Zestaw klocków LEGO to jedna z najpopularniejszych zabawek  dla dzieci na całym świecie. Maluchy przepadają za układaniem klocków. Daje im to radość, a przy okazji rozwija ich kreatywność i pobudza wyobraźnię. Zabawa małymi cegiełkami pozwala na stworzenie swojego wyjątkowego świata. Klocki LEGO są zdecydowanie najpopularniejsze i nie ma chyba osoby, która by ich nie znała. Historia tej duńskiej marki sięga pierwszej połowy XX wieku. Oferuje ona różnorodne zestawy klocków LEGO.

Ranking zestawów klocków LEGO

 1. Lego Classic Kreatywne Duże Pudełko 10698
  Lego Classic Kreatywne Duże Pudełko 10698
  Sprawdź aktualną cenę

  Zestaw klocków LEGO w aż 33 różnych kolorach. Zawiera pomysły na pierwsze modele i jest propozycją skierowaną do dzieci w różnym wieku. W skład zestawu dodatkowo wchodzi wygodne plastikowe pudełko. Zestaw zawiera m.in. 8 typów drzwi i okien oraz 8 ram. Znaleźć w nim można 2 zielone płytki konstrukcyjne, 6 opon, 6 felg czy 3 zestawy oczu. Stworzyć z nich można sporo różnorodnych modeli.
 2. Lego Duplo Uniwersalny Zestaw Klocków 10572
  Lego Duplo Uniwersalny Zestaw Klocków 10572
  Sprawdź aktualną cenę

  Uniwersalny zestaw klocków LEGO DUPLO. Podstawową jego częścią jest podwozie pojazdu z kołami, które się kręcą. Całość uzupełniają 2 okna, figurka psa i numerowane klocki. W zestawie znaleźć można także klasyczne klocki z serii LEGO DUPLO. Klocki mieszczą się w wytrzymałym, zielonym pudełku w formie klocka LEGO. Dzięki temu można je przechowywać w wygodny sposób w jednym miejscu. Zestaw składa się z 65 elementów. Przeznaczony jest dla dzieci do lat 5.
 3. Lego Boost Zestaw Kreatywny 17101
  Lego Boost Zestaw Kreatywny 17101
  Sprawdź aktualną cenę

  Kreatywny zestaw klocków LEGO. Pozwala na stworzenie Vernie: robota-przyjaciela. Reaguje on na słowa, zmienia rysy twarzy i wyposażony jest w gąsienice. Dzięki temu może poruszać się w różnych kierunkach. Robot gestykuluje także rękami, widzi kolory i przedmioty czy przenosi drobiazgi. Verniego można łatwo przebudować na łazik M.T.R.4, Kota Frankiego, Gitarę 4000 czy linię produkcyjną. Daje to niemal nieograniczone możliwości zabawy.
 4. Lego City Pociąg Pasażerski 60197
  Lego City Pociąg Pasażerski 60197
  Sprawdź aktualną cenę

  Zestaw klocków LEGO dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. To pociąg pasażerki z silnikiem z 10-biegowym pilotem Bluetooth. Wyposażony jest on w kabinę maszynisty z otwierany, oknem oraz dwa kompletne wagony. W skład zestawu wchodzi także okrągły tor, peron, sygnalizacja kolejowa, cztery minifigurki oraz mapa połączeń kolejowych. To propozycja skierowana zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Produkt wymaga zastosowania baterii, które nie wchodzą w skład zestawu.
 5. Lego Friends Dom Mii 41369
  Lego Friends Dom Mii 41369
  Sprawdź aktualną cenę

  Zestaw klocków LEGO z Mią i jej rodzicami mieszkającymi w domku w lesie. Budynek składa się z łazienki, kuchni, salonu i pokoju Mii. Wnętrze jest w pełni wyposażone w różnego rodzaju sprzęty. Na zewnątrz znajduje się oryginalna ściana wspinaczkowa. W skład zestawu wchodzą trzy minilaleczki – Mia, jej tata Angus oraz mama Ann. Pudełko zawiera dodatkowo dwie figurki zwierząt – konia i królika. Zestaw klocków LEGO rozwija kreatywność i pozwala na odgrywanie wielu scenek rodzajowych.

Jaki zestaw klocków LEGO kupić?

Klocki LEGO cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci w różnym wieku na całym świecie. Na ogół kupowane są całe zestawy klocków LEGO. Wybór w tym zakresie w sklepach jest naprawdę ogromny. Jak zatem wybrać odpowiedni zestaw dla swojego dziecka? Na co w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę?

 • Wiek – bezpieczeństwo dziecka to dla każdego rodzica podstawa. Trzeba więc dobrać klocki LEGO odpowiednie do jego wieku. Dla najmłodszych dzieci w wieku 2-3 lat przeznaczone są klocki z serii LEGO Duplo. Zawierają one sporej wielkości elementy i można łatwo je ze sobą łączyć. Klocki z tej serii nie są adresowane do konkretnej płci. Dla nieco starszych dzieci w wieku 4-5 lat przeznaczone są klocki LEGO  z serii Classic i Juniors. Takie zestawy składają się z większej ilości klocków o mniejszych rozmiarach. W przypadku serii Classic zestawy podporządkowane są konkretnej tematyce. Tutaj można kierować się już płcią dziecka. Dla starszych dzieci przeznaczone są bardziej zaawansowane zestawy, które dobierać można odpowiednio do zainteresowań dziecka. Dla najbardziej zaawansowanych fanów klocków LEGO przeznaczone są zestawy z serii LEGO Technic. Zawierają one często elementy takie jak silniki, piloty itd.
 • Zainteresowania dziecka – dziewczynki przepadają za serią klocków LEGO Friends. Chłopcy na ogół preferują zestawy z serii LEGO Star Wars czy LEGO City. Przy pomocy tych drugich skompletować można w zasadzie całe miasto. Dużą popularnością cieszą się także zestawy inspirowane filmami Disney’a czy komiksami Marvela. Oferta klocków LEGO jest tak szeroka, że w sklepach można dostać zestaw odpowiedni w zasadzie dla każdego dziecka.
 • Kolorystyka – niektóre zestawy klocków LEGO np. z serii Classic mają określoną kolorystykę. W ten sposób podarować można dziecku klocki w jego ulubionym kolorze.
 • Liczba elementów – im zestaw jest większy, tym więcej możliwości daje. Rośnie jednak wówczas także i jego cena.

Czy warto kupić zestaw klocków LEGO

Zestawy klocków LEGO  to mimo upływu lat wciąż jedna z bardziej popularnych zabawek dla dzieci w różnym wieku i to niezależnie od płci. Jest to zresztą zabawka, która pozytywnie wpływa na maluchy w wielu aspektach. Warto więc po klocki LEGO sięgać.

Nie da się ukryć, że zestawy klocków LEGO rozwijają wyobraźnię i kreatywność malucha. Uczą dzieci samodzielnego myślenia i wyobrażenia przestrzennego, co przydaje się w późniejszym życiu.  Przy okazji klocki w przypadku małych dzieci rozwijają motorykę. Wpływają na poprawę tzw. koordynacji oko-ręka. Klocki LEGO  dają w praktyce dzieciom o wiele więcej możliwości niż zwykłe klocki do zabawy.

Klocki LEGO wykorzystać można z powodzeniem, aby nauczyć dziecko kolorów czy kształtów. Dzięki nim maluch może zaznajomić się z podstawowymi działaniami matematycznymi. Tutaj oczywiście potrzebna jest już pomoc rodzica lub innego  opiekuna.

Nie da się też ukryć, że zestaw klocków LEGO to zabawka na długie lata. Klocki duńskiej marki są bardzo wytrzymałe i w zasadzie to produkt nie do zdarcia. Klocki warto oczywiście regularnie czyścić, ale można je użytkować naprawdę przez długi czas, niekiedy przez wiele pokoleń.

Popularni producenci zestawów klocków dla dzieci

Sklepy z klockami LEGO warte uwagi