Wzmacniacz Wi-Fi to urządzenie elektryczne, które służy do zwiększania zasięgu bezprzewodowej sieci lokalnej WLAN działającej na podstawie standardu Wi-Fi. Wzmacniacz sygnału sieci bezprzewodowej stosowany jest, gdy niektóre hosty są zbyt mocno oddalone od punktu dostępowego, co powoduje spadek mocy odbieranego sygnału i nie pozwala na uzyskanie stabilnego połączenia bezprzewodowego. Wzmacniacz Wi-Fi niejako wspomaga router.

Ranking wzmacniaczy Wi-Fi

 1. NETGEAR Wzmacniacz sygnału sieci WiFi AC1200 (EX6130100PES)
  NETGEAR Wzmacniacz sygnału sieci WiFi AC1200 (EX6130100PES)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości wzmacniacz sygnału Wi-Fi z wygodną wtyczką, co pozwala na jego umieszczenie w zasadzie w dowolny miejscu. Produkt posiada przelotową konstrukcję. Oferuje prędkość do 1200 Mb/s i wyposażony jest w dodatkowy port Ethernet. Działa poprzez sieć WiFi i bezprzewodowo. Na produkt udzielana jest dwuletnia gwarancja producenta. Urządzenie wyróżnia się kompaktowymi rozmiarami i dużą mocą. Doskonale sprawdza się w przypadku sprzętu mobilnego.
 2. Gembird Wzmacniacz Sygnału Wifi
  Gembird Wzmacniacz Sygnału Wifi
  Sprawdź aktualną cenę

  Niewielkich rozmiarów repeater Wi-Fi w kolorze białym. Oferujr szybkość 300 Mbps ze zintegrowanymi antenami. To urządzenie bezpieczne o szybkiej konfiguracji za pomocą prostego w obsłudze interfejsu WWW czy funkcji WPS. Może działać jako punkt dostępu lub bezprzewodowy wzmacniacz sygnału. Posiada wskaźnik stanu LED i funkcjonalny port LAN. Pracuje w temperaturze od 0 do 40 stopni Celsjusza.
 3. NETGEAR Wzmacniacz sygnału EX2700 (EX2700-100PES)
  NETGEAR Wzmacniacz sygnału EX2700 (EX2700-100PES)
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny wzmacniacz sygnału Wi-Fi zapewniający przepustowość sieci na poziomie do 300 Mbps. Posiada zewnętrzne anteny i oferuje wysoką prędkość, a przy tym nie zajmuje wiele miejsca. Podłącza się go bowiem bezpośrednio do gniazdka ściennego. Skutecznie współpracuje z każdym routerem WiFi. Umożliwia podłączanie urządzeń w sposób bezprzewodowy do sieci WiFi. Produkt wyróżnia się wysoką jakością wykonania.
 4. Tenda Wzmacniacz zasięgu sieci WiFi (A301)
  Tenda Wzmacniacz zasięgu sieci WiFi (A301)
  Sprawdź aktualną cenę

  Repeater z prędkością transmisji do 300 Mb/s. Obsługuje protokoły zabezpieczeń WEP, WPA i WPA2. Wyróżnia się prostą, uniwersalną budową. Posiada dwie anteny zewnętrzne, które wzmacniają sygnał WiFi. Inteligentny wskaźnik sygnału pozwala na znalezienie najlepszego miejsca do montażu urządzenia. Produkt świetnie sprawdza się w przypadku budynków dwupiętrowych o wielkości powyżej 120 metrów kwadratowych. Jest to model prosty w obsłudze, który można łatwo skonfigurować w trzech krokach. Działa zgodnie z routerami różnych marek.
 5. Mercusys Wzmacniacz Sygnału (MW300RE)
  Mercusys Wzmacniacz Sygnału (MW300RE)
  Sprawdź aktualną cenę

  Uniwersalny wzmacniacz sygnału Wi-Fi z trzema zewnętrznymi antenami z technologią MMO, które dystansują urządzenie od zwykłych wzmacniaczy sygnału. Przycisk WPS pozwala na szybkie i bezproblemowe rozszerzenie zasięgu sieci bezprzewodowej. Produkt wyróżnia się kompaktowymi rozmiarami. Zamontować można go na ścianie, co jest wygodnym rozwiązaniem. Dzięki inteligentnemu sygnalizatorowi pozwala na szybkie odnalezienie optymalnej dla siebie lokalizacji.

Jaki wzmacniacz Wi-Fi kupić?

Są sytuacje, gdy nawet najlepszy router nie spełnia należycie swojej funkcji. Dzieje się tak wówczas, gdy sygnał sieci napotyka na swojej drodze problemy. Powodem są na ogół przeszkody w postaci ścian oraz zbyt duża powierzchnia. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest zakup wzmacniacza Wi-Fi. Jaki model wybrać? Co w tym przypadku wziąć pod uwagę?

 • Szybkość transmisji  danych –  to w tym przypadku parametr kluczowy. Wpływa bowiem na komfort korzystania z sieci oraz pobierania i wysyłania danych. Warto postawić oczywiście na model jak najszybszy. Najlepsze urządzenia na rynku zapewniają przesył na ponad 1000 Mbps. Pozwalają na oglądanie filmów w rozdzielczości 4K itd.
 • Rodzaj i liczba anten – anten wzmacniających sygnał może być różna liczba. Do wyboru są modele z antenami zewnętrznymi lub wewnętrznymi.
 • Standardy sieciowe – wzmacniacz Wi-Fi musi obsługiwać najnowsze standardy sieciowe. Są one oznaczane symbolem 802.11 i literami. Standardami oferującymi wysoką prędkość przesyłu danych i wysoką jakość sygnału są ac i n.
 • Komunikacja – do wyboru są urządzenia zasilane sieciowo oraz wzmacniacze sygnału WiFi USB. Sprzęt dodatkowo posiadać może złącza umożliwiające przewodową komunikację pomiędzy danym urządzeniem.
 • Pasmo przenoszenia danych – dobrze jest postawić na model, który obsługuje jednocześnie pasmo 2,4 GHz i 5 GHz. W ten sposób z routerem łączyć się może wiele urządzeń. Warto pamiętać bowiem o tym, że pasmo 2,4 GHz często jest zatłoczone.
 • Zasięg – powinien odpowiadać on potrzebom użytkownika. Niektóre osoby z  sieci WiFi chętnie korzystają np. w ogrodzie czy na tarasie.
 • Wygoda obsługi – wzmacniacz WiFi można skonfigurować samodzielnie, ale są osoby, które nie mają na to czasu i ochoty lub po prostu nie potrafią tego wykonać. Dla nich przeznaczone są urządzenia typu Plug and Play. W tym przypadku wystarczy nacisnąć przycisk WPS na  routerze i przycisk Range Extender na wzmacniaczu. Żadne dodatkowe czynności nie są potrzebne.

Czy warto kupić wzmacniacz Wi-Fi?

Wzmacniacze sygnału Wi-Fi to urządzenia powszechnie wykorzystywane w wielu domach, mieszkaniach czy biurach. W końcu coraz więcej urządzeń korzysta na co dzień z sieci bezprzewodowej. Są tonie tylko komputery stacjonarne oraz laptopy,ale i tablety, smartfony, konsole do gier, drukarki i wiele innych sprzętów. Ich użytkownicy oczekują oczywiście komfortowego i bezproblemowego połączenia z internetem. Jednak w wielu przypadkach bez dobrego wzmacniacza WiFi się to nie uda.

Jeśli sygnał sieci bezprzewodowej słabnie na skutek zakłóceń czy układu wnętrza, warto zainwestować w odpowiedni wzmacniacz WiFi zwany także repeaterem. Dzięki temu można w zasadzie w każdym miejscu cieszyć się szybkim i bezawaryjnym internetem, także na tarasie czy w ogrodzie. Co istotne, wzmacniacze nie są urządzeniami bardzo drogimi, a jednocześnie działają długo. Są to sprzęty raczej proste w obsłudze. Zresztą na rynku spotkać można modele typu Plug and Play.

Wzmacniacze sygnału WiFi często montowane są  na ścianie. Nie zajmują wówczas cennego miejsca i prezentują się naprawdę estetycznie.

Popularni producenci wzmacniaczy Wi-Fi

Sklepy z wzmacniaczami Wi-Fi warte uwagi