Szlifierka taśmowa to urządzenie warsztatowe umożliwiające obrabianie różnego rodzaju materiałów. Jest to narzędzie o dużej wydajności, przy pomocy którego można wygładzić i wyszlifować płaską powierzchnię czy zmienić kształt przedmiotów wykonanych z tworzywa sztucznego, metalu bądź drewna. W przypadku szlifierki taśmowej elementem roboczym jest właśnie taśma (pas) wykonany z papieru ściernego o określonej długości i szerokości.

Ranking szlifierek taśmowych

 1. Szlifierka taśmowa DeWalt DWP352VS
  Szlifierka taśmowa DeWalt DWP352VS
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesna szlifierka taśmowa typu czołg. Posiada regulację obrotów w zakresie od 270 do 440 obrotów na minutę. Dzięki temu można dobrać parametry pracy odpowiednio do rodzaju obrabianego materiału. Szlifierka wyposażona jest w system automatycznego prowadzenia taśmy z przesuwem ręcznym. Jest to model łatwo sterowalny, który można obsługiwać nawet jedną ręką. Ciekawym rozwiązaniem jest innowacyjny system odprowadzania pyłu poprzez specjalny adapter czy zewnętrzny system odsysania.
 2. Szlifierka Makita M9400
  Szlifierka Makita M9400
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna szlifierka kątowa, która umożliwia dokładne szlifowanie różnego rodzaju materiałów. Posiada łatwy w obsłudze worek na pył obsługiwany za pomocą szyny zamykającej. Ciekawym rozwiązaniem jest ergonomiczna rękojeść antypoślizgowa z gumą. Za sprawą płaskiej obudowy silnika szlifierką można pracować także w pozycji odwróconej. Moc znamionowa urządzenia to 940W, a prędkość taśmy szlifierskiej 380 obrotów na minutę. W skład zestawu wchodzą także worek na pył, taśma szlifierska, podkładka korkowa, podkładka grafitowa i uchwyt mocujący.
 3. Szlifierka taśmowa Bosch PBS 75 AE
  Szlifierka taśmowa Bosch PBS 75 AE
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej klasy szlifierka taśmowa z silnikiem o mocy 750W. Doskonale nadaje się do obrabiania dużych powierzchni. Jest to model o ulepszonej ergonomii z kompaktową konstrukcją. Wyróżnia się wytrzymałą obudową i wysoką jakością wykonania. Duża w tym zasługa zastosowania w obudowie elementów aluminiowych. To model wydajny i wytrzymały, a przy tym prosty w obsłudze. Posiada automatyczny system napinania taśmy i innowacyjny system Electronic. System mikrofiltracji Bosch to wbudowany modeł, który odsysa pył ze szlifierki do odpowiedniego pojemnika wypełnionego mikrofiltrem.
 4. Szlifierka Einhell RT-BS 75 4466230
  Szlifierka Einhell RT-BS 75 4466230
  Sprawdź aktualną cenę

  Szlifierka taśmowa o mocy na poziomie 850W z prędkością przesuwu taśmy w zakresie od 300 do 400 metrów na minutę. Model ten nadaje się do pracy z taśmami o wymiarach 75×533 mm. W skład zestawu wchodzą również taśma ścierna, worek na pył oraz dodatkowy uchwyt do szlifierki. Podstawowe atuty urządzenia to mocny silnik i duża prędkość przesuwu taśmy. Dzięki temu model ten jest szeroko wykorzystywany w wielu  sytuacjach.
 5. Szlifierka taśmowa Graphite 59G392
  Szlifierka taśmowa Graphite 59G392
  Sprawdź aktualną cenę

  Szlifierka kątowa o mocy 800W do obróbki metalu, tworzywa sztucznego, drewna i materiałów drewnianych. Posiada ergonomiczne kształty i nowoczesny design. Ciekawym rozwiązaniem jest specjalna nakładka antypoślizgowa na głównej rękojeści. Urządzenie ma także rękojeść dodatkową. Rolka prowadząca wykonana jest ze stopu aluminium odpornego na wysokie temperatury i uszkodzenia natury mechanicznej. W skład zestawu wchodzą także worek na pył oraz pas bezkońcowy.

Jaką szlifierkę taśmową kupić?

Szlifierka taśmowa to urządzenie, które przyda się nie tylko profesjonalistom, ale i amatorom np. w przydomowym warsztacie. Jak kupić model odpowiedni dla swoich potrzeb? Na co w tym przypadku trzeba zwrócić szczególną uwagę?

 • Zasilanie – do wyboru są modele elektryczne i pneumatyczne. Te drugie są w teorii nieco słabsze, ale i cichsze. Szlifierki pneumatyczne, tak samo jak elektryczne, wymagają zastosowania przewodów zasilających. Są to jednak przewody powietrzne, a nie elektryczne. W praktyce zużycie energii uzależnione jest od zużycia energii przez kompresor. Nie jest więc prawdą, że zawsze szlifierki pneumatyczne są tańsze w użytkowaniu niż elektryczne.
 • Odsysanie pyłu – nowoczesne szlifierki taśmowe posiadają domyślnie takie rozwiązanie. Tanie modele nie oferują jednak często możliwości gromadzenia pyłu powstałego w  czasie procesu szlifowania. Tymczasem jest to niezwykle przydatne.
 • Prędkość przesuwu taśmy – są szlifierki, które oferują regulację zakresu przesuwu taśmy. Im jest ona większa, tym bardziej szlifierka jest uniwersalna. Do obróbki materiałów twardych potrzebne są urządzenia nieco wolniejsze.
 • Napinacze taśm – w przypadku niektórych szlifierek taśmowych mechanizm nakładania i napinania taśm obsługiwany jest za pomocą specjalnych pokręteł. W nowoczesnych urządzeniach stosowane są już jednak systemy automatyczne, co znaczenie ułatwia obsługę szlifierki.
 • Moc –  należy dostosować ją do rodzaju wykonywanej pracy. Do zastosowań domowych przeznaczone są modele o mocy około 500W.  Przy pracach bardziej intensywnych powinna być to już szlifierka o mocy minimum 1000W.
 • Typ taśmy – to parametr bardzo istotny przede wszystkim w przypadku szlifierek szerokotaśmowych. Jeśli taśma ma być przeznaczona do częstego stosowania warto postawić na taśmę gumową, która jest bardziej wytrzymała niż taśma wykonana z tworzywa sztucznego. Dobrze jest wybierać produkty wysokiej jakości od renomowanych producentów.

Czy warto kupić szlifierkę taśmową?

Szlifierki taśmowe są urządzeniami, które przydają się zarówno w profesjonalnych warsztatach, jak i przydomowych garażach. Służą do wykonywania różnego rodzaju prac remontowych czy naprawczych. Ich zastosowanie jest naprawdę bardzo szerokie.

Obecnie największą popularnością cieszą się szlifierki taśmowa z funkcją odsysania pyłu. To rozwiązanie, które w dużej mierze ułatwia pracę, z przy okazji zmniejsza bałagan tworzący się w czasie szlifowania. Szlifierki taśmowe ręczne są urządzeniami prostymi w obsłudze, które  nie stanowią większego problemu przy przechowywaniu i użytkowaniu.

Nic więc dziwnego w tym, że szlifierki taśmowe są urządzeniami często wykorzystywanymi w przydomowych warsztatach. Przy ich pomocy można szybko i łatwo obrobić różnego rodzaju przedmioty, zarówno duże, jak i małe. Szlifierkę z uwagi na niewielkie wymiary można łatwo przenieść z miejsca na miejsce. Modele zasilane akumulatorowo są jeszcze bardziej mobilne niż te podłączane do gniazdka elektrycznego.

Popularni producenci szlifierek taśmowych

Sklepy z szlifierkami warte uwagi