Lampka nocna dla dzieci to niewielkich rozmiarów lampa przeznaczona do pokoju dziecięcego. Z uwagi na fakt, że przeznaczona jest dla najmłodszych, utrzymana jest w kolorowych barwach i często posiada oryginalną, nietuzinkową formę. Dzięki temu przykuwa uwagę dzieci. Lampki nocne dla maluchów miewają formę stojącą lub wiszącą. Dają raczej słabe światło, które nie przeszkadza dziecku w wypoczynku. Jednocześnie na tyle oświetlają przestrzeń, że pozwalają na funkcjonowanie rodzicom.

Ranking lampek nocnych dla dzieci

 1. Polux Lampka Nocna Królik Led 2,5W

  Polux Lampka Nocna Królik Led 2,5W
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna lampka nocna w kształcie królika. Sprawdzi się doskonale w każdym pokoju dziecięcym, tworząc wyjątkową atmosferę. Posiada trzy tryby jasności. Postawić ją można na stole, szafce czy podłodze. To model tradycyjnie zasilany sieciowo, wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Włącznik dotykowy znajduje się na brzuszku królika. Produkt ten wyróżnia się intensywną kolorystyką i nietuzinkową formą.

 2. Chicco Projektor Gwiazdek

  Chicco Projektor Gwiazdek
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowny projektor gwiazdek z lampką nocną w jednym. Odtwarza muzykę klasyczną i nowoczesną, a także dźwięki natury. Jednocześnie wyświetla na suficie w pokoju dziecięcym gwiaździste niebo. Do zestawu dołączona jest dodatkowo maskotka, którą umieścić można w łóżeczku malucha. Urządzenie pełni rolę funkcjonalnej lampki nocnej, która sprawdzi się w każdym pokoju. Do wyboru są dwa warianty kolorystyczne – niebieski oraz różowy.

 3. Skip Hop Projektor Z Lampką I Pozytywką Sowa 186000

  Skip Hop Projektor Z Lampką I Pozytywką Sowa 186000
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny projektor w formie sowy. Posiada wbudowane cztery popularne kołysanki, które pomagają usypiać dziecko. Urządzenie z uwagi na ciekawą formę sprawdzi się w każdym dziecięcym pokoju. Przy jego pomocy odtwarzać  można również odgłosy natury – deszcz, cykające świerszcze, bicie serca matki czy szum morza. Brzuszek sowy delikatnie świeci, dzięki temu produkt sprawdza się także jako lampka nocna. Projektor wyświetla nocne niebo razem z księżycem i gwiazdami. Sowa zasilana jest ładowarką.

 4. Lampka Nocna Led Miś Z Pilotem Ładowana Na Usb

  Lampka Nocna Led Miś Z Pilotem Ładowana Na Usb
  Sprawdź aktualną cenę
  Oferująca aż dziewięć poziomów jasności lampka nocna dla dzieci. Do wyboru jest także 9 kolorów i 3 tryby działania – szybka i wolna zmiana koloru oraz wyłącznik czasowy. Zmieniane są one za pomocą dołączonego do zestawu pilota lub poprzez dotknięcie miękkiej główki misia. Produkt wyróżnia się opływowymi kształtami, dzięki temu jest bezpieczny dla dzieci. Wykonany jest z miękkiego silikonu pozbawionego szkodliwych substancji. Posiada certyfikaty CE i RoHS. Pełnić może funkcję przytulanki.

 5. Chicco Nocna Lampka dla dziecka

  Chicco Nocna Lampka dla dziecka
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna pod względem wizualnym lampka nocna idealna dla dzieci. Sprawdzi się doskonale w każdym pokoju dziecięcym. Jest to produkt łatwy w montażu i obsłudze. Aby włączyć światło, wystarczy obrócić niedźwiadka. Model ten oferuje motywy muzyczne – New Age oraz muzykę klasyczną. W sprzedaży dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych – różowym oraz niebieskim. Zasilany jest bateriami AAA, które nie wchodzą w skład zestawu.

Jaką lampkę nocną kupić dla dziecka?

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka, tego co najlepsze. Okazuje się, że dość istotnym elementem każdego pokoju dziecięcego jest lampka nocna. Utula ona malucha do snu i daje komfort rodzicom. Jak wybrać odpowiedni model? Na co zwrócić szczególną uwagę?

 • Rodzaj – nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele typów lampek nocnych dla dzieci można wyróżnić. Lampki mobile są to modele bezprzewodowe, ładowane poprzez ładowarkę lub działające na baterie. Lampki do kontaktu, jak sama nazwa wskazuje, podłączane są do gniazdka elektrycznego. Najbardziej klasyczne rozwiązanie to lampki stojące (ustawiane na stole czy biurku) oraz ścienne. Dla dzieci ciekawym rozwiązaniem są ponadto lampki projektory wyświetlające na ścianie czy suficie obrazki oraz lampki pozytywki, które odgrywają kołysanki.
 • Czujniki – są one w lampkach nocnych dla dzieci często spotykane. Najpopularniejsze są czujniki zmierzchowe uruchamiające urządzenie, gdy zapadnie zmrok lub w przypadku włączenia głównego oświetlenia. W sprzedaży znaleźć można również modele z czujnikiem dźwięku. Zapalają się one wtedy, gdy maluch zapłacze. Ostatnim rozwiązaniem są czujniki ruchu.
 • Regulacja światła – to rozwiązanie bardzo wygodne. Mechanizm ten pozwala na dobranie mocy światła do aktualnych potrzeb.
 • Kolor światła – lampki nocne generować mogą światło różnego koloru, nie tylko standardowe białe.
 • Czas świecenia – do wyboru są urządzenia, które działają, dopóki się ich nie wyłączy oraz takie, które wyłączają się samoistnie po określonym czasie.
 • Design – w przypadku dzieci ma to spore znaczenie. Maluchy przepadają za kolorowymi elementami oraz ciekawymi formami. Lampki nocne dedykowane do pokoi dziecięcych posiadają często kształty zwierzątek itd. Dzięki temu są atrakcyjne dla małych dzieci. Niektóre z nich pełnić mogą nawet funkcję przytulanki.
 • Zasilanie – standardowe modele zasilane są kablem. Inne działają za sprawą baterii. Te drugie są wygodniejsze w użytkowaniu.

Czy warto kupić lampkę nocną dla dziecka?

Lampka nocna dla  dziecka to nie wiedzieć czemu często marginalizowany element wyposażenia pokoju dziecięcego. Tymczasem okazuje się on być bardzo istotny. Przede wszystkim lampka pomaga dziecku zasypiać, a rodzicom zająć się maluchem, gdy zapadnie zmrok. Dzięki niej nie trzeba za każdym razem np. podczas przewijania czy nocnego karmienia, włączać górnego, często ostrego światła.

Lampki nocne przeznaczone stricte dla dzieci zachwycają swoją kolorystyką oraz formami. Często przypominają one różnego rodzaju zwierzątka np. misie czy króliczki. Z tego powodu dzieci  za nimi przepadają. Dużą popularnością cieszą się lampki w formie projektorów, które wyświetlają na ścianie czy suficie różnego rodzaju obrazki. To świetny wybór w przypadku niemowląt, dla których zmieniające się formy są bardzo interesujące. Niektóre lampki posiadają wbudowane melodyjki (kołysanki, muzykę klasyczną, odgłosy natury) czy mogą z powodzeniem pełnić funkcję przytulanki. Nie da się też ukryć, że wprowadzają do wnętrza nieco przytulnego charakteru.

Popularni producenci lampek nocnych dla dzieci