Termoloki zwane też wałkami termicznymi to akcesoria służące do szybkiego kręcenia włosów. W przeciwieństwie do klasycznych wałków nie trzeba ich nosić kilka lub kilkanaście godzin, aby uzyskać efekt pięknych loków  czy fal. Okazuje się, że przy pomocy termoloków włosy można ułożyć szybko i sprawnie. Nie mają z  tym problemu nawet osoby początkujące. Dlatego też popularność wałków termicznych z roku na rok jest coraz większa i nie zapowiada się w tej kwestii na zmiany.

Ranking termoloki do włosów

  1. Termoloki do włosów BaByliss Pro BAB3025E

    BaByliss Pro BAB3025E
    Sprawdź aktualną cenę

    Wysokiej jakości termoloki stworzone w technologii ceramiczno-turmalinowej. Są dość lekkie, a więc nie osłabiają cebulek włosowych i nie obciążają włosów. Wałki pokryte są tkaniną, która chroni je przed bezpośrednim kontaktem z wysoką temperaturą. Urządzenie nagrzewa się równomiernie i szybko. Na produkt udzielana jest roczna gwarancja producenta. W skład zestawu wchodzą m.in. klipsy motylkowe i klipsy metalowe służące do mocowania wałków.

  2. Remington Termoloki Proluxe H9100 20szt.

    Remington Termoloki Proluxe H9100 20szt.
    Sprawdź aktualną cenę

    Funkcjonalne termoloki w ilości 20 sztuk o dwóch rozmiarach średnicy do wyboru. Ceramiczne wałki wyścielane są welurem. Posiadają nienagrzewające się końcówki i wykorzystują nowoczesną technologię Dual Heat. Taki zestaw pozwala na stworzenie idealnej fryzury. Całość zajmuje parę minut. Dodatkowo loki utrzymują się na głowie przez cały dzień. To zasługa zastosowania nowoczesnych rozwiązań. Na produkt producent udziela aż pięciu lat gwarancji. To najlepsze potwierdzenie jego wysokiej jakości.

  3. Valera Quick 24 Plus 60502

    Valera Quick 24 Plus 60502
    Sprawdź aktualną cenę

    Termoloki dla każdej kobiety, która chce wyglądać efektownie. Wałki pokryte są w środku miękki welurem. Bardzo szybko się nagrzewają – gotowe do działania są w ciągu 10 minut. Dodatkowo posiadają nienagrzewające się końcówki. Unoszą skutecznie włosy już u nasady. Dlatego fryzura jest efektowna i elegancka zarazem. W skład zestawu wchodzą 24 klipsy, które utrzymują wałki w miejscu. Urządzenie wyposażone jest w lampkę kontrolną oraz wygodny przełącznik wyłączania i włączania.

  4. Termoloki BaByliss RS035E

    BaByliss RS035E
    Sprawdź aktualną cenę

    Ceramiczne termoloki z funkcją jonizacji, która zapobiega puszeniu się włosów. Po podgrzaniu wałki są miękkie w dotyku i pozwalają na błyskawiczne stworzenie efektownych loków. Produkt posiada lampkę kontrolną i wskaźnik zasilania. W skład zestawu wchodzi 20 wysokiej jakości wałków ceramicznych, 10 sporych pęset oraz 20 metalowych szpilek. Całość utrzymana jest w eleganckiej, czarnej kolorystyce.

  5. Remington H5600

    Remington H5600
    Sprawdź aktualną cenę

    Wysokiej jakości termoloki z jonizacją, która zapobiega elektryzowaniu się włosów. W skład zestawu wchodzi 20 wałków w trzech różnych rozmiarach do wyboru. Wałki te są pokryte welurem, co ułatwia ich nawijanie na włosy. Innowacyjny rdzeń jest wypełniony woskiem. Nagrzewa się do znacznej temperatury i pozwala na robienie trwałych loków. Włosy pozostają jednak gładkie i zdrowe. Wałki można nawijać na pasma po same końce, tworząc niezwykle efektowne i objętościowe loki.

Jakie termoloki do włosów kupić?

Termoloki cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet, które chcą na co dzień móc pochwalić się efektownymi lokami. W tym przypadku nie trzeba na ich stworzenie wielu godzin, jak ma to miejsce w przypadku standardowych wałków do włosów. Jakie zatem termoloki wybrać dla siebie? Co wziąć w tym przypadku pod uwagę?

  • Liczba wałków w zestawie – dostępne na rynku zestawy składają się ze zróżnicowanej liczby termoloków. Jest ich niekiedy nawet 20 lub 24. Wałki powinny być też dostępne w różnych rozmiarach do wyboru.
  • Materiał rdzenia – wprawdzie termoloki produkowane są z różnego rodzaju materiałów, ale najlepiej sprawdza się w tym przypadku ceramika. To materiał, który równomiernie rozprowadza ciepło po całej powierzchni. Dobrym wyborem są tez wałki z rdzeniem tytanowym czy tytanowo-ceramicznym.
  • Materiał powierzchniowy – musi być on miękki, delikatny dla włosów i nie może ich elektryzować. Na ogół stosuje się tutaj welur lub aksamit.
  • Funkcje dodatkowe – podstawą jest jonizacja, która sprawia, że włosy nie puszą się i nie elektryzują, a włosy są miękkie w dotyku.
  • Akcesoria dodatkowe – idealnie, gdy w skład zestawu wchodzą spinki lub szpilki do podpinania włosów. Nie trzeba ich bowiem wówczas kupować osobno.
  • Długość włosów – termoloki sprawdzają się przy kręceniu włosów krótkich i długich. Panie z krótkimi pasmami mogą postawić na zestaw z mniejszą ilością wałków o zróżnicowanej średnicy. Przy pomocy tych najmniejszych można kręcić krótkie pasma, ale tworzą one drobne loki. Do uniesienia krótszych włosów przy nasadzie potrzebne są oczywiście wałki o znacznej średnicy. Posiadaczki dłuższych włosów powinny postawić na zestaw termoloków z dużymi wałkami. W ten sposób można na włosach tworzyć różnorodne loki i fale. Taka fryzura prezentuje się zawsze bardzo naturalnie.
  • Szybkość nagrzewania się – są termoloki, które wykorzystującą wyjątkową technologię podwójnego nagrzewania. W ten sposób nagrzewają się nie tylko same wałki, ale i klipsy. Loki można wówczas uzyskać w parę minut. Termoloki wchodzące z kolei w skład zestawów z technologią indukcyjną nagrzewają się w zaledwie 5 sekund.

Czy warto kupić termoloki do włosów?

Termoloki pozwalają na szybkie przygotowanie zakręconej lub pofalowanej fryzury. Stosując je u nasady można uzyskać efekt puszystości włosów. Jednak równie dobrze postawić można na romantyczne fale czy kaskadę loków na całej długości włosów.

Obecnie popularność termoloków cały czas rośnie. Dzięki nim można bowiem stworzyć efektowną fryzurę w prosty sposób i w krótkim czasie. Są one wygodne w użytku i mniej szkodliwe dla włosów niż np. popularne lokówki. Po założeniu termoloków fryzura ulega utrwaleniu na całej głowie. Używając lokówki trwa to o wiele dłużej i jest bardziej pracochłonne. Dodatkowo termoloki nie niszczą włosów. Te z efektem jonizacji dodatkowo nie powodują ich elektryzowania się czy puszenia.

Termoloki sprawdzają się zarówno w domach, jak i w salonach piękności. Wcale nie trzeba być fryzjerem aby móc je z powodzeniem stosować w przypadku swoich włosów – krótkich bądź długich.

Popularni producenci termoloki do włosów

Sklepy warte uwagi