Butelka dla noworodka to niezbędny element wyprawki maluszka. Służy ona po prostu do karmienia dziecka. Powinien więc to być produkt bezpieczny, posiadający odpowiednie atesty. Jego zadaniem jest umożliwienie bobasowi sprawnego przejścia z karmienia piersią do picia z butelki. Na samym początku sprawdzi się butelka o pojemności 120-150ml. Po ukończeniu przez dziecko 4.miesiąca należy przerzucić się na butelkę nieco większą – do 220ml. Jeszcze większa butelka (330 ml) przeznaczona jest dla starszych maluchów.

Ranking butelek dla noworodków

 1. Butelka dla noworodka Avent Philips Natural 125 ml 0m+

  Butelka dla noworodka Avent Philips Natural 125 ml 0m+
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy butelka dla noworodków o pojemności 125 ml. Posiada smoczek z płatkami, które sprawiają, że przypomina on pierś kobiety. To znacznie ułatwia proces karmienia malucha. Na uwagę zasługuje również nowoczesny system antykolkowy z podwójnym zaworkiem. Butelka ma ergonomiczny kształt i można ją wygodnie chwycić, kierując ku dziecku. Jest prosta do utrzymania w czystości. Składa się tylko z kilku części, które błyskawicznie może ze sobą połączyć.

 2. Butelka Lovi Medical+ 150ML

  Butelka Lovi Medical+ 150ML
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna butelka służąca do podawania dziecku odciągniętego mleka matki. Jest wykonana pod nadzorem medycznym. Posiada miękki, dynamiczny smoczek i jest tym samym w 100% bezpieczna dla maluszka karmionego piersią, gdyż nie zaburza odruchu ssania. To produkt kompatybilny z laktatorami LOVI i odporny na gotowanie. W skład zestawu wchodzi butelka z wolnego od BPA polipropylenu, nakrętka, kubek do pojenia, dysk uszczelniający i dynamiczny smoczek.

 3. Dr Browns Butelka Antykolkowa Plastikowa z Szeroka Szyjka Options 150 Ml

  Dr Browns Butelka Antykolkowa Plastikowa z Szeroka Szyjka Options 150 Ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Innowacyjna butelka dla noworodka z systemem odpowietrzającym w postaci rurki. Niweluje on system pojawienia się kolki. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiału o znacznej wytrzymałości. Może być gotowany i myty w zmywarce. Zaletą butelki jest dość szeroka szyjka, która ułatwia jej czyszczenie i napełnianie. Całość uzupełnia wytrzymały silikonowy smoczek bezpieczny dla maluchów.

 4. Butelka dla noworodka Lansinoh Butelka Ze Smoczkiem Naturalwave Teat 160 Ml

  Butelka dla noworodka Lansinoh Butelka Ze Smoczkiem Naturalwave Teat 160 Ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Łatwa w utrzymaniu czystości butelka dla noworodka. Sprzedawana jest w zestawie z pokrywką ochronną w postaci higienicznego niekapka. Produkt nie zawiera szkodliwych BPA czy BPS. Jego pojemność to 160 ml. Butelka została przebadana kliniczne w zakresie utrwalania odpowiednich wzorców karmienia naturalnego. Wyposażona jest w silikonowy – miękki i elastyczny smoczek. Jest kompatybilna z innymi produktami marki Lansinoh.

 5. Butelka Tommee Tippee Butelka 260 Ml

  Butelka Tommee Tippee Butelka 260 Ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości butelka dla noworodka o pojemności 260 ml. Posiada innowacyjny smoczek naśladujący matczyną pierś i czuły zaworek antykolkowy. Butelka jest wygodna w trzymaniu i nie zawiera szkodliwego BPA. Produkt świetnie sprawdzi się w przypadku każdego dziecka. W skład zestawu poza samą butelką wchodzą nakrętka, nasadka na butelkę oraz smoczek o wolnym przepływie Closer to Nature. Całość uzupełnia przejrzysta instrukcja obsługi.

Jak butelkę dla noworodka kupić?

Większość rodziców butelkę dla noworodka kupuje już na etapie kompletowania wyprawki dla malucha. To dobra decyzja. Na jaki produkt jednak postawić, gdy wybór na rynku jest tak ogromny? Co warto w tym przypadku wziąć pod uwagę podczas zakupów?

 • Pojemność – tutaj znaczenie ma to, czy karmienie butelką będzie praktykowane od pierwszych dni życia dziecka, a może ma służyć  jako uzupełnienie karmienia naturalnego? Dla noworodków przeznaczone są najmniejsze butelki o pojemności 120-150 ml. W przypadku dzieci czteromiesięcznych są to już modele mieszczące do 220 ml. Największe butelko (330 ml) są przeznaczone dla jeszcze starszych maluchów.
 • Materiał wykonania – do wyboru są butelki szklane, plastikowe oraz silikonowe. Butelki szklane są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Z drugiej strony są dość ciężkie i niekiedy mało wygodne w użytkowaniu. Dodatkowo szkło nagrzewa się. Butelki plastikowe są tanie, lekkie i odporne na uderzenia. Można je jednak łatwo odbarwić czy zarysować. Wymagają regularnej wymiany ze względów higienicznych. Przy zakupie takiej butelki należy postawić na model pozbawiony szkodliwego BPA. Ostatnim rozwiązaniem są butelki silikonowe, które są lekkie, poręczne i łatwe do utrzymania w czystości. Trzeba uważać podczas ich użytkowania, gdyż mocne ściśnięcie może doprowadzić nawet do zadławienia się dziecka.
 • Kształt – do wyboru są zarówno butelki o standardowym kształcie, jak i te bardziej fikuśne. Kształt w praktyce nie ma dużego znaczenia. Generalnie butelki profilowane są łatwiejsze do utrzymania przez małe dzieci. Trudniej je za to utrzymać w  czystości. Bardziej higienicznym rozwiązaniem są butelki proste. Można dokupić do nich specjalne uchwyty.
 • System antykolkowy – małe dzieci często cierpią z powodu kolko. Jednak coraz więcej butelek posiada specjalne systemy antykolkowe. Zapobiegają one dostawaniu się do brzuszka malucha zbędnego powietrza.
 • Smoczek – to bardzo istotny element butelki. Najpopularniejsze i zarazem polecane przez ekspertów są smoczki silikonowe, które wyróżniają się trwałością i właściwą twardością.

Czy warto kupić dobrą butelkę dla noworodka?

Oczywiście na tym produkcie nie warto zbytnio oszczędzać. W końcu dziecko, jego potrzeby i zdrowie są zawsze najważniejsze. Warto więc jeszcze przed narodzinami maluszka zainwestować w dobrej jakości butelkę dla noworodka od renomowanego, sprawdzonego producenta.

Dobra butelka to przede wszystkim butelka wykonana z wytrzymałych materiałów wysokiej jakości pozbawionych szkodliwych elementów. Najgroźniejszy jest zdecydowanie bisfenol – BPA. Na szczęście coraz więcej firm odchodzi od jego stosowania. Młodym rodzicom codzienność z pewnością ułatwi butelka z systemem antykolkowym. U małych dzieci kolki to niestety powszechny problem. Dzięki nowoczesnym butelkom można go w dużej mierze ograniczyć. Za sprawą systemu anykolkowego maluch wraz z pożywieniem nie pobiera do brzuszka zbyt dużej ilości powietrza.

Wybór butelek dla noworodków na rynku jest ogromny. Warto zainwestować w produkt zbadany przez specjalistów i polecany przez pediatrów.

Popularni producenci butelek do mleka

Sklepy warte uwagi