Żarówka E14 to żarówka, która po żarówce E27 cieszy się największą popularnością na rynku polskim. Wykorzystywana jest w wielu rodzajach lamp stojących, wiszących, podłogowych czy ściennych. Cieszy się uznaniem wśród producentów oświetlenia meblowego. Tego typu żarówki mogą mieć zróżnicowaną moc, a więc ich zastosowanie bywa bardzo szerokie. Zakupić je można w każdym sklepie z oświetleniem. Są atrakcyjne cenowo, praktyczne i bezpieczne w użytkowaniu.

Najlepsza żarówka E14 – ranking

Żarówki z gwintem E14 należą zdecydowanie do najpopularniejszych żarówek na rynku. Dlatego trudno się dziwić temu, że często pada pytanie – jaką żarówkę E14 kupić. Okazuje się, że wybór wcale prosty nie jest, bo uwagę trzeba zwrócić na kilka istotnych parametrów. W wyborze odpowiedniego produktu powinien nieco pomóc nasz kompleksowy ranking żarówek E14. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym zestawieniem.

 1. Żarówka E14 Philips LED B35 5,5W (8727900964196)
  Żarówka E14 Philips LED B35 5,5W (8727900964196)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości żarówka E14 wykorzystująca technologie LED. Daje jasne światło o ciepłej barwie i cechuje się żywotnością na poziomie 15 tysięcy godzin. To świetna alternatywa dla popularnych reflektorów halogenowych. Produkt wyróżnia się bardzo niskim zużyciem energii. Generuje rachunki za prąd nawet o 90% niższe niż klasyczne żarówki. To rozwiązanie przyjazne także dla środowiska naturalnego.

 2. Żarówka E14 Kanlux DUN 6,5W T SMD -WW 23430
  Żarówka E14 Kanlux DUN 6,5W T SMD -WW 23430
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowo wydajna żarówka ledowa z gwintem E14. Cechuje się mocą na poziomie 6,5W. To produkt energooszczędny, który świetnie sprawdzi się w każdym domu, mieszkaniu czy biurze. Żarówka emituje ciepłą, barwę światła o temperaturze barwowej 3000K. Dlatego nie męczy wzroku ludzkiego. Ma klasę energetyczną A+, co przekłada się na niskie zużycie energii. Jest to zamiennik klasycznej żarówki o mocy 48W.

 3. Żarówka E14 Wojnarowscy LED 6W CW WOJ13027
  Żarówka E14 Wojnarowscy LED 6W CW WOJ13027
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo żywotna żarówka E14 wykorzystująca do działania nowoczesną i energooszczędną technologię LED.  Pobiera do 10 razy mniej prądu niż standardowa żarówka, ale świeci tak sam dobrze. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta. Moc żarówki to 6W. Jej średnia trwałość znamionowa to aż 17 tysięcy godzin. Posiada klasę energetyczną A+ i daje jasne światło o temperaturze barwowej 6000K.

 4. Żarówka E14 Spectrum Led Świecowa 230V 1W Nw (WOJ+14452)
  Żarówka E14 Spectrum Led Świecowa 230V 1W Nw (WOJ+14452)
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna żarówka LED z gwintem E14, która generuje do 95% mniej energii niż klasyczne żarówki. Jest dodatkowo bardzo żywotna. Ma moc 1W, co odpowiada tradycyjnej żarówce o mocy 15W. Daje neutralne, jasne światło i ma mleczny klosz. Cechuje się solidną konstrukcją i dlatego wykorzystywana może być także na zewnątrz budynków.  Sprawdza się w zakresie temperaturowym od -20 do 40 stopni Celsjusza.

 5. Żarówka E14 Osram Żarówka światła LED STICK 10W/827 (75W) frosted
  Żarówka E14 Osram Żarówka światła LED STICK 10W 827 75W frosted
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy żarówka renomowanej marki. To model z gwintem E14, który wyróżnia się bardzo niskim poborem mocy. Daje światło rozproszone równomiernie we wszystkich kierunkach. Idealnie nadaje się do użytkowania bez oprawy. Jest to świetny zamiennik dla standardowych żarówek wysokonapięciowych. Żarówka ma żywotność na poziomie nawet do 15 tysięcy godzin. Producent udziela na nią dwóch lat gwarancji.

Jaką żarówę E14 kupić?

Popularność żarówek E14 nie maleje mimo upływu lat. W ostatnim czasie prym wiodą przede wszystkim produkty wykorzystujące do działania technologię LED. Jaką żarówkę E14 warto kupić i czym należy się w tym przypadku kierować?

 • Moc – to bardzo ważny parametr w przypadku żarówek. Produkty LED mają mniejszą wartość mocy niż standardowe żarówki, ale zapewniają tak samo dobre światło.
 • Temperatura barwowa – wyrażana jest w Kelwinach. Określa barwę światła, która zazwyczaj przypisywana jest do jednej z trzech kategorii – białej ciepłej, białej neutralnej i białej zimnej. Wybór to w dużej mierze kwestia gustu i przyzwyczajeń. Barwa światła wpływa na widoczność w pomieszczeniu oraz na odwzorowywanie kolorów. Zdaniem ekspertów w domu najlepszym wyborem są żarówki o barwie do 3300K. Barwa zimna może być za surowa i męczyć oczy.
 • Strumień świetlny – standardowe żarówki powoli odchodzą do lamusa. Dlatego moc ma coraz mniejsze znaczenie przy wyborze. Bardziej istotny jest strumień świetlny wyrażany w lumenach. Jego wartość wynosi d 400 do 2000 lumenów. Mocne światło zapewniają żarówki ze strumieniem świetlnym minimum 1400 lumenów.
 • Współczynnik oddawania barw – to parametr określany jako RA i wynosić może maksymalnie 100.  Określa jak dobrze są postrzegane kolory oświetlanych  przedmiotów. Najlepsze na rynku żarówki E14 mają RA80 lub więcej. Patrząc na dany obiekt, człowiek widzi kolory w przynajmniej 80%.
 • Czas pracy – częsta wymiana żarówek bywa uciążliwa i oznacza dodatkowe koszty. Warto więc sprawdzić trwałość żarówki i niezawodność jej działania. Zazwyczaj modele LED wymienia się raz na kilka lat. Mają bowiem żywotność minimum kilkunastu tysięcy godzin.
 • Kąt rozsyłu światła – dzięki temu parametrowi dowiedzieć się można, jak szeroko rozpraszana jest wiązka światła emitowanego przez daną żarówkę. Im mniejsza jest wartość tego parametru, tym węższy obszar jest oświetlany. Produkty z kątem rozsyłu ponad 120 stopni zapewniają rozproszone światło i pełnić mogą rolę głównego oświetlenia w pomieszczeniu.
 • Ilość cykli – okazuje się, że przede wszystkim żarówki E14 LED mają niewielką wrażliwość na częste włączanie i wyłączanie. Jednak i tak warto sprawdzić ilość cykli, bo pozwala to na wybranie produktu naprawdę niezawodnego. Zazwyczaj żarówki włączać i wyłączać można minimum 10 tysięcy razy.

Czy warto kupić dobrą żarówkę E14?

Żarówki z gwintem E14 przeznaczone są raczej do mniejszych lamp i plafonów. Wytwarzają mało ciepła i są trwałe, a więc cieszą się na rynku sporą popularnością. Od jakiegoś czasu w sklepach królują żarówki LED i trudno się temu dziwić. Mają bowiem sporo zalet.

Dlaczego warto stawiać na żarówki ledowe z gwintem E14? Przede wszystkim korzystanie z nich może skutecznie zmniejszyć zużycie prądu, bo pobierają o kilkadziesiąt procent mniej energii niż standardowe żarówki. Są poza tym bardzo trwałe. Często ich żywotność przekracza 10 tysięcy godzin świecenia. Dlatego, mimo że są droższe od standardowych świetlówek, ich zakup się opłaca, bo nie wymagają częstej wymiany.

Oprócz tego żarówki LED E14 cechują się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wstrząsy. Nie mają bowiem żadnych elementów szklanych i ruchomych. Ich stosowanie uważa się za przyjazne dla środowiska naturalnego.

Popularni producenci żarówek E14

Podsumowanie rankingu żarówek E14

Żarówki z gwintem E14 należą do najpopularniejszych rodzajów żarówek na rynku. Szczególnie dużą popularnością cieszą się obecnie żarówki E14 wykorzystujące nowoczesną i energooszczędną technologię ledową. Ich stosowanie pozwala sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd i jest bardzo wygodne. Żarówek tego typu nie trzeba bowiem zbyt często wymieniać. Są wytrzymałe i żywotne. W wyborze odpowiedniego produktu powinien pomóc przygotowany przez nas ranking żarówek E14. Podczas jego tworzenia braliśmy pod uwagę opinię internautów na ten temat. Zapraszamy do lektury.