Depilator to niewielkich rozmiarów urządzenie przeznaczone do domowej depilacji. Efekt jego działania utrzymuje się nawet kilka tygodni. Depilator posiada ostrza obracające się w szybkim tempie. W czasie procesu depilacji łapią one włosy u nasady i wyrywają je razem z cebulkami. Nowoczesne depilatory często wyposażone są w różnego rodzaju elementy masujące i chłodzące, które skutecznie łagodzą cały proces depilacji i czynią go bardziej przyjemnym.

Ranking depilatorów

 1. Depilator Braun Silk-epil 9 9561 Wet&Dry
  Depilator Braun Silk-epil 9 9561 Wet&Dry
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny depilator, który używać można zarówno na sucho, jak i na mokro (Wet&Dry). W przypadku stosowania w wodzie depilacja jest w zasadzie bezbolesna. Odpowiadają za to również pulsacyjne wibracje. Ruchoma głowica dopasowuje się do kształtów ciała, zapewniając wydajność nawet w trudnodostępnych miejscach. Lampa Smartlight wykrywa najmniejsze włoski, co przekłada się na wysoką dokładność depilacji. W skład zestawu wchodzi sześć dodatków m.in. nasadka do kontaktu ze skórą czy nasadka trymera.
 2. Depilator Philips Satinelle Advanced BRE640/00
  Depilator Philips Satinelle Advanced BRE640/00
  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalny depilator z ergonomicznym uchwytem i ośmioma akcesoriami do stosowania na mokro i sucho. Nadaje się do depilacji ciała, twarzy i nóg. Głowica depilująca wykonana jest z ceramicznego materiału zapewniającego mocny chwyt. Jest ona bardzo szeroka, co pozwala usunąć za jednym ruchem bardzo dużą ilość włosków. Całość uzupełnia niewielka lampa ułatwiająca wychwytywanie małych włosków. W skład zestawu wchodzi ponadto m.in. nasadka do okolic bikini, nasadka do twarzy oraz głowica przycinająca.
 3. Depilator Panasonic ES-EL2A-A503
  Depilator Panasonic ES-EL2A-A503
  Sprawdź aktualną cenę
  Depilator z systemem podwójnych dysków z 60 pęsetami (Double Disc System). Dzięki temu wychwytuje wszystkie włosy. Posiada trzy poziomy prędkości, odpowiednie do różnych części ciała. Głowica jest elastyczna i obracająca się w zakresie 90 stopni, co pozwala na dopasowanie się do kształtów ciała.  Depilator użytkować można zarówno na sucho, jak i na mokro. W skład zestawu wchodzi specjalny pokrowiec na urządzenie i szczoteczka do jego czyszczenia.
 4. Depilator Braun Silk-epil 5 5185 Young Beauty
  Depilator Braun Silk-epil 5 5185 Young Beauty
  Sprawdź aktualną cenę
  Depilator, który radzi sobie doskonale nawet z najcieńszymi i najdrobniejszymi włoskami. Jest urządzeniem wodoodpornym o dwóch poziomach prędkości. Wykorzystuje nowoczesne technologie SmartLight, SoftLift Tips oraz Close-Grip. W skład zestawu wchodzą np. rolki masujące, nasadka zwiększająca skuteczność, rękawica chłodząca i podręczna kosmetyczka. Depilator posiada aż 40 par pęset, które wychwytują wszystkie włoski od długości 0,5 mm. System SmartLight skutecznie oświetla depilowane miejsca.
 5. Depilator Philips Satinelle HP6423/00
  Depilator Philips Satinelle HP6423/00
  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalny depilator zasilany sieciowo z ergonomicznym uchwytem. Wyposażony jest w delikatne dyski depilujące, które skutecznie radzą sobie z włoskami nawet o długości zaledwie 0,5 mm. Głowica depilująca może być myta pod bieżącą wodą, co pozwala na zachowanie urządzenia w czystości. Dodatkowo dopasowuje się ona do kształtów pach czy bikini, zapewniając dokładne golenie wszystkich partii ciała. W skład zestawu wchodzi m.in. specjalna nasadka do przycinania pozwalająca na modelowanie okolic bikini oraz etui podróżne.

Jaki depilator kupić?

Depilator pozwala na pozbycie się zbędnego owłosienia w zasadzie z całego ciała. Skóra pozostaje gładka nawet przez kilka tygodni, a dodatkowo włoski po depilacji są coraz słabsze. Czym jednak należy sugerować się przy wyborze depilatora, aby jego działanie było rzeczywiście skuteczne?

 • Głowica – do wyboru są depilatory z głowicami z pęset lub z dysków. Pierwsze przeznaczone są do włosów słabych, rzadkich. Ilość pęset bywa przy tym dość mocno zróżnicowana. Im więcej ich jest, tym urządzenie jest szybsze w działaniu i dokładniejsze. Tego rodzaju depilatory nie są jednak przeznaczone dla osób o skórze wrażliwej. Głowice z dysków są  szybsze i bardziej dokładne. Do wyboru są w tym przypadku głowice ceramiczne (drogie, nie powodujące alergii skórnych) oraz metalowe (tańsze, często powodujące podrażnienia).
 • Regulacja prędkości – to funkcja wpływająca na komfort użytkowania urządzenia. Prędkość należy dostosować do rodzaju skóry i włosków. Obecnie większość depilatorów posiada minimum dwustopniową regulację prędkości.
 • Rodzaj zasilania – wyróżnia się tutaj depilatory sieciowe, akumulatorowe czy akumulatoro-sieciowe. Pierwsze potrzebują podłączenia do gniazdka z prądem. Drugie są mobilne, można je więc zabrać ze sobą w zasadzie wszędzie. Są jednak na ogół dość ciężkie. Trzecie stanowią kompromis między urządzeniami sieciowymi i akumulatorowymi.
 • Ergonomia – urządzenie powinno być wygodne w obsłudze, a więc pasować do dłoni.
 • Wodoodporność – dla wielu osób znaczenie ma możliwość mycia urządzenia pod wodą. To w końcu najszybszy i najprostszy sposób oczyszczania urządzenia.  Ponadto depilatory wodoodporne użytkować można pod prysznicem czy w wannie, co łagodzi ból związany z procesem depilacji.
 • Nasadki dodatkowe – najpopularniejsze rodzaje nasadek dodatkowych to nasadka goląca, nasadka do peelingu, nasadka do depilacji miejsc wrażliwych, nasadka chłodząca czy rolki masujące.

Czy warto kupić depilator?

Depilator to urządzenie przeznaczone przede wszystkim dla kobiet, bez którego często ciężko jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Stanowi inwestycję na długie lata. Nieprawdą jest też to, że depilator radzi sobie jedynie z długimi włosami, a te po depilacji odrastają one coraz grubsze.

Nowoczesne depilatory doskonale radzą sobie nawet z krótkimi włosami. Dodatkowo sam proces depilacji nie jest tak bolesny i nieprzyjemny jak ma to miejsce w przypadku depilacji woskiem. Wiele urządzeń użytkować można nawet na mokro np. w wannie wypełnionej wodą. Włoski odrastają po depilacji coraz cieńsze i słabsze. Depilatory przeznaczone są tak naprawdę do golenia całego ciała. Skutecznie usuwają owłosienie z nóg, pach, okolic bikini czy twarzy. Umożliwiają to różnego rodzaju nakładki wchodzące w skład wielu zestawów.

Popularni producenci depilatorów

Sklepy z depilatorami warte uwagi