wybór w sklepach jest ogromny, co pozwala dzieciom wypróbować naprawdę różne smaki.

Wykorzystywane przy produkcji obiadków dla dzieci składniki są rygorystycznie kontrolowane. Pochodzą na ogół z upraw ekologicznych i posiadają stosowne certyfikaty, atesty. W domu trudno jest wykorzystywać tylko takie produkty, gdyż nie każdy ma dostęp do ekologicznych gospodarstw rolnych. Producenci gotowych dań dla niemowląt przykładają dużą rolę do jakości, co zresztą wymusza na nich prawo.

Popularni producenci obiadków dla niemowląt

Sklepy warte uwagi