Turystyczne łóżeczko niemowlęce to element przydatny podczas podróży z małym dzieckiem. Dzięki temu maluch w każdych okolicznościach może poczuć się wygodnie i komfortowo. Sen dla niemowląt jest przy tym bardzo ważny, stąd miejsce snu zawsze powinno być bezpieczne, przyjazne i dostosowane do ich potrzeb. Turystyczne łóżeczka niemowlęce są dość lekkie i mobilne. Można je szybko złożyć i przetransportować w nowe miejsce czy po prostu schować.

Ranking turystycznych łóżeczek niemowlęcych

 1. Turystyczne łóżeczko niemowlęce KinderKraft Joy z akcesoriami
  Turystyczne łóżeczko niemowlęce KinderKraft Joy z akcesoriami
  Funkcjonalne łóżeczko turystyczne z akcesoriami, które sprawdza się doskonale także na co dzień. Przy okazji pełnić może funkcję kojca do zabawy. Po złożeniu zajmuje bardzo niewiele miejsca. Posiada półkę na pieluszki, przewijak, moskitierę oraz multimedialną karuzelę z różnego rodzaju atrakcjami dla dzieci. Produkt można bardzo łatwo utrzymać w czystości. Łóżeczko wyróżnia się stabilną konstrukcją wykonaną ze wzmocnionej stali.
 2. Turystyczne łóżeczko Lionelo Sven Plus
  Turystyczne łóżeczko Lionelo Sven Plus
  Łóżeczko, które wykorzystywać można od pierwszych dni życia dziecka. Umożliwia montaż materaca na dwóch poziomach. Pierwszy odpowiedni jest dla niemowląt do 8. miesiąca życia, a drugi dla starszych dzieci. Dodatkowo łóżeczko posiada przewijak, który można później zdemontować. Po złożeniu mieści się w torbie z kółkami. Dzięki systemowi LockGuard nie ma ryzyka, że łóżeczko samodzielnie, przypadkowo się złoży. Za sprawą funkcji CradlePlus mebel pełnić może funkcję kołyski.
 3. Łóżeczko Turystyczne Kindereo Comfort Plus
  Łóżeczko Turystyczne Kindereo Comfort Plus
  Efektowne pod względem wizualnym łóżeczko turystyczne z podwieszanym drugim poziomem na materac. Posiada przybornik z trzema pojemnikami, pałąk z zabawkami, moskitierę, przewijak itd. Na uwagę zasługuje także system chroniący produkt przed przypadkowym złożeniem się. Łóżeczko jest łatwe w transporcie, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Wykonane jest z materiał plamoodpornego i wyposażone w miękki materac. Za sprawą boków wykonanych z siateczki, dziecko nawet w upalne dni ma zapewnioną doskonałą wentylację.
 4. Niemowlęce łóżeczko turystyczne Lionelo Theo
  Niemowlęce łóżeczko turystyczne Lionelo Theo

  Łóżeczko turystyczne, które można dostawić do łóżka rodzica. Posiada moskitierę oraz specjalne pasy mocujące. Stanowi doskonałe rozwiązanie także dla tych dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie siadać. Łóżeczko wyróżnia się kształtem gondoli. Wchodzący w skład zestawu materac jest bardzo wygodny i w pełni bezpieczny dla delikatnego kręgosłupa dziecka. Siatka zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Pozwala także na obserwację malucha. Łóżko po złożeniu mieści się w funkcjonalną torbę.
 5. Kindereo Łóżeczko Turystyczne Close To Mommy
  Kindereo Łóżeczko Turystyczne Close To Mommy
  Nowoczesne łóżeczko turystyczne z podwieszanym materacem dla niemowlaków. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, co ułatwia jego transport. Dzięki opuszczanemu bokowi, dziecko może czuć przez cały czas, że jest blisko mamy. Blokada kół sprawia, że nie ma ryzyka przypadkowego przemieszczenia się łóżeczka. Solidne nóżki to gwarancja stabilności. W skład zestawu wchodzi ponadto funkcjonalna moskitiera. Pozwala ona wystawić łóżeczko na świeże powietrze.

Jakie łóżeczko turystyczne kupić?

Łóżeczko turystyczne przydaje się nie tylko przy okazji wyjazdu z małym dzieckiem. Są osoby, które decydują się na zakup właśnie takiego łóżeczka zamiast tradycyjnego. Sprawdzają się one doskonale także jako kojec. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

 • Ilość poziomów – do wyboru są modele z jednym lub dwoma poziomami. W tym drugim przypadku powierzchnia spania jest na pewnej wysokości podczepiana, co jest dla rodziców małych dzieci wygodnym rozwiązaniem.
 • Wymiary po złożeniu – to parametr bardzo istotny dla osób, które często podróżują. Im mniej miejsca łóżeczko zajmuje po złożeniu, tym oczywiście lepiej. Podobnie  jest w przypadku wagi.
 • Sposób rozkładania – w większości modeli stosuje się podobny system składania. Warto jednak sprawdzić to już na etapie zakupów.
 • Maksymalny udźwig – parametr ten określa jak duże obciążenie łóżeczko jest w stanie wytrzymać, a więc jak długo dziecko może w nim spać.
 • Materac – jeśli łóżeczko ma być stosowane codziennie, warto zainwestować w osobny materac. Wybór w tym zakresie na rynku jest ogromny.
 • Materiał – warto postawić na materiał wytrzymały i łatwe do czyszczenia. Siatka przy okazji zapewnia dziecku odpowiednią cyrkulację powietrza. Przy okazji rodzice mogą je przez cały czas obserwować.
 • Akcesoria dodatkowe – obecnie łóżeczka turystyczne coraz częściej sprzedawane są w całych zestawach z różnego rodzaju akcesoriami dodatkowymi. Najpopularniejsze z nich to m.in. nieoceniona podczas wyjazdów na świeże powietrza moskitiera, przewijak, podwieszana półka lub schowek na przedmioty, funkcja kołyski czy multimedialny pałąk. Dwa ostatnie elementy mogą przydać się w trakcie usypiania dziecka, ale nie musi tak być. Niektóre niemowlęta źle reagują na kolorowe sygnały czy głośne dźwięki. Dobrze jest więc wcześniej to sprawdzić.

Czy warto kupić niemowlęce łóżeczko turystyczne?

Niemowlęce łóżeczko turystyczne jest nieocenione wówczas, gdy rodzina często podróżuje i nocuje w miejscu, w którym normalnego łóżka dla dziecka po prost nie ma. Dodatkowo wykorzystać je można np. gdy niemowlak nocuje u dziadków czy innych krewnych. To tańsze rozwiązanie niż zakup standardowego mebla.  Są też zwolennicy wykorzystywania na co dzień łóżeczek turystycznych zamiast łóżek tradycyjnych.

Nowoczesne łóżeczka turystyczne są łatwe w obsłudze. Po złożeniu nie zajmują wiele miejsca, a więc nie sprawiają większego problemu w czasie transportu. Wykorzystać je można jako dodatkowe miejsce do spania dla dziecka w czasie odwiedzin u rodziny czy w czasie podróży. W praktyce wystarczy pociągnąć za jeden uchwyt i postawić boki na zewnątrz, aby mebel rozłożył się i uzyskał stabilną pozycję.

Łóżeczka turystyczne coraz częściej wyposażone są także w różnego rodzaju akcesoria dodatkowe. Moskitiera sprawia, że można je bez obaw wystawić do ogrodu czy na taras. Z kolei przewijak przydaje się, gdy dziecko trzeba przebrać czy zmienić mu pieluchę. Ciekawym dodatkiem są także skrytki na najważniejsze akcesoria.

Popularni producenci łóżeczek turystycznych

 • KinderKraft
 • Lionelo
 • Kindereo
 • Hauck
 • Caretero

Sklepy z łóżeczkami niemowlęcymi warte uwagi