Mini wieża zwana także mikrowieżą to ciekawa alternatywa dla klasycznego zestawu audio. Od standardowej wieży różni się przede wszystkim wymiarami, które są w tym przypadku naprawdę niewielkie. Mini wieże są urządzenia o głębokim dźwięku w dość szerokim paśmie przewodzenia. Głośniki pozwalają na uzyskanie czystego dźwięku w tonach wysokich i niskich zarazem. Często sięgają po nie osoby, które lubią słuchać muzyki, ale nie mają pieniędzy bądź miejsca na tradycyjny zestaw audio.

Ranking mini wież

 1. Wieża Yamaha PianoCraft MCR-N670D
  Wieża Yamaha PianoCraft MCR-N670D
  Sprawdź najniższą cenę
  Nowoczesny zestaw muzyczny z systemem MusicCast oraz technologią Wifi i Bluetooth. Obsługuje cyfrowe radio DAB+. Prezentuje się elegancko i oferuje dźwięk wysokiej jakości. Pozwala na wysyłanie i odbieranie muzyki z innych urządzeń, nie tylko tych znajdujących się w tym samym pomieszczeniu. Zestaw składa  się ze zintegrowanego wzmacniacza, odtwarzacza sieciowego CD i kolumn głośnikowych.
 2. Mini wieża Denon D-T1
  Mini wieża Denon D-T1
  Sprawdź najniższą cenę
  Wysokiej jakości wieża o niezwykle kompaktowej formie. Jest to model prosty w obsłudze i mało skomplikowany w konfiguracji. Zapewnia wysokiej jakości dźwięk. Przy tym doskonale pasuje do różnorodnych aranżacji. Wbudowany system Bluetooth służy do bezprzewodowego łączenia się z wybranymi źródłami muzyki ze sparowanych urządzeń. Kontrolę czasu ułatwiają funkcje Sleep Timer i Alarm.
 3. Wieża Sony CMT-SBT100
  Wieża Sony CMT-SBT100
  Sprawdź najniższą cenę
  Wysokiej jakości wieża o niezwykle kompaktowej formie. Jest to model prosty w obsłudze i mało skomplikowany w konfiguracji. Zapewnia wysokiej jakości dźwięk. Przy tym doskonale pasuje do różnorodnych aranżacji. Wbudowany system Bluetooth służy do bezprzewodowego łączenia się z wybranymi źródłami muzyki ze sparowanych urządzeń. Kontrolę czasu ułatwiają funkcje Sleep Timer i Alarm.
 4. Mini wieża Krüger&Matz KM1584CD
  Mini wieża Krüger&Matz KM1584CD
  Sprawdź najniższą cenę
  Nowoczesny sprzęt o efektownym designie i wysokiej jakości wykonaniu. Doskonale sprawdza się w różnych warunkach. Posiada nowoczesną technologię Bluetooth. Odtwarza muzykę poprzez port USB czy inne urządzenia na złącze AUX. Sprawdza się jako samodzielnie urządzenie bądź element większego zestawu. Model ten nie zajmuje zbyt wiele miejsca na podłodze bądź półce.
 5. Wieża Blaupunkt MS40BT
  Wieża Blaupunkt MS40BT
  Sprawdź najniższą cenę
  Atrakcyjna wizualnie, niezbyt skomplikowana w obsłudze mini wieża. Posiada wbudowany moduł Bluetooth obsługujący bezprzewodową transmisję plików muzycznych ze smartfonów czy tabletów. Do dyspozycji jest także w tym przypadku wbudowany tuner, który obsługuje częstotliwości FM. Do jego pamięci wprowadzić można do 50 wybranych stacji radiowych. do zestawu dołączony jest pilot zdalnego sterowania.
 6. Mini wieża Panasonic SC-PM250
  Mini wieża Panasonic SC-PM250
  Sprawdź najniższą cenę
  Wysokiej klasy zestaw muzyczny pozwalający na słuchanie ulubionej muzyki.  Oferuje różnorodne funkcje muzyczne. Umożliwia m.in. odtwarzanie płyt CD z nagranymi plikami MP3. Poprzez złącze USB do urządzenia podłączyć można także i inne nośniki. Mini wieża zapewnia wysoką jakość brzmienia. Nie zużywa natomiast dużej ilości energii elektrycznej. Duża  w tym zasługa funkcji automatycznego wyłączania się po danym czasie. Urządzenie wyróżnia się także kompaktową formą.

Jaką mini wieżę kupić?

Mini wieże to często urządzenia nieco niedoceniane jeśli mowa o segmencie sprzętu audio. Tymczasem w niewielkich pomieszczeniach są one bardzo dobrym rozwiązaniem. Jak wybrać model odpowiedni do swoich potrzeb? Na co zwrócić szczególną uwagę?

 • Rodzaj – wyróżnia się mini wieże z osobnymi lub wbudowanymi kolumnami. W pierwszym przypadku kolumny postawić można w zasadzie w dowolnym miejscu. W drugim kolumny tworzą jedną całość z urządzeniem. Pierwsze rozwiązanie cieszy się o wiele większą popularnością.
 • Źródła dźwięku – nowoczesne mini wieże odtwarzają dźwięki z wielu różnych źródeł. Są to m.in. radia FM i DAB (analogowe i cyfrowe), płyty CD i DVD, płyty  Blu-ray, pendrive’y, karty pamięci, iPody czy kasety.
 • Moc – wyróżnia się tutaj moc znamionową RMS (moc maksymalna osiągana przez pewien czas bez uszkodzenia sprzętu) oraz moc muzyczną zwaną także mocą szczytową (moc maksymalna osiągana przez krótki czas bez zniekształceń oraz uszkodzenia sprzętu). Eksperci zalecają, aby do pomieszczeń liczących około 10 metrów kwadratowych wybierać głośniki z mocą do 25W. W przypadku większych wnętrz (20 metrów kwadratowych) moc powinna wynosić 50-60W.
 • Obsługiwane formaty –  najpopularniejsze formaty obsługiwane przez mini wieże to CD-audio, DVD-audio, AAC, WMA, MP3.
 • Elementy dodatkowe – nowoczesne mini wieże to urządzenia naprawdę rozbudowane. Posiadają coraz częściej szereg dodatkowych funkcjonalności. Najpopularniejsze z nich to korektor graficzny pozwalający na wybranie jednego z określonych fabrycznie ustawień np. rock czy pop bądź wbudowane zegarki i budziki. Sporo wież posiada dodatkowo wejście na mikrofon. Niektóre wieże poza dwoma standardowymi głośnikami posiadają także głośnik basowy w postaci subwoofera. Dużą popularnością cieszą się modele obsługujące połączenia bezprzewodowe Bluetooth. Dzięki temu można je bezprzewodowo połączyć ze smartfonem czy tabletem i w ten sposób odtwarzać muzykę.

Czy warto kupić mini wieżę?

Mini wieża to ciekawa alternatywa dla klasycznego zestawu audio. Sprawdza się zwłaszcza w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach liczących około 15 metrów kwadratowych. Nie zajmuje bowiem tyle miejsca do duży zestaw składający się z kilku dużych głośników. Warto przy tym pamiętać, że nowoczesne mini wieże w niczym nie przypominają już urządzeń popularnych kilkanaście lat temu. Technologia poszła sporo do przodu.

Obecnie produkowane mini wieże nie posiadają już raczej odtwarzaczy kaset magnetofonowych. Pozwalają natomiast na odtwarzanie MP3 czy obsługują łączność bezprzewodową Bluetooth. Są w stanie odtwarzać płyty DVD. Jednak i tak wciąż najważniejszym elementem mini wieży jest odtwarzacz płyt CD.

Mini wieże to urządzenia niewielkie, które są idealnym rozwiązaniem do mniejszych wnętrz. Jednocześnie jednak oferują naprawdę nowoczesne funkcje. Są to urządzenia dość proste w obsłudze i wbrew pozorom niezbyt skomplikowane w zakresie konfiguracji. Nic więc dziwnego w tym, że powoli wracają do łask i zyskują coraz szersze grono użytkowników, którzy doceniają ich zalety.

Popularni producenci mini wież

Sklepy z mini wieżami warte uwagi