Butelka dla niemowląt to rzecz, która jest absolutnie niezbędna każdemu małemu dziecku. Maluch w pewnym okresie swojego życia, oprócz mleka matki, zaczyna bowiem pić wodę czy inne napoje. Jeśli kobieta nie może karmić lub nie chce zdecydować się na taki krok, butelka będzie potrzebna już od pierwszych dni życia bobasa. Na jaką jednak się zdecydować, aby była jak najbardziej odpowiednia i komfortowa w użytkowaniu zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców? Nasz ranking butelek dla niemowląt pomoże dokonać dobrego wyboru.

Ranking butelek dla niemowląt

 1. Butelki dla niemowląt Philips Avent zestaw startowy Natural

  Butelka dla niemowląt Philips Avent zestaw startowy Natural
  Sprawdź aktualną cenę

  Elegancka w wyglądzie butelka o szerokiej szyjce ułatwiającej napełnianie i czyszczenie, to rewelacyjny wybór dla małego dziecka. Butelka posiada miękki smoczek, który swoim kształtem przypomina kobiecą pierś. Dzięki temu karmienie malucha przebiega w naturalny sposób i zdecydowanie je ułatwia. Ten model butelki został zaopatrzony w zaworek antykolkowy, dzięki któremu podczas picia w brzuszku dziecka nie zbiera się nadmiar powietrza. Co ważne, butelka nie zawiera BPA.

 2. Butelka Medela Calma Do Karmienia Niemowląt 250 Ml

  Butelka Medela Calma Do Karmienia Niemowląt 250 Ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Ten specjalistyczny produkt posiada unikalny system odpowietrzania, który umożliwia dziecku pobieranie pokarmu tylko wtedy, gdy będzie ssać odpowiednio mocno. Został on stworzony z myślą o maluchach karmionych wyłącznie piersią, które muszą pozostać pod opieką osób trzecich. Pobieranie mleka czy wody z tej butelki nie zaburzy bowiem u nich odruchu ssania. Dzięki specjalnej technologii dziecko ma możliwość spokojnego i regularnego oddychania. Zestaw jest polecany jednak tylko w przypadku maluchów, które nauczyły się już dobrze ssać pierś mamy.

 3. Dr Browns Butelka Standard Options 120 ml

  Dr Browns Butelka Standard Options 120 ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Butelka wyposażona w system antykolkowy, która redukuje występowanie u dziecka bolesnych kolek, ulewania czy gazów. Karmienie malucha tą butelką sprawia mu duży komfort, a na dodatek ułatwia późniejsze trawienie spożytego pokarmu. Zastosowany w niej smoczek ma kształt przypominjący pierś mamy, dzięki czemu dziecko chętniej pobiera z niej mleko czy wodę. System pełnego odpowietrzenia, który został użyty w tej butelce, umożliwia karmienie bez powstawania próżni, co korzystnie wpływa na zdrowie dziecka.

 4. Butelka dla niemowląt Lansinoh Ze Smoczkiem Naturalwave Teat 160 Ml

  Butelka dla niemowląt Lansinoh Ze Smoczkiem Naturalwave Teat 160 Ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Ergonomiczna butelka, która jest całkowicie bezpieczna dla malucha, ponieważ do jej produkcji zastosowano materiał niezawierający szkodliwej substancji, jaką jest BPA. Wraz z butelką sprzedawany jest silikonowy, miękki, rozciągliwy smoczek, który pozwala na łatwy przepływ pokarmu. Smoczek ten znacznie ułatwia ssanie, a jego końcówka pozwala dziecku na kontrolowanie przepływu jedzenia. Posiada również system Air Ventilation System (AVS), który redukuje dostawanie się powietrza do pobieranego przez malucha pokarmu.

 5. Butelka Lovi Medical+ 150ML

  Butelka Lovi Medical+ 150ML
  Sprawdź aktualną cenę

  Szczególnie polecana do karmienia dzieci mlekiem odciągniętym od matki. Smoczek, w jaki została wyposażona, jest antykolkowy, zapewnia prawidłową koordynację ssania, połykania i oddychania, nie zaburza odruchu ssania. Butelka jest wygodna w użytkowaniu, ponieważ odpowiednie wyprofilowanie ułatwia jej prawidłowe trzymanie. Została wyprodukowana z tworzywa, które nie zawiera szkodliwego Bisfenolu A. Dzięki dyskowi uszczelniającemu butelka może zamienić się w pojemnik, który świetnie sprawdzi się do przechowywania i przewożenia pokarmu.

Jak butelkę dla niemowląt kupić?

Młodzi rodzice, szczególnie w przypadku pierwszego dziecka, mają wiele dylematów. Lista zakupów dla bobasa zdaje się bowiem nie mieć końca. Jedna z rzeczy, która jest absolutnie niezbędna, to butelka dla niemowlaka. Którą z wielu dostępnych na rynku wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu? Trzeba mieć na uwadze nie tylko ładny wygląd butelki, ale również sporo ważnych aspektów. Musi to być bowiem przedmiot przede wszystkim bezpieczny dla małego dziecka.

 • Pojemność – to bardzo ważna rzecz, którą trzeba mieć na względzie podczas wybierania butelki dla niemowląt. Warto mieć dwie o pojemności 120 – 150 ml. Jest to idealna pojemność dla tak małego bobasa, ponieważ nie je on zbyt obitych posiłków, ale spożywa je częściej. Taka butelka nada się do czasu, gdy dziecko osiągnie 4 miesiąc życia. Później będzie trzeba zaopatrzyć się w butelkę, która zmieści więcej płynu.
 • Kształt – butelka dla tak małego dziecka musi być wygodna w użytkowaniu. Najlepiej żeby jej kształt był ergonomiczny, aby zarówno maluszek, jak i jego rodzic, mogli wygodnie ją trzymać.
 • Materiał wykonania – to szczególnie ważny aspekt, który koniecznie trzeba wziąć pod uwagę kupując butelkę dla niemowlaka. Na rynku są dostępne takie z tworzywa sztucznego lub ze szkła. Szklana będzie bezpieczniejsza ze względu na to, że do napojów nie przenikną żadne szkodliwe substancje, jak to może mieć miejsce w przypadku gorszej jakości butelki plastikowej. Wada szkła jest taka, że niestety łatwo może ulec stłuczeniu. Szkło jest też dość ciężkie. Butelki z tworzywa sztucznego na pewno będą służyły dłużej, ważne jednak, aby nie były wykonane z materiału zawierającego szkodliwe związki BPA.
 • System antykolkowy – warto sprawdzić, czy wybrana przez nas butelka posiada system, który zapobiega połykaniu powietrza przez dziecko. Taka funkcja jest istotna, ponieważ zmniejsza ryzyko wystąpienia u maluszka bolesnych kolek.
 • Możliwość sterylizacji – butelki używane przez dzieci muszą być na bieżąco sterylizowane. Trzeba więc koniecznie zakupić taki model, który będzie odporny na działanie wysokich temperatur.

Czy warto kupić markową butelkę dla niemowlaka?

Butelki do karmienia niemowląt są elementem koniecznym. Bez nich rodzice nie daliby rady napoić swojej pociechy, czy podać jej np. bardziej rzadkiej zupki. Przychodzi taki moment, kiedy trzeba stanąć przed dylematem – jaką butelkę kupić i czy warto zainwestować w markowy produkt? Ranking butelek dla niemowląt może ułatwić ten trudny wybór.

Producentów butelek dla niemowląt jest wielu, dzięki czemu rodzice maluszków mają z czego wybierać. Na pewno warto kupić markowy produkt ze względu na to, że takie mają zazwyczaj odpowiednie atesty i są w pełni bezpieczne dla dziecka. Najważniejszą rzeczą jest to, aby materiał, z którego dana butelka jest wykonana, nie miał w składzie szkodliwego dla zdrowia Bisfenolu A (tzw. BPA).

Markowe produkty mogą mieć również bardziej estetyczny wygląd oraz lepszą jakość wykonania. Jednak jeśli znajdziemy taką butelkę, która przypadnie nam do gustu, a będzie spełniała wszystkie powyższe kryteria, nie trzeba kupować bardzo drogiego produktu. Ważne, aby butelka była wygodna w użytkowaniu oraz bezpieczna dla malucha.

Popularni producenci butelek dla niemowląt

Sklepy warte uwagi