Transmiter FM to niewielkich rozmiarów urządzenie, które pozwala na odtwarzanie muzyki z nośników zewnętrznych w zestawie audio zamontowanym w samochodzie. Niektóre modele łączą się bezprzewodowo, za sprawą technologii Bluetooth ze smartfonem, a inne wykorzystują do tego celu gniazdko USB, sloty na kartę pamięci czy wtyczkę minijack. Zdecydowana większość obecnych na rynku transmiterów FM to urządzenia wyposażone w wewnętrzne akumulatory. Ładowane są one poprzez samochodowe gniazdo zapalniczki.

Ranking transmiterów FM

 1. Rock Transmiter FM (B300)
  Rock Transmiter FM (B300)
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości transmiter FM z wbudowaną redukcją szumów i nowoczesnym wyświetlaczem LED. Posiada funkcję inteligentnego ładowania i funkcjonalne diody sygnalizacyjne. Obsługuje technologię Bluetooth 4.2 i jest kompatybilny z systemami iOS oraz Android. Model ten posiada dodatkowo dwa  porty USB i obsługuje pendrive’y. Jednocześnie podłączyć można do niego dwa różne urządzenia. Urządzenie obsługuje różne formaty audio.
 2. Xiaomi Roidmi 3S Ładowarka Transmiter FM (ROIDMI3S)
  Xiaomi Roidmi 3S Ładowarka Transmiter FM (ROIDMI3S)
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny transmiter FM, który sprawdzi się w każdym samochodzie. Pozwala na słuchanie ulubionej muzyki w czasie jazdy. Pełni jednocześnie rolę inteligentnej ładowarki samochodowej wyposażonej w dwa porty USB. Wspiera aplikacje Android V4.2 oraz iOS V8.0,  a także wersje nowsze. Pasuje do każdego gniazdka zapalniczki samochodowej. Ciekawym rozwiązaniem jest monitor baterii informujący o stopniu naładowania.
 3. Hyundai Transmiter FM Fmt212Mp
  Hyundai Transmiter FM Fmt212Mp
  Sprawdź aktualną cenę
  Samochodowy transmiter FM z pilotem w zestawie. Pozwala na słuchanie w samochodzie ulubionej muzyki. Wyposażony jest w wysokiej jakości wyświetlacz z intuicyjnym menu. Panel z przyciskami można ustawić według swoich upodobań. Jest to możliwe za sprawą elastycznego przegubu. Urządzenie jest zasilane bezpośrednio z gniazda zapalniczki samochodowej. Model ten posiada dodatkowo miejsce na kartę pamięci. Z odbiornikiem samochodowym łączy się bezprzewodowo.
 4. Gotze & Jensen Transmiter FM FT002
  Gotze & Jensen Transmiter FM FT002
  Sprawdź aktualną cenę
  Transmiter FM wysokiej jakości, dzięki któremu w samochodzie można słuchać ulubionej muzyki. Za sprawą funkcji Bluetooth możliwa jest także bezprzewodowa transmisja rozmów prowadzonych przez telefon komórkowy. Samo urządzenie jest bardzo kompaktowe i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Posiada wejście na kartę Micro SD,wejście AUX i port USB. Jest to model prosty w obsłudze i montażu.
 5. Baseus Transmiter FM TM01
  Baseus Transmiter FM TM01
  Sprawdź aktualną cenę
  Utrzymany w czarnej kolorystyce transmiter FM obsługujący technologię Bluetooth połączony z ładowarką samochodową. Pozwala na słuchanie muzyki znajdującej się na tablecie lub smartfonie poprzez system audio znajdujący się w samochodzie. Posiada wbudowany mikrofon, co umożliwia prowadzenie wygodnych rozmów telefonicznych w czasie jazdy autem. Do urządzenia podłączyć można jednocześnie dwa różne sprzęty. To efekt dostępność dwóch portów USB. Model ten wykorzystać można dodatkowo jako wzmacniacz głosu nawigacji, która niekiedy bywa zbyt cicha. Na uwagę zasługuje również cyfrowy wyświetlacz.

Jaki transmiter FM kupić?

Transmiter FM to urządzenie, po które sięga coraz większa liczba kierowców. Dzięki niemu można w czasie jazdy autem słuchać ulubionej muzyki zgromadzonej np. na smartfonie poprzez radio samochodowe. Jak wybrać urządzenie odpowiednie do swoich potrzeb? Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

 • Jakość dźwięku – to powinna być kwestia najważniejsza. Warto postawić na model wyposażony w funkcję redukcji szumów.
 • Zasięg działania – najlepsze modele są w stanie przechwycić sygnał nawet z odległości kilku metrów. W praktyce nie jest to na ogół konieczne.
 • Wyświetlacz LCD – modele z wyświetlaczem są uważane za bardziej funkcjonalne. Dzięki wyświetlaczowi można być bowiem na bieżąco z aktualnie odtwarzanymi plikami. Sam ekran nie musi być duży, chociaż im jest on większy, tym bardziej staje się czytelny.
 • Zasilanie –  większość urządzeń zasilana jest poprzez gniazdo zapalniczki samochodowej. Warto w tym przypadku postawić na transmiter niewielkich rozmiarów, który nie będzie przeszkadzał podczas obsługiwania biegów. Spore znaczenie ma także rodzaj zasilania. Modele z akumulatorem przed użyciem trzeba oczywiście naładować. Transmitery FM przystosowane są do pracy pod napięciem 12V lub 24V. Te pierwsze wykorzystywane są w autach osobowych, a  drugie w ciężarówkach. W sprzedaży dostępne są także urządzenia, które obsługują jednocześnie dwa napięcia.
 • Funkcjonalność  – jest szereg elementów, które wpływają pozytywnie na funkcjonalność transmitera FM. Warto sprawdzić czy dane urządzenie posiada gniazdo USB (przynajmniej jedno), slot na kartę pamięci czy moduł Bluetooth. Za sprawą modułu Bluetooth możliwe jest przesyłanie bezprzewodowe plików muzycznych. Gniazdo USB pozwala na podłączenia do transmitera pendrive’a lub urządzenia takiego jak smartfon za pomocą kabla. Coraz częściej do nowoczesnych transmiterów dodawane są piloty zdalnego sterowania, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym.

Czy warto kupić transmiter FM?

Starszych samochodów wciąż na polskich drogach nie brakuje. Ich posiadacze nie muszą być jednak skazani na słuchanie muzyki z kaset czy płyt CD. Wystarczy zakupić dobrej jakości transmiter FM, który przesyła muzykę do samochodowego radia. Łączy się on z nim np. za pomocą technologii Bluetooth.

Transmitery FM są urządzeniami niewielkich rozmiarów, które nie sprawiają problemów w montażu czy późniejszej obsłudze. Ich zakup jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż inwestycja w nowy samochodowy odtwarzacz muzyki. Na ogół podłącza się je po prostu do gniazdka zapalniczki samochodowej. Potem wystarczy w radiu ustawić odpowiednią dla transmitera częstotliwość odbioru fal radiowych i włączyć na telefonie funkcję Bluetooth. Aby móc słuchać muzyki, oba urządzenia muszą bowiem być ze sobą sparowane.

Co więcej, transmiter FM przychodzi niejednokrotnie z pomocą także podczas prowadzenia w czasie jazdy samochodem rozmów telefonicznych. Dzięki temu niepozornemu urządzeniu kierowca nie musi odrywać rąk od kierownicy, aby odbyć rozmowę przez telefon, co przy okazji nie jest zgodne z prawem.

Popularni producenci transmiterów FM

Sklepy z transmiterami FM warte uwagi