Radio internetowe to odbiornik pozwalający na odbieranie i odtwarzanie stacji radiowych nadawanych przez internet. To zazwyczaj urządzenie elektroniczne wyposażone w wbudowany moduł Wi-Fi lub z możliwością podłączenia do sieci internetowej. Posiada także głośniki lub wyjście audio umożliwiające słuchanie radia online. Takie urządzenia pozwalają użytkownikom na dostęp do szerokiej gamy stacji radiowych i treści audio dostępnych w Internecie. Słuchacze mogą obsługiwać tego typu urządzenie za pomocą panelu sterowania, pilota zdalnego sterowania lub aplikacji mobilnej.

Najlepsze radio internetowe – ranking

Nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jaki internetowe radio kupić. Wybór na rynku w tym zakresie jest szerszy niż się wielu osobom wydaje. Tak powstał nasz kompleksowy ranking radio internetowe. Prezentujemy w nim najciekawsze urządzenia tego typu. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z poniższym zestawieniem.

 1. Radio sieciowe DAB+ FM internetowe Teufel 3sixty
  Radio sieciowe DAB+ FM internetowe Teufel 3sixty

  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej klasy sprzęt łączący w sobie klasyczny design radioodbiorników z nowoczesną technologią. Można go obsługiwać  za pomocą aplikacji, pilota zdalnego sterowania lub komend głosowych. Oferuje wiele źródeł dźwięku, w tym DAB+, radio internetowe, Amazon Music i Spotify, dostarczając dźwięk w jakości 360 stopni dzięki technologii Teufel Dynamore®. Wysokowydajne głośniki, w tym subwoofer, głośnik wysokotonowy i bass reflex, gwarantują mocne, czyste brzmienie.

 2. Radio internetowe DAB+ FM Philips TAR8805/10
  Radio internetowe DAB+ FM Philips TAR8805 10

  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesne radio oferujące dostęp do różnych zakresów fal radiowych, w tym cyfrowych DAB, DAB+, FM i radio internetowego. Zapewnia dźwięk stereo i zasilane jest sieciowo. Można dzięki niemu cieszyć się tysiącami stacji radiowych z całego świata poprzez radio internetowe, zyskując dostęp do krystalicznie czystego dźwięku za sprawą cyfrowego tunera.  Urządzenie umożliwia także korzystanie z Spotify Connect i strumieniowego przesyłania za pomocą Bluetooth.

 3. Radio internetowe Grundig DTR 7000
  Radio internetowe Grundig DTR 7000

  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalne urządzenie „wszystko w jednym”. Zintegrowany subwoofer down-firing i całkowita moc wyjściowa 32 W RMS zapewniają doskonałą jakość dźwięku. Rdio oferuje wiele opcji łączności, w tym transmisję strumieniową przez Bluetooth, odtwarzacz CD, port USB (do odtwarzania muzyki i ładowania smartfona), a także możliwość słuchania radia DAB+ i FM. Posiada pamięć na 40 stacji FM i 40 stacji DAB+, a dzięki funkcji Spotify Connect można sterować odtwarzaniem muzyki bezpośrednio z aplikacji.

 4. Radio sieciowe AM, DAB+, FM, internetowe Grundig DTR 6000
  Radio sieciowe AM, DAB+, FM, internetowe Grundig DTR 6000

  Sprawdź aktualną cenę
  Bardzo  wszechstronne urządzenie, które oferuje szeroki zakres rozrywki. Zdolne jest do odbioru stacji radiowych FM, radia internetowego oraz cyfrowego DAB+, co gwarantuje niemal nieograniczony dostęp do ulubionych programów. Można również korzystać ze strumieniowego przesyłania dźwięku przez Bluetooth z urządzeń mobilnych. Radio wyposażone jest w kolorowy wyświetlacz, który ułatwia obsługę, oraz zaawansowany zestaw głośników 2.1 z subwooferem zapewniający doskonałą jakość dźwięku.

 5. Radio internetowe Medion MD44100
  Radio internetowe Medion MD44100

  Sprawdź aktualną cenę
  Wszechstronny system audio o mocy RMS 80W zapewniający doskonałą jakość dźwięku. Obsługuje radio internetowe, stereofoniczne radio DAB+ i PLL-FM z pamięcią na 40 stacji. Dzięki technologii DAB+ odbiera ponad 25 000 internetowych stacji radiowych oraz cyfrowe stacje radiowe. Posiada 2,8-calowy wyświetlacz LCD, który można ściemniać w 4 poziomach. System umożliwia odtwarzanie płyt CD, CDMP3, plików z pamięci USB oraz obsługuje Amazon Music, Spotify Connect i DLNA.

 6. Radio sieciowe internetowe Camry INTERNETOWE
  Radio sieciowe internetowe Camry INTERNETOWE

  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesne urządzenie, które oferuje dostęp do ponad 20 000 stacji radiowych z całego świata za pośrednictwem sieci WiFi. Posiada funkcję DAB Radio (internet) i prostą konfigurację (WPS), co sprawia, że korzystanie z niego jest łatwe i wygodne. Urządzenie umożliwia także sprawdzanie prognozy pogody i otrzymywanie powiadomień o jej zmianach. Dodatkowe udogodnienia to gniazdo słuchawkowe, które pozwala słuchać muzyki w prywatności oraz wejście AUX umożliwiające podłączenie zewnętrznego źródła dźwięku.

 7. Radio sieciowe FM, internetowe Opticum TON6
  Radio sieciowe FM, internetowe Opticum TON6

  Sprawdź aktualną cenę
  Ciekawe urządzenie, które oferuje wiele funkcji, w tym odtwarzanie radia FM w zakresie od 87,5 do 108 MHz z RDS, dostęp do stacji pogodowej z prognozą na dziś i kolejne dni oraz możliwość wyświetlania czasu z funkcją budzika, uśpienia i wyłącznika czasowego. Urządzenie posiada czytelny kolorowy wyświetlacz TFT, umożliwiający łatwy dostęp do menu oraz dostęp do ogromnej ilości stacji radiowych dostępnych w sieci. Dzięki wbudowanemu Wi-Fi, można słuchać stacji radiowych dostępnych w sieci w dowolnym miejscu, o ile jest dostęp do bezprzewodowego internetu.

Jakie radio internetowe kupić?

Radia internetowe to bardzo ciekawe urządzenia, które w Polsce wciąż pozostają nieco niedocenione. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej. Jaki sprzęt wybrać? Czym kierować się przy zakupie radia internetowego?

 • Funkcjonalność – warto się upewnić, czy dane radio oferuje pożądane funkcje. Wymienić tutaj można np. odtwarzanie radia internetowego, radia FM, dostęp do podcastów, odtwarzanie muzyki z serwisów streamingowych, przeglądanie stacji tematycznych i wiele innych.
 • Jakość dźwięku – ma spore znaczenie. Warto wybierać radia internetowe z wyraźnym dźwiękiem i możliwością dostosowania ustawień dźwięku do swoich indywidualnych preferencji.
 • Łączność – obowiązkowo trzeba sprawdzić, jakie opcje łączności oferuje dane radio. Czy obsługuje Wi-Fi i Bluetooth? Dzięki temu można łatwo łączyć się z internetem i odtwarzać muzykę z urządzeń mobilnych.
 • Obsługiwane serwisy – subskrybenci określonych serwisów streamingowych powinni upewnić się, że wybrane radio obsługuje te serwisy. Niektóre radia oferują integrację z Spotify, Tidal, Apple Music itp.
 • Ekran – powinien być czytelny i intuicyjny w obsłudze. To wpływa w dużej mierze na komfort korzystania z danego urządzenia. Niektóre radia internetowe obsługiwać można przy pomocy dedykowanej aplikacji.
 • Funkcje dodatkowe – budzik, zegar, obsługa aplikacji mobilnych to najpopularniejsze funkcje dodatkowe, które oferować mogą radia internetowe. Ich wybór to w dużej mierze kwestia indywidualnych preferencji użytkownika.
 • Wielkość i design – tutaj sporo zależy od tego, gdzie docelowo ma stanąć radio. Istnieją zarówno kompaktowe, przenośne radia internetowe, jak i większe, stacjonarne modele.
 • Źródło zasilania – warto wiedzieć, jakie opcje zasilania oferuje radio. Czy jest zasilane sieciowo, na baterie czy może ma opcję ładowania akumulatorów?

Czy warto kupić radio internetowe?

Dzięki radiu internetowemu uzyskać można dostęp do tysięcy stacji z całego świata. To oznacza, że można słuchać muzyki, wiadomości, audycji, czy programów rozrywkowych z praktycznie każdego zakątka globu. Oprócz tradycyjnych stacji radiowych radio internetowe oferuje dostęp do innych źródeł, takich jak podcasty, streaming muzyczny (np. Spotify) i własnych plików audio z komputera lub urządzenia przenośnego.

Wiele stacji radiowych w internecie oferuje znacznie lepszą jakość dźwięku niż tradycyjne radia FM. Opcja DAB+ (Digital Audio Broadcasting) zapewnia dźwięk zbliżony do jakości płyt CD. Dzięki funkcji Wi-Fi można korzystać z radia internetowego bez konieczności podłączania go do sieci. To oznacza, że można przenosić urządzenie z miejsca na miejsce w swoim domu lub biurze.

Niektóre radia internetowe mają  swoje dedykowane aplikacje mobilne, co ułatwia ich sterowanie i zapewnia dostęp do ulubionych stacji radiowych za pomocą smartfona. Trudno o wygodniejsze rozwiązanie.

Popularni producenci radioodbiorników internetowych

Podsumowanie rankingu radia internetowego

Radia internetowe to ciekawe urządzenia, o których wciąż wiele osób nie ma zbyt dużego pojęcia. W praktyce są interesującą alternatywą dla klasycznych radioodbiorników. Oferują dostęp do wielu stacji z całego świata. Dodatkowo zapewniają dostęp np. do streamingu muzycznego. Dlatego postanowiliśmy przygotować powyższy ranking radio internetowe. Prezentujemy w nim wysokiej jakości urządzenia, które docenili internauci. Zapraszamy do lektury.