Syrop na kaszel dla dziecka to lek, który pomaga łagodzić objawy kaszlu u dzieci. Kaszel u dzieci może być spowodowany różnymi przyczynami, takimi jak infekcje dróg oddechowych, alergie, czy podrażnienia. Wybierając syrop na kaszel dla dziecka, warto skonsultować się z pediatrą, który może ocenić przyczynę kaszlu i zalecić odpowiedni lek. Przy wyborze syropu na kaszel dla dziecka ważne jest dostosowanie dawki do wieku i masy ciała dziecka zgodnie z zaleceniami lekarza lub informacjami zawartymi na opakowaniu produktu.

Najlepszy syrop na kaszel dla dziecka – ranking

Niejeden rodzic na pewno zastanawia się, jaki syrop na kaszel dla dziecka kupić dla swojej pociechy kupić, gdy ta jest chora. Sprawa nie jest jednak prosta. Najlepiej skonsultować się w tym przypadku z lekarzem. My przygotowaliśmy kompleksowy ranking syropów na kaszel dla dziecka. Prezentujemy w nim preparaty, które zdobyły największe uznanie na rynku. Zapraszamy do lektury.

 1. Syrop dla dzieci Grintuss Pediatric na kaszel suchy i mokry
  Syrop dla dzieci Grintuss Pediatric na kaszel suchy i mokry

  Sprawdź aktualną cenę
  Naturalny syrop na kaszel dla dzieci powyżej 1. roku życia. Składniki syropu pochodzą z upraw ekologicznych, jest on  bezglutenowy i posiada przyjemny smak. Syrop zawiera m.in. miód i kompleksy molekularne z roślin takich jak grindelia, babka lancetowata i kocanka włoska. Syrop jest odpowiedni dla dzieci cierpiących na celiakię. Polecają go lekarze – pediatrzy.

 2. Sinecod syrop na kaszel dla dzieci
  Sinecod syrop na kaszel dla dzieci

  Sprawdź aktualną cenę
  Syrop wskazany do leczenia objawowego kaszlu o różnym pochodzeniu. Jego głównym składnikiem czynnym jest cytrynian butamiratu, który występuje w dawce 15,00 mg w 10 ml syropu. Preparat zawiera również substancje pomocnicze, takie jak sorbitol, sól sodowa sacharyny, wanilina, kwas benzoesowy, etanol, glicerol i inne. Przeciwwskazaniem do jego stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

 3. Syrop Herbapect Junior dla dzieci Aflofarm
  Syrop Herbapect Junior dla dzieci Aflofarm

  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości syrop stworzony specjalnie dla dzieci, w okresie występowania infekcji i przeziębień. Ma on przyjemny smak bananowy, co sprawia, że jest chętnie przyjmowany przez maluchy. Syrop doskonale sprawdza się w przypadku różnych rodzajów kaszlu – zmniejsza częstotliwość kaszlu i ułatwia odkrztuszanie. Dzieci powyżej 3 roku życia powinny przyjmować pięć razy dziennie po 5 ml syropu, korzystając z dołączonej miarki ułatwiającej dawkowanie.

 4. Gardimax syrop na kaszel i ból gardła dla dziecka
  Gardimax syrop na kaszel i ból gardła dla dziecka

  Sprawdź aktualną cenę
  Popularny syrop, który został stworzony z myślą o łagodzeniu kaszlu i zmniejszaniu podrażnienia jamy ustnej oraz gardła. Zawiera substancje śluzowe pochodzące z korzenia prawoślazu, które tworzą ochronną warstwę na śluzówce jamy ustnej i gardła. Działa dzięki temu łagodząco i przyczynia się do zmniejszenia uczucia suchości w gardle. Jest efektywnym rozwiązaniem dla osób poszukujących ulgi w przypadku kaszlu i podrażnienia gardła.

 5. Syrop dla dzieci Sanofi Mucosolvan Mini
  Syrop dla dzieci Sanofi Mucosolvan Mini

  Sprawdź aktualną cenę
  Syrop  do stosowania w przypadku ostrej i długotrwałej choroby płuc towarzyszącej zaburzeniom produkcji śluzu i trudnościom z jego transportem. Główną substancją czynną w syropie jest chlorowodorek ambroksolu, a 5 ml syropu zawiera 15 mg tej substancji. To efektywne rozwiązanie dla dzieci w wieku od 1 roku życia, a jego dawkowanie zależy od wieku pacjenta i etapu leczenia. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na chlorowodorek ambroksolu lub na jakąkolwiek substancję pomocniczą w leku.

 6. Junior-Angin syrop na kaszel dla dzieci
  Junior-Angin syrop na kaszel dla dzieci

  Sprawdź aktualną cenę
  Syrop na kaszel dla dzieci, który zawiera wyciąg z porostu islandzkiego i malwy. Wykazują one działanie łagodzące i pomagają w przypadku bólu gardła, suchego, drażniącego kaszlu oraz podrażnień błony śluzowej jamy ustnej i gardła towarzyszących przeziębieniom. Produkt nadaje się do stosowania w przypadku suchego, drażniącego kaszlu i stanów zapalnych gardła. Po otwarciu syrop jest nadaje się do spożycia przez 14 dni.

Jaki dziecięcy syrop na kaszel kupić?

Dziecięcy syrop na kaszel, jak sama nazwa wskazuje, podawany jest dzieciom cierpiącym na kaszel suchy lub mokry. Warto taki preparat mieć zawsze pod ręką. Jaki syrop na kaszel dla dzieci wybrać i czym należy się w tym przypadku kierować?

 • Wiek dziecka – trzeba upewnić się, że  syrop jest odpowiedni do wieku danego dziecka, ponieważ niektóre produkty są przeznaczone tylko dla starszych dzieci.
 • Rodzaj kaszlu – są syropy na kaszel suchy, mokry i drażniący. Wybrać należy produkt, który jest przeznaczony do rodzaju kaszlu, który występuje u dziecka. Na ogół syropy na kaszel suchy łagodzą podrażnienie gardła i hamują odruch kaszlu, podczas gdy syropy na kaszel mokry pomagają rozrzedzić śluz i ułatwiają jego odkrztuszanie.
 • Skład – oczywiście należy zwrócić uwagę na skład syropu. Osoby, które preferują produkty naturalne, wybrać powinny syropy oparte na naturalnych składnikach, takich jak miód, korzeń prawoślazu czy porost islandzki. Lepiej unikać syropów z nadmierną ilością sztucznych barwników i konserwantów.
 • Smak – ma spore znaczenie w przypadku najbardziej wybrednych dzieci. Warto wybrać smak, który lubią. Wybór w tym zakresie jest naprawdę spory.

Przeciwwskazania – sprawdzić obowiązkowo trzeba przeciwwskazania i dawkowanie na opakowaniu syropu. Upewnić należy się, że nie ma on składników, na które dane dziecko jest uczulone. Dodatkowo zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed zakupem syropu, zwłaszcza jeśli kaszel trwa dłużej niż kilka dni lub jest bardzo nasilony. Lekarz może pomóc zidentyfikować przyczynę kaszlu i zalecić odpowiednią terapię.

Czy warto kupić naturalny syrop na kaszel dla dziecka?

Naturalne syropy na kaszel zazwyczaj zawierają składniki pochodzenia roślinnego, co może zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych lub reakcji alergicznych. Są one często łagodniejsze dla delikatnego układu pokarmowego dziecka. Składniki naturalne, takie jak miód, malwa, porost islandzki, lukrecja czy korzeń prawoślazu, mają właściwości łagodzące i przeciwbólowe, które mogą pomóc w złagodzeniu podrażnionego gardła i zahamowaniu kaszlu.

Naturalne syropy na kaszel są zazwyczaj wolne od sztucznych barwników, konserwantów i sztucznych aromatów, co jest korzystne dla zdrowia dziecka.  Dodatkowo często mają smak, który jest akceptowalny dla dzieci, co ułatwia podawanie leku. W porównaniu do niektórych syropów na kaszel zawierających substancje chemiczne, naturalne syropy mają ograniczone działania uboczne, co jest oczywiście bardzo korzystne dla zdrowia dziecka.

Trudno więc dziwić się temu, że obecnie rodzice coraz częściej stawiają właśnie na naturalne syropy dla dzieci, gdy te cierpią na kaszel suchy lub mokry.

Podsumowanie rankingu syropów na kaszel dla dzieci

Przed zakupem lub podaniem dziecku jakiegokolwiek syropu, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby upewnić się, że jest on odpowiedni dla danego dziecka. My przygotowaliśmy kompleksowy ranking syropów na kaszel dla dzieci. Prezentujemy w nim preparaty, które cieszą się na rynku bardzo dużą popularnością. Jednocześnie wskazujemy na czynniki, które powinny mieć kluczowe znaczenie przy zakupie syropu dziecięcego na kaszel. Zapraszamy do lektury.