Bieżnia treningowa do biegania to urządzenie stanowiące podstawowe każdego klubu fitness czy siłowni. Są jednak i modele, które równie dobrze sprawdzą się w domu. Bieżnie pozwalają na uprawianie w warunkach domowych joggingu, który od jakiegoś czasu jest modną formą aktywności fizycznej. Ma bowiem wiele zalet. Przede wszystkim regularne bieganie skutecznie zapobiega wieli chorobom np. schorzeniom serca, nowotworom oraz cukrzycy. Przy okazji dzięki niemu można pozostać w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej.

Sport i rekreacja - sprawdź opinie

Ranking bieżni treningowych do biegania

 1. Bieżnia treningowa HAMMER LIFE RUNNER LR16i 4326
  bieżnia treningowa HAMMER LIFE RUNNER LR16i 4326

  Funkcjonalna bieżnia treningowa dla osób o wadze do 110 kilogramów. Posiada specjalny mechanizm pozwalający na jej wygodne złożenie. Jej zakres prędkości to 1-16 km/h, a kąt nachylenia 0-12%. Urządzenie wyposażone jest przyciski prędkości i kąta nachylenia (łącznie 16), amortyzowany pas biegowy i miękką powierzchnię do biegania. Puls mierzony jest dzięki nowoczesnym sensorom dotykowym. Całość uzupełniają dwa pojemniki na bidon.
 2. Bieżnia Insportline Lavister (13150)
  Bieżnia Insportline Lavister (13150)
  Elektryczna bieżnia treningowa do użytku domowego  z maksymalną prędkością pasa bieżni 14 km/h. Dzięki sporej powierzchni pasa (130×41 cm) pozwala na komfortowe ćwiczenie. Urządzenie wyposażone jest domyślnie w 12 programów ćwiczeń, podświetlany ekran LCD czy czujniki tętna w uchwytach. Bieżnia ma ponadto funkcję pauzy umożliwiającą przerwanie treningu i jego późniejsze kontynuowanie bez potrzeby ponownego ustalania parametrów. Jest to urządzenie składane z dwoma uchwytami na butelkę oraz uchwytem na tablet lub smartfon.
 3. Urbogym Bieżnia Elektryczna V680Ms Z Masażerem 19Km H 140Kg Pas 46 Cm
  Urbogym Bieżnia Elektryczna V680Ms Z Masażerem 19Km H 140Kg Pas 46 Cm

  Nowoczesna bieżnia elektryczna z amortyzacją i wbudowanym masażerem. Wyposażona jest w wytrzymały silnik,  wbudowane głośniki i wejścia USB. Za sprawą masażera zapewnia relaks po zmożonym wysiłku i znacznie przyspiesza regenerację potreningową. Uchwyt masażera można przy okazji wykorzystać do robienia brzuszków. W skład zestawu wchodzą ponadto dwa hantle, przyrząd do  wspomnianych brzuszków i twister. Maksymalne obciążenie bieżni to 140 kg.
 4. Sapphire Bieżnia Treningowa Sg-2300T
  Sapphire Bieżnia Treningowa Sg-2300T

  Nowoczesna bieżnia z pasem piersiowym to pomiaru tętna. Stanowi połączenie efektownego designu z wysoką funkcjonalnością. Dzięki sprawdzonemu systemowi amortyzacji, jest odpowiednia również dla osób z chorymi stawami. Urządzenie posiada automatyczną regulację kąta nachylenia w zakresie od 0 do 18 stopni. Dodatkowo w jego pamięci znajdują się 24 automatyczne programy treningowe i 3 programy do ustawienia przez użytkownika. Regulacja odbywa się przy pomocy nowoczesnego ekranu LCD.
 5. Bieżnia treningowa do biegania Zipro Start
  Bieżnia treningowa do biegania Zipro Start
  Funkcjonalna bieżnia treningowa z zakresem prędkości od 0,8 do 14 km/h oraz manualną regulacją kąta nachylenia. Wymiary pasa biegowego to 120×40 cm. Całość wyposażona jest w dwie poduszki amortyzujące oraz cztery elastomery. Urządzenie można łatwo złożyć i transportować z miejsca na miejsce (waga 54 kg). Obsługiwane jest za pomocą wyświetlacza LCD. Maksymalna waga użytkownika to w tym przypadku 120 kg.

Jaką bieżnię do biegania kupić?

Wiele osób nie przepada za bieganiem w mieście, gdyż bywa to niekiedy problematyczne. Bieżnia treningowa pozwala na jogging nawet w domowym zaciszu, podczas słuchania muzyki czy oglądania filmu. Czym jednak sugerować się podczas zakupu takiej bieżni do biegania?

 • Rodzaj – tanie, proste bieżnie to modele magnetyczne (mechaniczne). W tym przypadku pas biegowy nie jest napędzany silnikiem, ale trzeba go samodzielnie wprawić w ruch, maszerując i biegnąc. Czasem posiadają dodatkowo ekran informujący o szybkości biegu czy ilości spalonych kalorii. Nie zapewniają one odpowiedniej amortyzacji stawów. Bardziej rozbudowane są bieżnie elektryczne z silnikiem. Ich pas biegowy uruchamia się automatycznie. Posiadają one szereg różnego rodzaju udogodnień.
 • Prędkość – to dość  istotny parametr, który na ogół wynosi 0,5-22 km/h. Zakres ten zależy od mocy silnika.
 • Nachylenie pasa biegowego – odpowiednie nachylenie pozwala na dopasowanie pasa do swoich potrzeb czy kondycji. W najlepszych urządzeniach kąt wynosi do 20 stopni. Im lepszy silnik, tym większy jest najczęściej kąt nachylenia.
 • Powierzchnia biegania – to nic innego jak wymiary pasa biegowego. Na ogół jest to od 30×100 cm do 145×50 cm.
 • Obciążenie maksymalne – czasem maksymalne obciążenie to jedynie 100 kg. Takie bieżnie nie są więc odpowiednie dla osób z nadwagą czy otyłych.
 • Zakres amortyzacji – jest to parametr istotny w przypadku nowoczesnych bieżni elektrycznych. Są one bowiem odpowiednie nawet dla osób z chorymi stawami. Elastomery to kawałki gumy umieszczone między ramą i pasem biegowym. Od ich ilości zależy jakość amortyzacji.
 • Funkcje dodatkowe – spotkać się z nimi można w przypadku bieżni elektrycznych. Są to m.in. pomiary pulsu, odległości, ilości spalonych kalorii czy zawartości tkanki tłuszczowej. Często wyposażone są one w różnego rodzaju programy treningowe. Umożliwiają też tworzenie własnych profili. Najnowsze urządzenia pozwalają nawet jednocześnie biegać i oglądać filmy bądź seriale.

Czy warto kupić bieżnię treningową?

Bieżnia to wbrew pozorom urządzenie, które nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a pozwala na ćwiczenie bez wychodzenia z domu. W tym samym czasie można słuchać muzyki czy oglądać filmy. Co więcej, eksperci doszli do wniosku, że bieganie na bieżni jest lepsze dla stawów niż klasyczny jogging. Redukcja obciążenia w tym przypadku wynosi aż do 35%. Okazuje się bowiem, że stopy nie uderzają tak mocno w pas biegowy, jak w asfalt.  Ponadto na bieżni nie ma ryzyka wywrócenia się czy naderwania mięśni.

Nowoczesne bieżnie treningowe to urządzenia o wielu funkcjonalnościach. Przede wszystkim pozwalają na kontrolowanie ilości spalanych kalorii, a także tempa biegu czy czasu trwania treningu. Dodatkowo można ustawić własny program treningowy dopasowany do własnych potrzeb lub wybrać jeden z automatycznie zaproponowanych programów. To świetny sposób na zachowanie odpowiedniej kondycji fizycznej i psychicznej.

Popularni producenci bieżni do biegania

Sklepy z bieżniami treningowymi warte uwagi