Waga kuchenna to obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni. Urządzenie to pozwala na dokładne odmierzanie składników potrzebnych do przygotowania danej potrawy, najczęściej ciasta. Z kolei w przypadku osób odchudzających się, wykorzystać je można do odmierzania porcji posiłków. Wagi kuchenne to urządzenia niewielkich rozmiarów, które różnią się między sobą metodą pomiaru, obciążeniem maksymalnym, jednostkami wagi czy funkcjami dodatkowymi.

Ranking wag kuchennych

 1. VITAMMY Light waga kuchenna dietetyczna
  VITAMMY Light waga kuchenna dietetyczna
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesna waga dietetyczna idealna dla cukrzyków i sportowców. Pozwala na efektywne kontrolowanie swojej wagi. Oblicza wartości odżywcze danego produktu czy dania. Posiada funkcję zapamiętywania wszystkich posiłków danego dnia. Za sprawą funkcji BE (jednostki chlebowe) umożliwia wyznaczenie dawki insuliny. To waga, która doskonale sprawdza się w przypadku diet wykluczających sól, węglowodany bądź cholesterol. Na uwagę zasługuje także wielofunkcyjny ekran dotykowy i efektowny design urządzenia.
 2. Waga Adler AD3134
  Waga Adler AD3134
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości elektroniczna waga kuchenna o maksymalnym obciążeniu 5 kg i dokładności 1 g. Pozwala na przygotowywanie potraw według określonych proporcji. To propozycja idealna dla osób na diecie i odchudzających się. To urządzenie niewielkich rozmiarów, które jest wygodne w obsłudze i bardzo mobilne. Posiada opcję ręcznego lub automatycznego wyłączenia i sporych rozmiarów wyświetlacz. Misa wykonana jest ze stali. Całość uzupełnia funkcja timera i termometru.
 3. Waga kuchenna Sencor SKS 5020WH
  Waga kuchenna Sencor SKS 5020WH
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna pod względem wizualnym waga kuchenna ze szklaną powierzchnią, która jest łatwa do utrzymania w czystości. Posiada sporych rozmiarów wyświetlacz LCD i funkcję tarowania pojemnika. Sterowanie odbywa się w sposób dotykowy. Maksymalne obciążenie wynosi 5 kg, a dokładność pomiaru 1 g.  Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w funkcję ważenia w seriach. Sygnalizuje niskie napięcie baterii czy ewentualne przeciążenie. W przypadku bezczynności po 60 sekund samoistnie się wyłącza.
 4. Waga ADLER AD 3138B
  Waga ADLER AD 3138B
  Sprawdź aktualną cenę

  Elektroniczna waga kuchenna o dokładności 1 g i maksymalnym udźwigu 5 kg. Pozwala na dokładne zważenie nawet niewielkich porcji produktów spożywczych. To dobry wybór dla osób będących na ścisłej diecie. Urządzenie wyróżnia się kompaktowymi rozmiarami. Posiada funkcję ręcznego lub automatycznego wyłączania i czytelny wyświetlacz. Mierzy również objętość wody i mleka. Waga w sprzedaży dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych – czerwonym i czarnym. Udzielana jest na nią dwuletnia gwarancja producenta.
 5. Waga kuchenna Lafe WKS001.1
  Waga kuchenna Lafe WKS001.1 Czarna
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesna waga kuchenna elektroniczna w kolorze czarnym. Posiada szklaną platformę wyposażoną w czułe czujniki, które umożliwiają zważenie nawet niewielkiej ilości produktów spożywczych. Dokładność wagi to 1 g, a maksymalny udźwig wynosi 5 kg. Produkt posiada dodatkowo przydatną funkcję tarowania. Jest bardzo wygodny w przechowywaniu, gdyż wagę powiesić można za pomocą uchwyty na haczyku czy kołku. Waga wyposażona jest także w funkcję obliczania objętości wody i mleka.

Jaką wagę kuchenną kupić?

Waga kuchenna to niewątpliwie urządzenie pomocne w czasie gotowania czy pieczenia. Wybór wag w sklepach jest jednak tak duży, że wiele osób może mieć problem z dokonaniem wyboru. Na co więc w tym przypadku warto zwrócić szczególną uwagę?

 • Rodzaj – wyróżnia się wagi tradycyjne (mechaniczne) oraz elektroniczne. Te pierwsze są zdecydowanie mniej dokładne. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się obecnie przede wszystkim wagi elektroniczne. Są to urządzenia proste w obsłudze, wyposażone w specjalny wyświetlacz. Ich dokładność oscyluje w okolicach 1 g. Działają one na baterie.
 • Obciążenie maksymalne – wynosi na ogół od 1 do 5 kg. W tym przypadku sporo zależy od rodzaju przygotowywanych na co dzień potraw. Do ważenia warzyw i owoców przeznaczone są modele  o większym udźwigu.
 • Dokładność pomiaru – im jest ona większa, tym oczywiście  lepiej. Pod tym względem najlepiej wypadają wagi elektroniczne.
 • Wyposażenie – funkcjonalnym dodatkiem jest zawsze miska ułatwiające odmierzanie produktów sypkich. Na ogół miarki są zdejmowane. Dużą popularnością cieszą się jednak również i wagi płaskie bez takiej miseczki. Są one wbrew pozorom bardzo łatwe w obsłudze.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne wagi kuchenne to coraz częściej urządzenia wielofunkcyjne o rozbudowanej funkcjonalności. Najczęściej spotykane funkcje to w tym przypadku przelicznik jednostek wagowych, pomiar temperatury otoczenia, wskaźnik naładowania baterii (w przypadku wag elektronicznych), pomiar objętości płynów np. mleka czy wody, funkcja tarowania, wskaźnik przekroczenia obciążenia (gdy waga produktów przekracza maksymalne obciążenie wagi) oraz zawartość kaloryczna (waga wylicza, ile dany produkt ma kalorii, a także podaje zawartość białek, tłuszczy i węglowodanów). Ta ostatnia funkcja jest spotykana przede wszystkim w  wagach dietetycznych przeznaczonych głównie dla sportowców i osób odchudzających się.

Czy warto kupić wagę kuchenną?

Waga kuchenna to urządzenie, bez którego trudno jest sobie wyobrazić kuchnię. W końcu do przyrządzania wielu potraw, a w szczególności deserów, odmierzenie określonej ilości produktów spożywczych jest wręcz koniecznością.

Szczególnie dużą popularnością cieszą się wagi elektroniczne, które gwarantują dokładność na poziomie 1 g. Pozwala to na ważenie nawet niewielkiej ilości składników. Wysoka precyzja jest też potrzebna osobom będącym na diecie i dbającym o swoją figurę. Niektóre modele wag kuchennych posiadają zresztą dodatkowo funkcję liczenia kalorii bądź analizowania wartości odżywczych. Umożliwia to zachowanie pełnej kontroli nad swoim organizmem. To niezwykle istotne np. w  przypadku diabetyków.

Nowoczesne wagi elektroniczne są urządzeniami prostymi w obsłudze, które nie zajmują zbyt wiele cennego miejsca w kuchni. Większość z nich posiada funkcję tarowania, a niektóre potrafią obliczyć objętość mleka czy płynu. Są modele, które prezentują się ponadto bardzo efektownie. Stanowią wówczas przy okazji niewątpliwą dekorację kuchennej przestrzeni.

Popularni producenci wag kuchennych

Sklepy z wagami kuchennymi warte uwagi