Toaletka kosmetyczna to mebel typowo kobiecy cieszący się coraz większą popularnością. Ma formę biurka z lustrem oraz dużą ilością szufladek czy półek na akcesoria kosmetyczne. Meble tego typu na ogół wykorzystywane są w sypialniach. W dużych domach i mieszkaniach ustawić je też można w łazience lub garderobie. Zazwyczaj toaletka jest przydatna w czasie wykonywania makijażu czy układania włosów. Przypomina po prostu biurko z lustrem. Obecnie zakupić można też miniaturowe toaletki dla dziewczynek.

Ranking toaletek kosmetycznych

Toaletka kosmetyczna jest meblem, o którym marzy wiele kobiet. Nie ma lepszego miejsca do robienia make-upu czy układania fryzury. Pozostaje jednak pytanie – jaką toaletkę kosmetyczną kupić? Wybór w tym zakresie na rynku jest wbrew pozorom  bardzo szeroki. Do wyboru są modele różnej wielkości i utrzymane w różnorodnej stylistyce. W podjęciu ostatecznej decyzji na pewno pomoże przygotowany przez nas ranking toaletek kosmetycznych.

 1. Toaletka kosmetyczna AmeliaHome Stylowa Z Lustrem Biała Elegance

  Toaletka kosmetyczna AmeliaHome Stylowa Z Lustrem Biała Elegance
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo efektowna wizualnie toaletka kosmetyczna, która pozwala na uporządkowanie sporej ilości kosmetyków i nie tylko. Posiada jedno główne lustro i mniejsze lusterka boczne, które są nieocenione w czasie robienia makijażu. W skład zestawu wchodzi dodatkowo wygodny tapicerowany taboret. Mebel jest wykonany z drewna i płyty wiórowej w kolorze białym. Dlatego jest tak uniwersalny.

 2. Toaletka Goodhome Ze Składanym Lustrem

  Toaletka Goodhome Ze Składanym Lustrem
  Sprawdź aktualną cenę

  Toaletka kosmetyczna, która zmieści się nawet w stosunkowo niewielkim pomieszczeniu. W tym przypadku wykorzystano bowiem otwieraną klapę z lustrem. Tym samym mebel stanowi połączenie klasycznej toaletki z biurkiem. Całość jest wykonana z płyty laminowanej osadzonej na konstrukcji z drewna sosnowego. Dzięki temu mebel prezentuje się ekskluzywnie i nowocześnie. W skład zestawu wchodzi dodatkowo wygodna pufa.

 3. Emma Toaletka 3 Lustra 4 Szuflady + Taboret

  Emma Toaletka 3 Lustra 4 Szuflady + Taboret
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości toaletka kosmetyczna w kolorze białym sprzedawana w komplecie razem z eleganckim taboretem. Posiada trzy regulowane lustra oraz cztery pojemne szuflady na różnego rodzaju akcesoria. Dzięki temu można mieć wszystko zawsze pod ręką. Biała kolorystyka jest uniwersalna i pasuje do różnego rodzaju aranżacji. To mebel bardzo funkcjonalny, który nada niejednemu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.

 4. Toaletka kosmetyczna Multistore z Lustrem + Taboret GoodHome

  Toaletka kosmetyczna Multistore z Lustrem + Taboret GoodHome
  Sprawdź aktualną cenę

  Stylowa toaletka kosmetyczna utrzymana w modnej stylistyce wiktoriańskiej. Sprawdzi się doskonale w niejednym pomieszczeniu. To mebel, który pozwala na komfortowe układanie włosów czy wykonywanie makijażu. Wyróżnia się eleganckim designem i jest łatwy do utrzymania w czystości. Atutem toaletki są sporych rozmiarów lustro i cztery pojemne szuflady. W skład zestawu wchodzi też wygodna pufa. Na uwagę zasługują efektowne zdobienia.

 5. Toaletka Modernhome Duże Regulowane Lustro Stołek

  Toaletka Modernhome Duże Regulowane Lustro Stołek
  Sprawdź aktualną cenę

  Wytrzymała toaletka kosmetyczna wykonana z litego drewna sosnowego oraz płyty MDF. Wyposażona jest w sporych rozmiarów lustro z możliwością regulowania skrzydeł bocznych. Ma tez pojemną szufladę. W skład zestawu wchodzi wygodny stołek. Mebel wyróżnia się nowoczesnym designem. Duża powierzchnia blatu pozwala na pełną swobodę w czasie wykonywania codziennych czynności pielęgnacyjnych.

Jaką toaletkę kosmetyczną kupić?

Toaletka kosmetyczna to mebel przeznaczony przede wszystkim dla kobiet. Stanowi świetne uzupełnienie sypialni, dużej łazienki czy garderoby. Znacznie ułatwia wykonywanie makijażu czy układanie włosów. Jaką toaletkę kosmetyczną kupić i co trzeba wziąć przy tym pod uwagę?

 • Design – toaletka musi pasować do danego wnętrza stylistycznie i rozmiarowo. Najłatwiej jest, gdy pomieszczenie urządzane jest od zera. Wówczas bez problemu skompletować można cały zestaw. Jednak w przypadku sypialni już urządzonej, sprawa jest bardzie skomplikowana. Warto wtedy zwrócić uwagę na kolorystykę mebla i materiał, z którego jest wykonany.
 • Lustro – to niewątpliwie najważniejszy element toaletki. To w nim można obserwować rezultaty zabiegów kosmetycznych. Idealnie, gdy lustro ma regulację kąta nachylenia. Dobrze sprawdzają się lustra dwu i trójskrzydłowe. Przydatnym rozwiązaniem jest też lustro podwójne, którego jedno zwierciadło jest powiększające.
 • Rozmiar – toaletkę należy bez problemu zmieścić w danym pomieszczeniu. Musi być ona rozmiarowo dopasowana do innych mebli. Jeśli jest to model bogato zdobiony, warto go oczywiście w odpowiedni sposób wyeksponować. Jednak nie należy na siłę minimalizować toaletki. Powinna ona bowiem być przede wszystkim funkcjonalna.
 • Funkcjonalność – toaletka musi odpowiadać potrzebom osoby, która z niej korzysta. Jeśli ktoś nie spędza przed lustrem wiele czasu, sprawdzi się mebel niewielki z kilkoma szufladami. Jednak dla kobiety, która przykłada dużą wagę do wyglądu, lepszym rozwiązaniem będzie toaletka mocno rozbudowana.
 • Materiał – ma naprawdę spore znaczenie. Do wyboru są toaletki produkowane z płyt MDF, naturalnego drewna, metalu czy szkła. Od tego zależy cena mebla. Najdroższe są toaletki drewniane. Od wybranego materiału uzależniony jest wygląd mebla, jego wytrzymałość i sposób pielęgnacji.
 • Krzesło – to bardzo ważny element przy wyborze toaletki kosmetycznej. Dobrze, gdy wchodzi w skład zestawu. Pasuje bowiem wówczas do toaletki wizualnie i rozmiarowo. Czasem jednak krzesło trzeba zakupić osobno. Jego siedzisko musi być wygodne i estetyczne.

Czy warto kupić toaletkę kosmetyczną?

Toaletka kosmetyczna to mebel, który cieszy się coraz większą popularnością i trudno się temu dziwić. Marzy o nim wiele kobiet i małych dziewczynek. Oczywiście w tym drugim przypadku mowa o toaletkach w wersjach mini.

Toaletka zazwyczaj ustawiana jest w sypialni. W dużych domach i mieszkaniach można ją też wykorzystać w łazience czy garderobie. To mebel, który znacznie ułatwia codzienne wykonywanie makijażu czy układanie fryzury. Można przy nim również odbywać różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne twarzy oraz ciała.

Toaletka kosmetyczna wyposażona jest w przynajmniej jedno lustro. To w nim można się cały czas przeglądać, podczas robienia make-upu. Posiada sporo szuflad i półek, które umożliwiają przechowywanie różnego rodzaju kosmetyków i akcesoriów do włosów. To więc świetny sposób na zachowanie porządku wśród swoich rzeczy.

Obecnie zakupić można nawet miniaturowe toaletki kosmetyczne dla dziewczynek, które również chcą poczuć się wyjątkowo, tak jak swoje mamy.

Popularni producenci toaletek kosmetycznych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu toaletek kosmetycznych

Toaletki kosmetyczne nie są wcale żadnym wymysłem. To meble naprawdę przydatne, które świetnie sprawdzają się w przypadku niejednego domu czy mieszkania. Pozwalają na zachowanie porządku wśród swoich kosmetyków i akcesoriów kosmetycznych. Dodatkowo sprawiają, że nie trzeba już spędzać wiele czasu w łazience. Z tego rozwiązania cieszą się na ogół pozostali domownicy. W wyborze odpowiedniego mebla na pewno pomoże przygotowany przez nas ranking toaletek kosmetycznych, w których uwzględniliśmy najciekawsze propozycje na rynku.