Stoliczek edukacyjny dla niemowląt to niejako specjalny mebel przeznaczony dla najmłodszych dzieci. Pełni różne funkcje, a przy tym pozwala dziecku na rozwijanie różnych umiejętności. Dobrze wybrany stoliczek edukacyjny to połączenie nauki z doskonałą zabawą. W sklepach bez problemu można znaleźć produkt idealny dla każdego dziecka. Stoliczek sprawdzi się doskonale zresztą nie tylko w domu, ale i w żłobku, przedszkolu czy na sali zabaw. Nic więc dziwnego, że popularność tego typu produktów cały czas rośnie.

Ranking stoliczków edukacyjnych dla niemowląt

Na pewno niejeden rodzic zadaje sobie pytanie jaki stoliczek edukacyjny dla niemowląt kupić. Jest to świetna propozycja skierowana do najmłodszych dzieci. Zapewnia świetną zabawę, a przy tym pozwala na rozwijanie wielu cennych umiejętności. Z tego powodu przygotowaliśmy ranking stoliczków edukacyjnych dla niemowląt. W końcu każdy chce dla swojego dziecka to, co najlepsze na rynku. Zapraszamy do lektury.

 1. Stolik Interaktywny Skip hop 3W1 Explore More (303325)

  Stolik Interaktywny Skip hop 3W1 Explore More (303325)
  Sprawdź aktualną cenę

  Stoliczek interaktywny dla dzieci z siedziskiem. Wspiera malucha na różnych etapach zabawy. W przypadku starszych dzieci może pełnić funkcję bardziej standardowego stolika. To produkt przeznaczony dla dzieci powyżej czwartego miesiąca życia. Oferuje ponad 25 różnych aktywności. Specjalne okienko pozwala maluchowi na obserwowanie swoich stóp w czasie zabawy. Do działania stoliczek wymaga baterii, które zakupić należy osobno.

 2. Edukacyjny Stolik Malucha Fisher-Price Ucz się i śmiej! DRH37

  Fisher-Price Ucz się i śmiej! Edukacyjny Stolik Malucha DRH37
  Sprawdź aktualną cenę

  Edukacyjny stoliczek dla małych dzieci przeznaczony dla maluchów powyżej szóstego miesiąca życia. Wyposażony jest w praktyczny telefon, który pozwala na zadzwonienie do Siostrzyczki lub Szczeniaczka. Kręcenie wałeczkiem umożliwia uruchomienie wesołych melodii, a kolorowe klawisze pozwalają na naukę liczb, kolorów czy nazw warzyw i owoców. Zabawka zaznajamia dziecko także z podstawowymi słowami w języku angielskim.

 3. Stolik Edukacyjny dla niemowląt Janod Duży Drewniany Baby Forest J08018

  Janod Stolik Edukacyjny Duży Drewniany Baby Forest J08018
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości wielofunkcyjny stoliczek edukacyjny dla dzieci powyżej pierwszego roku życia. Posiada bezpieczne i zaokrąglone brzegi i trzy stabilne nóżki. Wyróżnia się wysoką estetyką wykonania i ciekawą kolorystyką. W skład zestawu wchodzą trzy pojazdy – autobus i dwa auta, dwa metalowe drążki, pętla z kulkami do przesuwania, trzy kółka zębate i pięć klocków w różnych kształtach. Tyle ciekawych funkcji sprawia, że dziecko szybko się nie nudzi. Stoliczek wykonany jest z drewna.

 4. Edukacyjny Stoliczek Smily Play 0801

  Smily Play Edukacyjny Stoliczek 0801
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny stoliczek edukacyjny dla dzieci, który wymaga nieustannego wykonywania różnych czynności. Gdy maluch porusza zabawkę, ta zaczyna mówić.  W skład zestawu wchodzi wiele akcesoriów dodatkowych. Są to m.in. pianino z dźwiękami i światełkami, motylek z lusterkiem, pociąg, dźwiękowe tory z literkami, przesuwane okienko czy kolorowe przyciski. Jest to świetna zabawka dla najmłodszych dzieci.

 5. CLEMENTONI STOLIK EDUKACYJNY 60473


  Sprawdź aktualną cenę

  Praktyczny stolik edukacyjny dla dzieci, który oferuje wiele ciekawych funkcji. Posiada całe Centrum Zabaw, które uczy poprzez zabawę. Produkt jest naprawdę uniwersalny. Baby Pad Edukacyjny to dziewięć dotykowych przycisków z efektami dźwiękowymi. Księga Zwierząt pozwala na zapoznanie się ze zwierzętami i ich odgłosami. Odtwarzacz muzyczki oferuje różnorodne piosenki i melodie. To dopiero początek przygody z tą zabawką dla najmłodszych.

Jaki stoliczek edukacyjny dla niemowląt kupić?

Interaktywny stoliczek edukacyjny dla niemowląt to świetna zabawka przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Poprzez zabawę uczy i rozwija różne ich umiejętności. Na jaki produkt warto się w tym przypadku zdecydować i co wziąć pod uwagę przy jego zakupie?

 • Wiek dziecka – generalnie stoliczki edukacyjne są przeznaczone dla dzieci, które już samodzielnie siedzą lub zaczynają stawiać pierwsze korki. W sklepach nie brakuje produktów skierowanych do dzieci w różnym wieku. Różnią się one stopniem skomplikowania.
 • Jakość wykonania – ze stoliczków edukacyjnych korzystają bardzo małe dzieci, dlatego tak duże znaczenie ma jakość ich wykonania. Szczególną uwagę zwrócić trzeba na materiał, z którego zabawka jest wykonana. Nie może posiadać ostrych krawędzi. Dodatkowo powinna posiadać stosowne atesty bezpieczeństwa.
 • Stabilność – dla rodziców stabilność konstrukcji powinna mieć bardzo duże znaczenie. Ze stoliczków edukacyjnych korzystają bardzo małe dzieci, których ruchy nie są jeszcze pewne. Zdarzyć się im mogą nieprzewidziane upadki. Dlatego należy stawiać na stoliczki stabilne, które nie będą przewracać się pod wpływem nacisku malucha.
 • Kolorystyka – zabawki przykuwają uwagę dzieci ciekawą kolorystyką i nie da się tego ukryć. Dlatego zdecydowana większość stoliczków edukacyjnych dla niemowląt produkowana jest z kolorowych tworzyw sztucznych. Sporo modeli oferuje różnorodne efekty dźwiękowe i świetlne. Są stoliki przeznaczone dla chłopców i dziewczynek, ale najlepszym rozwiązaniem są modele uniwersalne.
 • Praktyczność – stoliczki edukacyjne to w zasadzie zespoły zabawek w postaci jednego przedmiotu interaktywnego. Poszczególne modele różnić się mogą mocno funkcjonalnością. Wyglądać mogą podobnie, ale może je różnić sporo cech. Przy zakupie zabawki warto mieć na uwadze ich praktyczność i to, jakie możliwości oferują. Dziecko w końcu nie powinno się stoliczkiem zbyt szybko znudzić.

Czy warto kupić stoliczek edukacyjny dla niemowląt?

Stoliczki edukacyjne dla niemowląt to zabawki, które cieszą się dużą popularnością. Trudno się temu dziwić, bo nie tylko bawią, ale i uczą. Zasada ich działania nie jest zbyt skomplikowana. Są to zabawki interaktywne, które wymagają od dziecka wykonanie jakiejś akcji. Dodatkowo mocno działają na różne zmysły i dostarczają maluchowi nowych doświadczeń. Zazwyczaj przeznaczone są dla dzieci powyżej szóstego miesiąca życia.

Stoliczki edukacyjne działają na baterie. To dzięki nim świecą i grają. Ich panele wyposażone są w różnego rodzaju przyciski, elementy do przesuwania, otwierania, dopasowywania itd. Niektóre modele mają dodatkowo niewielkich rozmiarów pianina pozwalające na wygrywanie podstawowych dźwięków. Inne wyposażone są w słuchawkę telefoniczną, lusterko, mikrofon, kierownicę z klaksonem, wiatraczki itd. Możliwości jest bez liku.

Stoliczki interaktywne to świetna zabawka dla małych dzieci. Zapewnia bowiem nie tylko doskonałą zabawę, ale i przy okazji uczy, rozwija dziecko. Nic dziwnego, że wielu rodziców nie wyobraża sobie bez nich życia. Maluchy najlepiej rozwijają się zawsze poprzez zabawę.

Popularni producenci stoliczków edukacyjnych dla niemowląt

Podsumowanie rankingu stoliczków edukacyjnych dla niemowląt

Stoliczki edukacyjne dla niemowląt to bardzo ciekawe zabawki przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Ich popularność na rynku jest z roku na rok coraz większa i trudno się temu dziwić. Zabawki interaktywne wymagają bowiem od malucha różnych akcji. W ten sposób rozwijają jego kreatywność i zdolności motoryczne. Sprawdzają się w przypadku dzieci powyżej szóstego miesiąca życia. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszym rankingiem stoliczków edukacyjnych dla niemowląt.