Szumiś to pluszak wydający szumiący dźwięk. Jest to produkt wykorzystywany nawet w szpitalach. Pozwala bowiem noworodkowi lepiej zaadaptować się do nowego, obcego dla niego jeszcze świata. Szumisie wprowadzają do życia małego dziecka ponownie kojące dźwięki, które są  odmianą szumu. Dzięki temu maluchy szybciej zasypiają i rzadziej się budzą. Rodzice mają w ten sposób dużą pomoc. Szumisie przydają się także w przypadku starszych dzieci.

Ranking szumisiów

 1. Szumiś Whisbear Szumiący Miś Króliś Z Funkcją Cry Sensor Biały

  Szumiś Whisbear Szumiący Miś Króliś Z Funkcją Cry Sensor Biały
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości szumiący króliczek. Posiada funkcję CRYsensor i emituje różowy szum przypominający dziecku dźwięki z brzucha mamy. Jest to najskuteczniejszy sposób usypiania malucha. Produkt uszyty jest z miękkiego pluszu przebadanego w najlepszych laboratoriach. Nóżka jest ozdobiona złotym haftem w formie serca. W łapki króliczka wszyte są magnesy, co pozwala na zaczepienie zabawki na wózku czy łóżeczku. Szumiś zasilany jest bateryjnie.

 2. Szumisie Szumiś Simon Z Czujnikiem Snu SZU43

  Szumisie Szumiś Simon Z Czujnikiem Snu SZU43
  Sprawdź aktualną cenę

  Szumiś Simon pochodzi z większej rodzinki Lulusiów. Oferuje aż pięć rodzajów białego i różowego szumu. Jest przy okazji świetną przytulanką. Doskonale sprawdzi się podczas snu i zabawy. Za sprawą zawieszki zamocować go można przy wózku czy kołysce. W skład zestawu wchodzi dodatkowo zawieszka-gryzak. Szumiś jest bardzo łatwy w obsłudze i posiada regulowaną głośność. Wykonany jest z materiałów wysokiej jakości, bezpiecznych dla dziecka. Można go prać w pralce.

 3. Szumiś Whisbear Szumiący Miś Króliś Z Funkcją Cry Sensor Szary

  Szumiś Whisbear Szumiący Miś Króliś Z Funkcją Cry Sensor Szary
  Sprawdź aktualną cenę

  Szumiący króliczek w czujnikiem płaczu, który towarzyszyć będzie dziecku przez lata. Posiada funkcję CRYsensor. Emituje różowy szum, który dziecku kojarzy się z dźwiękami z życia płodowego. Produkt uszyty jest z bezpiecznego dla maluchów pluszu. Za sprawą magnesów wszytym w łapki królika zabawkę powiesić można na ramie łóżka lub wózka. Króliczek ma Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka.

 4. Szumisie Szumiś Lily Szumiąca Maskotka Do Uspokajania 130591

  Szumisie Szumiś Lily Szumiąca Maskotka Do Uspokajania 130591
  Sprawdź aktualną cenę

  Maskotka Lily do usypania dzieci. Oferuje 5 rodzajów białego i różowego szumu, a przy tym jest doskonałą przytulanką. Za sprawą aplikacji maskotką sterować można nawet z innego pomieszczenia. Czujnik snu sprawia, że miś po 60 minutach automatycznie wyłącza się i przechodzi w tryb czuwania. Włącza się, gdy maluch zaczyna płakać. Jest to zabawka bardzo prosta w obsłudze i bezpieczna dla dzieci. Po wyjęciu szumiącego serca można ją wyprać w pralce.

 5. Szumiś Simon Z Mechanizmem Szumiącym

  Szumiś Simon Z Mechanizmem Szumiącym
  Sprawdź aktualną cenę

  Szumiś wydający pięć rodzajów szumu. Dwa szumy przypominają dźwięk suszarki, a poza tym są to szumy fali morskiej, szum padającego deszczu oraz szum wód płodowych. Uruchamia się je za pomocą jednego przycisku. Miś po 60 minutach automatycznie wycisza się i wyłącza. To zabawka, która zostanie przy dziecku przez wiele lat. Wykonana jest z miłego w dotyku materiału minky. Zasilana jest bateryjnie. Posiada także odpowiednie atesty.

Jakiego szumiącego misia kupić?

Szumiś to zabawka, bez której wielu młodych rodziców nie wyobraża sobie życia. Przychodzi z pomocą podczas usypiania malucha. Jakiego szumiącego misia zatem warto kupić dla swojego dziecka? Co trzeba wziąć w tym przypadku pod uwagę?

 • Funkcjonalność – nowoczesne szumisie oferują coraz więcej ciekawych funkcji. Większość modeli posiada kilka różnych szumów do wyboru, zarówno białych, jak i różowych.
 • Jakość wykonania – produkt przeznaczony dla dzieci powinien być oczywiście wykonany z materiałów bezpiecznych, atestowanych. Najlepsze zabawki posiadają pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka lub Instytutu Matki i Dziecka.
 • Prostota obsługi – niektóre szumisie obsłużyć można jedną ręką, co jest wygodnym rozwiązaniem. Ciekawą opcją są z pewnością szumiące misie, które uruchomić można za pomocą aplikacji. Dzięki temu nie trzeba iść do pokoju dziecka, aby włączyć czy wyłączyć zabawkę.
 • Czujnik snu – jest to bardzo przydatna funkcjonalność. W wielu przypadkach po 60 minutach działania zabawka stopniowo wycisza się, a potem wyłącza. Gdy dziecko zaczyna się ruszać lub płakać, szumiś ponownie się uruchamia na 60 minut. W ten sposób uspokaja malucha i ułatwia zasypianie.
 • Łatwość utrzymania w czystości – szumisie to zabawki pluszowe, które wymagają czyszczenia. W większości przypadków ze środka wyjąć można mechanizm szumiący z bateriami, a resztę wyprać w pralce. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.
 • Design – pod tym względem wybór na rynku jest coraz większy. Szumisie to nie tylko misie, ale i króliczki czy inne zwierzaki. Mają one różne formy i kolorystykę. W tym przypadku kierować się można płcią dziecka lub po prostu swoimi własnymi upodobaniami.

Czy warto kupić szumisia?

Szumiące zabawki to prawdziwy hit kilku ostatnich lat. Wprawdzie podobne efekty uzyskać można dzięki włączanemu radiu czy suszarce, ale  jednak wykorzystanie zabawki jest o wiele wygodniejsze. Dodatkowo wiele misiów szumisiów uruchamia się automatycznie, gdy dziecko zaczyna płakać. Dla młodych rodziców jest to bardzo duże udogodnienie. Dlatego coraz częściej szumiąca zabawka wchodzi w skład wyprawki dla noworodka. Jest to też świetny pomysł na prezent dla małego dziecka.

Białym szumem nazywa się dźwięki wydawane przez urządzenia domowe np. odkurzacz czy suszarkę do włosów. Dla dorosłych bywają one irytujące, ale małe dzieci uspokajają. Przypominają im bowiem dźwięki z życia płodowego. Tak szum na maluchy działa kojąco, wyciszająco. Pomaga w zasypianiu. Najprostsze zabawki szumiące oferują jeden rodzaj szumu, ale te bardziej rozbudowane emitują ich już kilka. Są to szumy przypominające odgłosy radia, odkurzacza, suszarki, morskich fal, kropli deszczu itd. Niektóre szumisie mają też wgrane kołysanki.

Są maskotki, które mają wbudowanych wiele funkcji dodatkowych. Są tym samym jeszcze bardziej funkcjonalne. Ciekawym rozwiązaniem są szumisie, które delikatnie świecą w ciemności. Przydają się więc np. w czasie nocnych karmień. Bardzo przydatną opcją jest sensor czuwania. Dzięki niemu zabawka automatycznie uruchamia się, gdy maluch zaczyna płakać.

Popularni producenci szumiących zabawek

Sklepy warte uwagi