Masażer do ciała to podręczne, niewielkie urządzenie, które relaksuje spięte ciało i eliminuje dokuczający mu ból. Generalnie masuje wybraną część ciała celem rozszerzenia porów, a więc pobudzenia układu krwionośnego, nerwowego oraz odpornościowego. Masażery powodują ponadto kurczenie i rozkurczanie się mięśni, co uśmierza ból. Wspomagają procesy metaboliczne, co powoduje modelowanie sylwetki i sprzyja odchudzaniu. Wynika to z zastosowania jednostki roboczej, która poprzez wibracje oddziałuje na mięśnie.

Ranking masażerów do ciała

 1. Masażer do ciała Beurer MG 300
  Masażer do ciała Beurer MG 300
  Sprawdź najniższą cenę
  Efektowny masażer do ciała zaprojektowany razem z masażystami i specjalistami od akupunktury. Posiada funkcję nagrzewania oraz podświetlania głowic masujących. Oferuje masaż punktowy, masaż rolujący oraz głęboki masaż Shiatsu. Na uwagę zasługuje ponadto ergonomiczny kształt siedziska typ kubełkowego i możliwość prania osłonki na plecy w pralce automatycznej. Produkt można bez problemu przechowywać np. w szafie w pozycji wiszącej.
 2. Mata masująca Homedics ShiatsuMax BMSC-5000H-EU
  Homedics ShiatsuMax BMSC-5000H-EU
  Sprawdź najniższą cenę

  Funkcjonalny masażer o kształcie kubełkowym, który oferuje masaż wałkujący, punktowy, masaż wibracyjny ud oraz masaż Shiatsu. Wyposażony jest w cztery kule masujące. Za sprawą funkcji podgrzewania, efektywność masażu jest większa niż normalnie. Urządzenie pasuje do większości foteli. Sprawdza się więc zarówno w domu, jak i w biurze. Posiada wysokiej klasy pokrycie o znacznej trwałości, które można prać w pralce automatycznej. Ciekawym rozwiązaniem jest dodatkowa poduszeczka do oparcia głowy.
 3. Masażer do ciała Medisana MC 825
  Masażer do ciała Medisana MC 825
  Sprawdź najniższą cenę

  Nowoczesny masażer do ciała ze strefą podczerwieni i funkcją podgrzewania. Skutecznie masuje plecy, ramiona, kark, pośladki czy uda. Udzielana jest na niego przy tym trzyletnia gwarancja producenta. Urządzenie zasilane jest sieciowo i posiada zabezpieczenie w postaci automatycznego wyłączania się. Intensywność masaży można dostosować przy tym każdorazowo do swoich potrzeb czy preferencji. Produkt posiada na wykonanie m.in. masażu Shiatsu.
 4. Medivon Mata masująca CF-2606HM-PK
  Medivon Mata masująca CF-2606HM-PK
  Sprawdź najniższą cenę
  Masażer do ciała z głowicami Shiatsu, który zakłada się na oparcie fotela. Dodatkowo posiada funkcję masażu wibracjami w siedzisku, co poprawia krążenie krwi w nogach. Wyposażony jest w dwie pary głowic masujących symulujących ruch masażu Shiatsu. Dodatkową jego zaletą jest funkcja grzejąca, bardzo przydatna w przypadku wielu schorzeń. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze i stosunkowo lekkie. Stanowi świetne rozwiązanie dla osób ze schorzeniami różnego typu.
 5. Masażer do ciała Medisana MCN 88930
  Masażer do ciała Medisana MCN 88930
  Sprawdź najniższą cenę
  Wygodny masażer do ciała, który sprawdza się doskonale w przypadku pleców, ud i karku. Posiada 2 końcówki masujące do karku i ramion oraz 2 trójwymiarowe końcówki masujące do masażu Shiatsu w kilku strefach. Urządzenie wyposażone jest w funkcję wibracji oraz funkcję ogrzewania. Tym samym umożliwia rozluźnienie mięśni i relaks. Całość jest bardzo prosta w obsłudze za sprawą funkcjonalnego pilota sterującego.

Jaki masaż do ciała kupić?

Masażer to urządzenie niepozorne, ale posiadające sporą moc. Wybór na rynku w tym zakresie jest tak spory, że zakup jednego konkretnego urządzenia jest sporym wyzwaniem. Na co warto w tym przypadku zwrócić największą uwagę?

 • Zasilanie – masażery zasilane są sieciowo bądź poprzez baterie. Każde rozwiązanie ma przy tym swoje wady i zalety. Jeśli urządzenie będzie wykorzystywane nie  tylko w domu, gdzie nie ma problemów z dostępem do gniazdka elektrycznego, można poszukać modelu bezprzewodowego. Takie rozwiązanie zapewnia także większą swobodę ruchu w czasie masowania.
 • Wyświetlacz – niektóre urządzenia pozwalają na podgląd niektórych funkcji, można też sterować czasem masażu za sprawą odpowiedniego wyświetlacza. To dodatek, który nie wpływa jednak na jakość samego masażu.
 • Rodzaj wykonywanych masaży – im jest ich więcej, tym bardziej urządzenie jest uniwersalne. Czasem z jednego masażera korzystać może kilka osób o różnorodnych schorzeniach. Najwięcej modeli oferuje 3-4 programy masażu.
 • Prędkość – to parametr, który wpływa w dużej mierze na komfort masowania. Najlepiej postawić na model z regulacją poziomu prędkości.
 • Funkcje dodatkowe – ciekawym rozwiązaniem jest minutnik z możliwością ustawienia określonego czasu trwania masażu. Ten bowiem nie może trwać ani za krótko, ani za długo. Czasami wybrać można również poziom wibracji czy włączyć podgrzewanie.
 • Rodzaj  – dostępne na rynku masażery często przeznaczone są do określonych partii ciała. Masażer do karku przychodzi z pomocą przy bólach karku i szyi. Jest lekki i poręczny. Masażer uniwersalny sprawdza się przy różnych partiach ciała. Na ogół posiada kilka nakładek, które pozwalają na dopasowanie intensywności i rodzaju masażu. Największą popularnością cieszą się jednak przede wszystkim maty masujące, które służą do masowania przede wszystkim pleców. Oprócz tego wyróżnić można jeszcze m.in. masażery do stóp czy głowy.

Czy warto kupić masażer?

Masażer to urządzenie, które warto mieć w domu. Pomaga bowiem m.in. w przypadku bólu kręgosłupa i innych części ciała. Dodatkowo umożliwia zniwelowanie nadmiernego napięcia. Najsilniej działają przy tym maty Shiatsu, które w środku posiadają specjalne wałki i kulki. Warto jednak postawić na model z kilkoma różnymi programami masowania do wyboru. Ciekawym rozwiązaniem przy bolących plecach jest także funkcja podgrzewania. Wpływa ona korzystnie na krążenie i rozluźnia ciało.

Masażer korzystnie działa na układ krążenia, rozluźniając napięte mięśnie. Przychodzi z pomocą przy rehabilitacji pleców po urazach czy operacjach różnego rodzaju. Skutecznie rozmasowuje plecy po męczącym dniu, a przy okazji zmniejsza dolegliwości bólowe. Matę masującą zamontować można w zasadzie na każdym krześle w domu czy biurze. Nie zajmuje ona zbyt wiele miejsca i jest prosta w montażu. Niektóre modele można bez problemu przechowywać w szafie w pozycji wiszącej.

Masażer do ciała wprawdzie nie zastąpi prawdziwego masażu, ale przynosi ulgę zmęczonym i obolałym partiom ciała. Pozwala zrelaksować się bez konieczności wychodzenia z domu czy mieszkania.

Popularni producenci masażerów

Sklepy z masażerami warte uwagi