Termometr bezdotykowy to nowoczesne urządzenie, które pozwala na błyskawiczny pomiar temperatury ciała. Okazuje się być szczególnie przydatne wówczas, gdy w dom mieszka małe dziecko. Podwyższona temperatura jest bowiem oznaką choroby czy zakażenia, co wymagać może interwencji ze strony lekarza. Termometry bezdotykowe, w przeciwieństwie do standardowych termometrów rtęciowych, są bezpieczne w użytkowaniu. Dodatkowo mierzą temperaturę bardzo szybko i dokładnie.

Ranking termometrów bezdotykowych

 1. BRAUN BNT400 termometr bezdotykowy do czoła
  BRAUN BNT400 termometr bezdotykowy do czoła
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny termometr bezdotykowy z technologią Age Precision. Wyposażony jest w bardzo wrażliwy czujnik oraz funkcjonalny układ optyczny, który wychwytuje dwa razy więcej ciepła wytwarzanego przez ciało człowieka niż standardowe termometry. Urządzenie działa w wersji bezdotykowej oraz dotykowej (pomiar na czole). Cały proces mierzenia temperatury nie zajmuje więcej niż 2 sekundy. Urządzenie posiada też funkcję pomiaru temperatury posiłków czy wody do kąpieli dla dziecka. W skład zestawu wchodzą także baterie i etui.
 2. Medivon Termometr bezdotykowy TB-08
  Medivon Termometr bezdotykowy TB-08
  Sprawdź aktualną cenę
  Termometr bezdotykowy mierzący temperaturę ciała w zaledwie jedną sekundę. Pomiaru dokonuje za pomocą podczerwieni z odległości od 5 do 15 cm. Jest to urządzenie bezawaryjne i bardzo proste w obsłudze. Dodatkowo pozwala na szybkie mierzenie temperatury przedmiotów np. wody do kąpieli czy butelki z mlekiem dla dziecka. Pomiary odbywają się w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita. Termometr posiada podświetlany ekran i pamięć na 32 pomiary.
 3. Gess bezdotykowy IR BK8005
  Gess bezdotykowy IR BK8005
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny termometr na podczerwień IR, który wystarczy skierować w okolice czoła, aby zmierzyć temperaturę ciała. Pomiar odbywa się w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita. Urządzenie wyposażone jest w podświetlany wyświetlacz LED i pamięć na 32 pomiary. Pozwala na ustawienie alarmu przy określonej temperaturze ciała. Pomiar odbywa się w zaledwie jedną sekundę. W skład zestawu wchodzą ponadto 4 baterie i wygodne etui.
 4. ORO-Med Termometr Bezdotykowy ORO-T60 Perfect
  ORO-Med Termometr Bezdotykowy ORO-T60 Perfect
  Sprawdź aktualną cenę
  Termometr do pomiaru temperatury na czole. a także temperatury otoczenia i przedmiotów. Pomiary trwają zaledwie sekundę i są oznaczane za pomocą trójkolorowego systemu identyfikacyjnego (zielony – pomarańczowy-czerwony). Istnieje przy tym możliwość wyboru między stopniami Celsjusza lub Fahrenheita. Odległość od miejsca pomiaru na czole to od 3 do 5 cm, a w przypadku pomiaru powierzchni od 3 do 6 cm. Na uwagę zasługują również tryb oszczędzania energii i funkcja alarmu przy podwyższonej temperaturze ciała.
 5. Haxe Termometr Bezdotykowy HW2
  Haxe Termometr Bezdotykowy HW2
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny termometr bezdotykowy, który mierzy temperaturę bez kontaktu z daną powierzchnią. Sprawdza się doskonale nawet w przypadku małych dzieci. Przy jego pomocy można zmierzyć nie tylko temperaturę ciała, ale i temperaturę wody do kąpieli czy mleka w butelce. Dzięki funkcji automatycznego wyłączania zużycie baterii jest ograniczone do minimum. Obudowa urządzenia wykonana jest z wytrzymałego plastiku, co pozwala na jego utrzymanie w czystości. Produkt jest certyfikowany.

Jaki termometr bezdotykowy kupić?

Termometry bezdotykowe podbijają rynek, wypierając przestarzałe już termometry cieczowe. Są już standardem nie tylko w placówkach medycznych, ale i domach. Co jednak należy wziąć pod uwagę podczas zakupu tego rodzaju urządzenia?

 • Dokładność – informacje na temat tego parametru znaleźć można w specyfikacji czy opisie danego termometru. W praktyce żadne urządzenie nie daje wyniku w 100% dokładnego, jednak w zupełności sprawdzi się model o dokładności pomiaru na poziomie +/- 0,3 stopni Celsjusza.
 • Zakres pomiaru – większość termometrów bezdotykowych to urządzenia uniwersalne, które wskazują zarówno gorączkę, jak i obniżoną temperaturę ciała.
 • Atesty – aby mieć pewność, że dany termometr będzie działać niezawodnie, warto postawić na model zatwierdzony do użytku przez odpowiednią jednostkę służby zdrowia.
 • Funkcje dodatkowe – niektóre termometry bezdotykowe posiadają różne funkcje dodatkowe. Są to m.in. zapamiętywanie od 1 do nawet 32 wyników pomiarów temperatury, mierzenie temperatury powierzchni, automatyczne wyłączenie  czy alarmowanie w przypadku zbyt wysokiej temperatury.
 • Czas pomiaru – im krótszy jest czas pomiaru, tym termometr jest wygodniejszy w czasie użytkowania. Jest to szczególnie istotne w przypadku małych dzieci, którym trudno jest ustać w miejscu. Niektóre modele mierzą temperaturę nawet w ciągu jednej sekundy.
 • Miejsce pomiaru – w praktyce pomiar temperatury może odbywać się z czoła, ust, ucha czy spod pachy. W tym przypadku każdy ma swoje osobiste preferencje. Obecnie popularne są termometry, których w zasadzie do ciała nie trzeba w ogóle przykładać. Są one wygodne w użytkowaniu i bardzo higieniczne.
 • Wyposażenie – standardem jest obecnie wodoodporna obudowa. W przypadku osób uczulonych na nikiel dobrym rozwiązaniem może być termometr z końcówką hipoalergiczną. Ponadto w skład zestawu wchodzić mogą końcówka elastyczna, podświetlany wyświetlacz, higieniczne osłonki czy etui, w którym można schować termometru po jego użyciu.

Czy warto kupić termometr bezdotykowy?

Termometr bezdotykowy to przyrząd przydatny w każdym domu. Nieoceniony okazuje się być szczególnie w przypadku małych dzieci, które często chorują. Dzięki termometrowi na podczerwień temperaturę mierzyć można bez konieczności budzenia malucha, także w nocy, gdy dziecko śpi.

Termometry bezdotykowe mierzą temperaturę bardzo szybko. Niektóre modele robią to w zaledwie jedną sekundę. Są bezpieczne w użytkowaniu i bardzo higieniczne, gdyż nie mają żadnego kontaktu z ludzkim ciałem. Przy okazji często pozwalają na pomiar temperatury wody do kąpieli dziecka czy butelki wypełnionej mlekiem. Są więc urządzeniami w zasadzie wielofunkcyjnymi, które przydają się nie tylko w chorobie.

Dzisiaj wielu rodzicom ciężko jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez podręcznego termometru bezdotykowego. Tego typu urządzenia podbijają rynek i stopniowo wypierają z niego przestarzałe już klasyczne termometry.

Popularni producenci termometrów bezdotykowych

Sklepy z termometrami bezdotykowymi warte uwagi