Akumulatorki AAA Ni-MH to popularne baterie zwane najczęściej małymi paluszkami. Powszechnie wykorzystywane są do zasilania produktów o niewielkich wymiarach i gabarytach – pilotów telewizyjnych, termometrów, zabawek, latarek itd. Określenie Ni-MH oznacza, że są to akumulatorki niklowo-metalowo-wodorkowe. Katodę stanowi w nich płytka niklowa, a anodę stop metali reagujący z wydzielającym się w czasie ładowania wodorem. Razem tworzą one wodorek metalu. Baterie tego rodzaju nie zawierają np. szkodliwego kadmu.

Ranking akumulatorków AAA Ni-MH

 1. Panasonic Ki R03/Aaa Ni-Mh 950Mah Eneloop Pro (Bk-4Hcce/4Be)
  Panasonic Ki R03/Aaa Ni-Mh 950Mah Eneloop Pro (Bk-4Hcce/4Be)
  Sprawdź najniższą cenę
  Ekologiczne akumulatorki łączące w sobie wysoką wydajność i wygodę suchych ogniw z opłacalnością. Są fabrycznie naładowane energią pochodzącą z ogniw fotowoltaicznych. Posiadają możliwość 2100-krotnego ładowania oraz utylizacji po zakończonej eksploatacji. Utrzymują przy tym 70% swojego ładunku nawet przez 10 lat. Pracują w temperaturze do  -20 stopni Celsjusza.
 2. Energizer Extreme AAA HR 1,2V 800mAh (EN416879)
  Energizer Extreme AAA HR 1,2V 800mAh (EN416879)
  Sprawdź najniższą cenę
  Nowoczesne akumulatorki z technologią Super  Lattice Alloy. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów czystych chemicznie. Wchodzące w skład opakowania 4 sztuki akumulatorków skutecznie zastępują aż 1400 standardowych baterii alkalicznych. Ładować je można bez obaw setki razy. Doskonale sprawdzają się w przypadku aparatów cyfrowych, latarek czy urządzeń GPS. Są gotowe do użycia już w chwili zakupu.
 3. DURACELL Rechargable Precharged 750mAh B4 (5000394045019)
  DURACELL Rechargable Precharged 750mAh B4 (5000394045019)
  Sprawdź najniższą cenę

  Wysokiej jakości akumulatorki gotowe do razu do użycia. Wykorzystują innowacyjną technologię DURACELL RECHARGEABLE AAA zapewniającą możliwość aż 100 cykli ładowania. To produkty wielofunkcyjne, które  doskonale nadają się do zasilania wielu produktów codziennego użytku. Akumulatorki wykonane są z wytrzymałych materiałów zapewniających im długą żywotność (minimum 3 lata). Objęte są gwarancją producenta.
 4. Panasonic Eneloop R03/AAA 800mAh BK-4MCCE/8BE
  Panasonic Eneloop R03/AAA 800mAh BK-4MCCE/8BE
  Sprawdź najniższą cenę
  Gotowe do użycia, ekologiczne akumulatorki AAA. Naładowane są od początku energią pochodzącą z ogniw fotowoltaicznych. Tym samym są to produkty przyjazne dla środowiska naturalnego. Można je ładować nawet 2100 razy, a potem zutylizować. Wraz z upływem czasu nie tracą one swojego ładunku. Utrzymują go na poziomie 70% nawet przez 10 lat. Posiadają wysokie napięcie początkowe. Doskonale radzą sobie w niskich temperaturach do – 20 stopni Celsjusza. Stosować je można w przypadku urządzeń różnego rodzaju.
 5. Varta AAA/R03 800mAh Ni-MH
  Varta AAA/R03 800mAh Ni-MH
  Sprawdź najniższą cenę

  Innowacyjne akumulatorki AAA Ni-MH o pojemności  800 mAh. Wyróżniają się wysoką jakością wykonania i dużą wytrzymałością. Wytrzymują do 1000 cykli ładowania i rozładowania. Użytkować je bez obaw można więc przez wiele lat, bez zauważalnej straty wydajności. Stanowią idealną alternatywę dla tradycyjnych baterii alkalicznych. Są to produkty łatwe w recyklingu. Po wyjęciu z opakowania od razu nadają się do użycia w różnego rodzaju urządzeniach. Nieużywane nie tracą swojej pojemności.

Jakie akumulatorki AAA Ni-MH kupić?

Akumulatorki AAA Ni-MH są obecnie najpopularniejszym rodzajem akumulatorków na rynku. Są bowiem uniwersalne i bardzo żywotne. Stosować je można bez obaw w różnego rodzaju urządzeniach. Jak jednak wybrać odpowiedni typ? Co w tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę?

 • Napięcie pracy – to napięcie uzyskiwane z naładowanego akumulatora. W zdecydowanej większości przypadków napięcie 1,2V uzyskiwane z jednego akumulatorka jest wystarczające.
 • Pojemność – to w przypadku akumulatorków AAA najważniejszy parametr. Pojemność podawana jest w mAh. Mówi ona o tym, ile energii mieści się w danym akumulatorku. Im więcej, tym oczywiście  lepiej, bo można dłużej pracować na jednym ładowaniu. Akumulatorki AAA Ni-MH posiadają pojemność od kilkuset do około 3000 mAh.
 • Ilość cykli ładowania i rozładowania – to parametr określający trwałość akumulatorka. Producenci często go zawyżają, nie uwzględniając specyfiki użytkowania produktu. Nowoczesne akumulatorki AAA Ni-MH ładować można nawet 2000 razy.
 • Współczynnik samorozładowania – parametr ten podawany jest w % pojemności w danym czasie. Informuje jaką ilość energii akumulatorek traci w określonym czasie, gdy jest nieużywany. Im wartość ta jest mniejsza, tym oczywiście lepiej.
 • Utrata pojemności – akumulatorki wraz z upływem czasu tracą część swojej pierwotnej pojemności. Producenci tę utratę podają w czasie lub w ilości cykli ładowania. Trzeba jednak pamiętać, że jest to prawdą tylko dla akumulatorków użytkowanych bez przerwy.
 • Zakres temperaturowy pracy – to parametr mniej istotny, bo w większości przypadków akumulatorki użytkowane są w warunkach domowych, chociaż zdarzają się wyjątki. Jeśli produkt wykorzystywany będzie także na zewnątrz, warto zadbać o to, aby był odporny na niskie i wysokie temperatury.
 • Obciążalność – wyróżnia się obciążalność wysoką i niską. Są bowiem urządzenia, które wymagają dużej wydajności w krótkim czasie (obciążalność wysoka) oraz takie,które nie mają wysokich wymagań co do wydajności (obciążalność niska).

Czy warto kupić baterie akumulatorki?

Sporo urządzeń posiada już wbudowane akumulatory, które ładuje się poprzez ładowarkę czy port  USB. Są jednak i gadżety na baterie – piloty, latarki, aparaty itd. Regularna wymiana baterii na nowe jest kłopotliwa. Dlatego też coraz więcej osób zastępuje takie jednorazowe baterie AAA akumulatorkami nadającymi się do wielokrotnego ładowania.

Akumulatorki AAA oznaczają niewątpliwie oszczędność czasu i pieniędzy. Sprawdzają się doskonale przede wszystkim w przypadku urządzeń użytkowanych regularnie i przez długi czas np. aparatów cyfrowych czy sprzętów GPS. Po rozładowaniu akumulatorki wystarczy naładować, co trwa kilka lub kilkanaście godzin, aby ponownie bez ograniczeń korzystać z danego urządzenia. Akumulatorki są godnym rozważenia pomysłem przede wszystkim w przypadku gadżetów, które szybko się rozładowują, bo potrzebują sporej ilości energii elektrycznej. Przykładem mogą być pady do konsol. Przy bardzo intensywnym użytkowaniu rozładowują się one zaledwie po kilku dniach.

Popularni producenci akumulatorków AAA Ni-MH

Sklepy z akumulatorkami warte uwagi