Rolki dla dzieci to przeznaczony dla najmłodszych sprzęt sportowy w formie butów wyposażonych w niewielkie kółka. Kółka są w tym przypadku osadzone w szynie i ułożone w jednej linii, jedno za drugim. Ich średnica jest dość zróżnicowana, bo wynosi od 55 do nawet 145mm. Rolki świetnie sprawdzają się zarówno na świeżym powietrzu, jak i w pomieszczeniach zamkniętych. Są wbrew pozorom niezbyt trudne do opanowania i dają dzieciom wiele radości.

Najlepsze rolki dla dzieci – ranking

 1. Rolki dla dzieci K2 Raider Splash

  Rolki dla dzieci K2 Raider Splash
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy rolki dla dzieci, które można samodzielnie spersonalizować. W skład zestawu wchodzą bowiem specjalne flamastry do malowania rolek. Na uwagę zasługuje możliwość regulacji ich rozmiaru, co czyni sprzęt wydajnym. Rolki wykonane są z materiału wysokiej jakości. Wykorzystują technologię wiązania System Speed Lacing. Dzięki temu zapiąć je można za jednym pociągnięciem.

 2. Rolki Hudora My First Quad Girl

  Rolki Hudora My First Quad Girl
  Sprawdź aktualną cenę

  Zaprojektowane z myślą o dziewczynkach różowe rolki z prostym w użyciu hamulcem. Może być używany przez obie nogi jednocześnie. Rolki można regulować w aż czterech rozmiarach i rosną one wraz z użytkownikiem. Posiadają wyjmowaną wkładkę i duże otwory gwarantujące odpowiednią wentylację. Buty te są odpowiednie dla dzieci ważących do 20 kilogramów. Zapinane są na klamry puch-lock.

 3. Mico Łyżworolki Flos Girl 2W1

  Mico Łyżworolki Flos Girl 2W1
  Sprawdź aktualną cenę

  Łyżworolki z wymienną płozą oraz możliwością regulacji rozmiaru. Ich część zewnętrzną tworzy tkanina polyestrowa o właściwościach izolacyjnych – THERMO FIT. Produkt wyposażony jest w dwie wymienne płozy – pierwsza to płoza do łyżew figurowych naostrzona wstępnie, a druga to płoza do rolek z kauczukowymi, miękkimi kółkami PU. Całość wykonana jest z tworzywa sztucznego i posiada trzystopniowe zapięcie – klamra, rzep, sznurowadła.

 4. Rolki dla dzieci Nils Extreme Nh10905 4W1 Led

  Rolki dla dzieci Nils Extreme Nh10905 4W1 Led
  Sprawdź aktualną cenę

  Przeznaczone dla pasjonatów łyżwy z czterema możliwościami konfiguracji. Funkcjonować mogą jako łyżwy, łyżworolki, wrotki i rolko-wrotki. Produkt robi ogromne wrażenie za sprawą świecących kółek. Wyróżnia się doskonałymi właściwościami jezdnymi. Płozy są bowiem wykonane z wysokiej klasy stali nierdzewnej. Na uwagę zasługuje ponadto wielouchwytowy system zapięć, na który składają się klamry, sznurowadła czy paski na rzep.

 5. Rolki Meteor Bloom

  Rolki Meteor Bloom
  Sprawdź aktualną cenę

  Odpowiednie także dla osób początkujących i nie tylko wrotki o oryginalnym designie. Są stabilne w czasie jazdy i posiadają ustawione w sposób równoległy dwie pary kółek PU. Na uwagę zasługują również łożyska ze stali chromowanej EBEC-7. To dzięki nim jazda jest płynna i cicha jednocześnie. Wrotki wyposażone są ponadto w hamulec zlokalizowany w przedniej części buta. Produkt posiada certyfikat CE.

 6. Spokey Candy

  Spokey Candy
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowne wizualnie rolki idealne dla dzieci. Są regulowane i wyposażone w aluminiową płozę. Posiadają wysokiej klasy łożyska ABEC-7 Carbon i kółka 82A PU. Zapięcia to w tym przypadku rzep, sznurowadła oraz klamra dwusekcyjna ze specjalnym zabezpieczeniem. Na rolkach może jeździć osoba ważąca maksymalnie 60 kg. Rolki są regulowane – rosną razem z dzieckiem.

Jakie rolki dla dzieci kupić?

Dzieciom warto zapewnić regularny wysiłek fizyczny, aby rosły zdrowo i nie cierpiały na otyłość. Na szczęście wiele maluchów przepada np. za jazdą na rolkach lub wrotkach. Jakie rolki warto wybrać dla swojego dziecka? Czym sugerować się przy ich zakupie?

 • Rozmiar – pod uwagę trzeba wziąć stopę malucha. Różne marki mają inne normy w tym zakresie, dlatego zmierzyć trzeba za każdym razem długość i szerokość stopy dziecka. Nie należy się sugerować noszonym rozmiarem buta. Rolki nie powinny być za małe lub za duże, na szczęście coraz więcej modeli jest regulowanych. To pozwala na ich wykorzystywanie przez dłuższy czas.
 • Kółka – to kluczowy element w rolkach. Najpopularniejsze modele mają cztery kółka, ale może być ich też mniej. Dla dzieci, im więcej kół, tym lepiej. Dobrze sprawdzają się kółka kauczukowe, bo to materiał odporny na uszkodzenia. Dodatkowo dobrze amortyzuje wibracje, co pozwala na komfortową jazdę. Żadnych zarysowań nie pozostawia po sobie przede wszystkim kauczuk syntetyczny. jeśli mowa o średnicy kółek to modele mniejsze są lepsze dla dzieci. Zapewniają stabilną jazdę i dobrą przyczepność. Na końcu trzeba też sprawdzić twardość kółek. 74A-82A to modele miękkie, a  84A-101A to modele twarde. Te pierwsze pozwalają na wolniejszą jazdę, ale szybciej się zużywają. Twardsze kółka są bardziej wytrzymałe.
 • Materiał – duże znaczenie ma materiał, z którego rolki są wykonane. Powinien być on wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale jednocześnie nie może być zbyt ciężki. Unikać należy rolek wykonanych z taniego plastiku kiepskiej jakości, gdyż są one awaryjne. Dobrze sprawdza się natomiast włókno węglowe. To materiał lekki, wytrzymały i odporny na czynniki pogodowe.
 • Łożyska – element ten oznaczony jest skrótem ABC, a potem są cyfry 1, 3, 4, 7 lub 9. Oznaczają one szybkość, z jaką łożysko pracuje. Im jest ona większa, tym szybsze mogą być rolki.
 • Zabezpieczenia – dla dziecka trzeba wybrać oczywiście rolki z dobrym zapięciem. Powinny mieć one jednocześnie klamry, sznurowadła i rzepy.

Czy warto kupić rolki dla dziecka?

Jazda na rolkach to dla dzieci świetna zabawa, a przy okazji naprawdę rozwijający sport. Sprawia maluchom sporo frajdy, a przy okazji poprawia wydolność organizmu. To o tyle istotne, że w obecnych czasach dzieci jest wielokrotnie ciężko oderwać od komputera czy telewizora. Dzięki rolkom wiele pociech chętniej wychodzi na zewnątrz.

W praktyce rolki można kupić już w pierwszych latach życia dziecka. Dobrze jeżdżą na rolkach czy wrotkach już czterolatki. Małe dzieci są zresztą na ogół bardzo otwarte na nowe rzeczy i nie boją się wyzwań. Rolki to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Przy okazji dziecko uczy się koordynacji i panowania nad swoim ciałem. Z czasem staje się lepiej rozwinięte fizycznie. Jazda na rolkach angażuje bowiem skutecznie całe ciało – plecy, biodra, ręce itd.

Uczyć jeździć na rolkach można więc nawet stosunkowo małe dziecko. Warto oczywiście kupić do tego celu odpowiednie rolki wysokiej jakości renomowanego producenta.

Popularni producenci rolek dla dzieci