Sztuczne paznokcie to rozwiązanie dla kobiet, których naturalne paznokcie są krótkie, mało zadbane czy łamliwe. Można je z powodzeniem wykonać we własnym domu, gdyż nie jest to zbyt skomplikowane i czasochłonne. Sztuczne paznokcie nakleja się na płytki paznokcia , które wcześniej trzeba wypolerować i do tego przygotować. Z kolei popularne tipsy to płytki z kieszonkami, które wsuwa się na naturalne paznokcie i przykleja. Ten zabieg warto zostawić już profesjonalistom.

Ranking sztucznych paznokci

 1. Sztuczne paznokcie Neonail Tipsy Naturalne Długa Kieszonka

  Sztuczne paznokcie Neonail Tipsy Naturalne Długa Kieszonka
  Sprawdź aktualną cenę

  To wysokiej jakości tipsy o giętkiej strukturze, które nie łamią się i nie pękają. Nałożony na ich powierzchnię żel z czasem nie odpryskuje. Tipsy posiadają kieszonkę do aplikowania kleju. Nanoszone są na końcówkę naturalnego paznokcia. Długa kieszonka sprawia, że stylizacja jest odporna, bo paznokcie mają doskonałą przyczepność. Tipsy są zaskakująco proste w nanoszeniu. Stanowią one przygotowanie do budowy czy przedłużenia paznokci metodą akrylową bądź żelową. Usuwa się je za pomocą frezarki lub pilnika.

 2. Semilac tipsy mleczne

  Semilac tipsy mleczne
  Sprawdź aktualną cenę

  Wytrzymałe tipsy wykonane z tworzywa ABS. Są idealne do przedłużania naturalnej płytki paznokci. Mają klasyczny kształt i mleczny kolor, który zbliżony jest do kolorystyki naturalnej paznokcia ludzkiego. Są to paznokcie giętkie z dość dużą kieszonką służącą do aplikacji kleju. W skład opakowania wchodzi 120 sztuk tipsów. Nie ma więc problemu ze znalezieniem tych pasujących do danych paznokci. Tipsy te nadają się doskonale do tworzenia stylizacji popularną wciąż metodą żelową.

 3. Sztuczne paznokcie Bellezza Nails Tipsy

  Sztuczne paznokcie Bellezza Nails Tipsy
  Sprawdź aktualną cenę

  Sztuczne paznokcie, których aplikacja zajmuje zaledwie kwadrans. Wyróżniają się wysoką jakością wykonania i są bardzo efektowne wizualnie. Potrafią szybko odmienić wygląd paznokci. Wystarczy je umyć, wysuszyć swoje paznokcie, dopasować rozmiarowo, nałożyć odpowiedni klej do tipsów, przyłożyć sztuczne paznokcie i je delikatnie docisnąć. W skład opakowania wchodzi już klej służący do aplikacji tipsów. Zestaw składa się z 24 paznokci różnych rozmiarów. Każdy może więc znaleźć te odpowiednie do swoich potrzeb.

 4. Elisium Quick Shape Nail MINI Formy do przedłużania paznokci

  Elisium Quick Shape Nail MINI Formy do przedłużania paznokci
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesne, funkcjonalne formy służące do przedłużania naturalnych paznokci. Posiadają one delikatną, łagodniejszą krzywą C, co pozwala na uzyskanie odpowiedniej linii paznokcia. Dzięki produktowi można w krótkim czasie zyskać ładne i gładkie paznokcie. Jest to o wiele szybsze rozwiązanie niż w przypadku standardowego przedłużania paznokci. Formy to elementy wielokrotnego użytku. Utwardzanie są w lampi LED lub UV. Nie sprawiają problemów przy aplikacji.

Jakie sztuczne paznokcie kupić?

Każda kobieta chciałaby chyba móc pochwalić się długimi, zadbanymi paznokciami. Nie każdej jest to jednak dane. Wiele pań ma paznokcie krótkie, połamane, cienkie. Rozwiązaniem w ich przypadku mogą być jednak sztuczne paznokcie. Jakie wybrać dla siebie? Co wziąć w tym przypadku pod uwagę?

 • Rodzaj – sztuczne paznokcie generalnie podzielić można na akrylowe i żelowe. W pierwszym przypadku specjalny proszek po zmieszaniu z płynem akrylowym nakłada się na przygotowane wcześniej paznokcie lub tipsy. Utwardzanie zachodzi samoczynnie na skutek procesu utleniania i trwa zaledwie kilka minut. Pełne stwardnienie następuje po około 48 godzinach i wówczas paznokciom można nadać odpowiedni kształt czy połysk. Paznokcie akrylowe są twarde i wytrzymałe. Doskonale przylegają do płytki paznokcia. To rozwiązanie dla osób, których dłonie są narażone na różne warunki. Po paznokcie akrylowe sięgają też panie z krótkimi, obgryzionymi paznokciami. Akryl sobie z tym świetnie radzi. Ma barwę różowawą lub mleczną. Tipsy żelowe mają z kolei konsystencję galarety. Ostateczną twardość uzyskują szybko, bo w ciągu 2-3 minut poprzez naświetlenie promieniami UV. Są one bardziej naturalne, delikatne, ale i mniej odporne. Przy użyciu dużej siły mogą szybko pęknąć.
 • Wygląd – tipsy podzielić można również z uwagi na ich wygląd. Tipsy szklane to paznokcie transparentne, czasami z zatopionymi w nich różnego rodzaju ozdobami. Tipsy francuskie to sztuczne paznokcie z zatopioną w nich białą końcówką. Tipsy wodne to paznokcie transparentne zabarwione na określony kolor. Poza tym wyróżnia się efektowne tipsy w stylu bursztynowym i tipsy zdobione permanentnie z brokatem, koronką czy siateczką.
 • Obecność kieszonki – sztuczne paznokcie, które nie posiadają kieszonki można nakleić na dowolnej wysokości paznokcia. To ich podstawowa zaleta. Kieszonka w tipsie określa długość, na jaką można go przykleić. Przy okazji chroni ona koniec naturalnego paznokcia, aby pod tips nie dostawało się powietrze. W miejscu lokalizacji kieszonki sztuczny paznokieć jest cieńszy, co pozwala na jego łatwą aplikację. Odpowiedni kształt kieszonki umożliwia niemal całkowite zrównanie tipsa z paznokciem naturalnym.

Czy warto kupić tipsy?

Tipsy mimo upływu lat cieszą się cały czas dużą popularnością. To świetne rozwiązanie dla kobiet, których naturalne paznokcie pozostawiają wiele do życzenia – są krótkie, brzydkie, łamliwe itd. Co więcej, sztuczne paznokcie wcale nie muszą prezentować się tandetnie, a wręcz przeciwnie. Produkowane obecnie tipsy są estetyczne i trudno odróżnić je od paznokci naturalnych.

Sztuczne paznokcie przyklejane są do naturalnych płytek paznokci, a potem malowane i zdobione. Doświadczona kosmetyczna jest w stanie sprawić, że całość prezentuje się bardzo naturalnie. Tipsy mogą mieć różne kształty – prostokątne, spiczaste, zwężane bokami czy klasyczne. Przyklejane są na kleju, a także utwardzane za pomocą lampy UV. Wszystko to zależy od wybranej metody.

Co ciekawe, niewiele osób wie, że sztuczne paznokcie mają bardzo długą historię sięgającą aż wieku XIV. Te akrylowe pojawiły się jednak dopiero w latach 60. ubiegłego wieku za sprawą doktora Freda Slacka Jr. Złamał on w laboratorium paznokieć i chciał go naprawić. Powstały wówczas tipsy, które po niewielkich modyfikacjach, stosowane są także i dzisiaj. Ich popularność wcale nie maleje.

Popularni producenci sztucznych paznokci

Sklepy warte uwagi