Deski podłogowe to naturalny materiał wykorzystywany do wykańczania podłóg. Dostępny jest w różnych rozmiarach i wyróżniać się może różnymi parametrami. Bez problemu można więc deski podłogowe dopasować do swoich potrzeb. Są one wytrzymałe, eleganckie i przyjemne w dotyku. Można je dodatkowo wielokrotnie odnawiać. Dlatego wykorzystywane są często przez całe pokolenia. Stanowią świetny element wykończenia wnętrz  różnego rodzaju, nie tylko tych mieszkalnych.

Ranking desek podłogowych

Pytanie jakie deski podłogowe kupić zadaje sobie z pewnością wiele osób, które są na etapie wykańczania lub remontowania swojego domu czy mieszkania. Naturalne drewno to świetny materiał wykończeniowy. Doskonale sprawdza się także w przypadku podłóg. W wyborze odpowiednich produktów na pewno nieco pomoże przygotowany przez nas kompleksowy ranking desek podłogowych, który powstał na bazie opinii internautów w tym zakresie.

 1. Deski podłogowe Barlinek Deska Barlinecka Dąb Grand Canion Grande

  Deski podłogowe Barlinek Deska Barlinecka Dąb Grand Canion Grande
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości deska podłogowa o charakterze rustykalnym. Dodatkowo została poddana zabiegom postarzania i szczotkowania. Pokryta jest olejem naturalnym. Doskonale sprawdzi się jako element wykończenia niejednego wnętrza. Jest to deska dębowa o znacznej twardości, którą można montować na ogrzewaniu podłogowym. Producent udziela na nią aż 20 lat gwarancji.

 2. Deski Quick-Step Balance Glue Plus Bagp40039 Dąb Canyon Naturalny

  Deski Quick-Step Balance Glue Plus Bagp40039 Dąb Canyon Naturalny
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie deska podłogowa odporna na ścieranie. Przeznaczona jest do montażu na klej. Producent udziela na produkt aż 25 lat gwarancji. Deskę charakteryzuje doskonały wygląd i struktura. To panele winylowe niezwykle wytrzymałe, które doskonale sprawdzają się we wnętrzach różnego typu. Produkt jest odporny na szkodliwe działanie wilgoci. Nie jest tym samym trudny do utrzymania w czystości.

 3. Barlinek Pure Classico Line Dąb Grand Canyon

  Barlinek Pure Classico Line Dąb Grand Canyon
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo elegancka olejowana podłoga dębowa o modnym charakterze rustykalnym. Dodatkowo poddana została zabiegom postarzania i szczotkowania. Montowana może być na ogrzewaniu podłogowym. Pasuje zarówno do aranżacji klasycznych, jak i nieco bardziej nowoczesnych. Jest w całości wykonana z drewna pochodzenia europejskiego. Deski są pokryte kilkoma warstwami oleju naturalnego. W ten sposób uzyskano wyraźny rysunek drewna. Podłoga jest odporna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

 4. Deski podłogowe Wild Wood Deska bambusowa naturalna szczotkowana

  Deski podłogowe Wild Wood Deska bambusowa naturalna szczotkowana
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosta w montażu bambusowa deska podłogowa w jasnej kolorystyce. Pasuje zarówno do aranżacji nowoczesnych, jak i tych nieco bardziej klasycznych. Delikatny odcień podłogi świetnie współgra z innymi odcieniami drewna. Nie ma więc większego problemu z dopasowaniem do deski podłogowej mebli. Szczotkowany bambus ma doskonałe właściwości antypoślizgowe. Taki parkiet jest zabezpieczony przed wilgocią. Sprawdzi się więc nawet w kuchni czy nowoczesnej łazience.

 5. Deski Kaindl Fresco Snow

  Deski Kaindl Fresco Snow

  Sprawdź aktualną cenę

  Oryginalna podłoga laminowana, która łączy w sobie klasyczny design z wyjątkowymi właściwościami użytkowymi. Doskonale sprawdzi się jako element wielu różnych aranżacji. Panele posiadają wysoką klasę ścieralności AC4 i przeznaczone są do montażu bezklejowego na tzw. zatrzask. Producent udziela na nie długiej, bo aż 30-letniej gwarancji. To najlepsze potwierdzenie ich wysokiej jakości.

Jakie deski podłogowe kupić?

Deski podłogowe to świetny sposób na wykończenie podłogi w domu czy mieszkaniu. Jest to materiał elegancki, miły w dotyku i naprawdę trwały. Na jaki produkt warto postawić i czym trzeba kierować się przy wyborze desek podłogowych?

 • Rodzaj – do wyboru są deski jednowarstwowe lub klejone – składa jace się z kilku cienkich warstwa. Deski z drewna litego można na ogół wielokrotnie cyklinować. Muszą być jednak dobrze wysezonowane. Deski klejone, na ogół trójwarstwowe, zazwyczaj mają tylko zewnętrzną warstwę wykonaną z drewna dekoracyjnego. Czasem stosowane są tutaj również materiały drewnopodobne.
 • Gatunek drewna – wykorzystuje się w tym przypadku drewno iglaste i liściaste, także gatunki egzotyczne. Poszczególne gatunki drzew różnią się nie tylko wyglądem, ale i właściwościami.
 • Wykończenie – wyróżnić tutaj można deski surowe, które po montażu wymagają zabezpieczenia i deski fabrycznie wykończone – lakierowane bądź olejowane. W tym drugim przypadku z podłogi korzystać można w zasadzie od razu. Deski fabrycznie lakierowane są pokrywane siedmioma warstwami utwardzonego lakieru. Z kolei deski fabrycznie olejowane są olejowane trzy razy. Czasem deski tą też obrobione – profilowane.
 • Rozmiar – deski podłogowe mogą mieć różna wielkość. Waha się ona zazwyczaj od 3 do 10 metrów. Szerokość sięga 18 cm. Poza tym deski są najczęściej grubsze niż panele czy parkiet. Mają do 3 cm grubości.
 • Twardość – to bardzo istotny parametr. Deski z drewna egzotycznego są twardsze niż te produkowane z drewna rodzimego. Twardość na ogół jest określana przy pomocy współczynnika Brinella. Określa on średnią twardość poszczególnych gatunków drewna. Im jego wartość jest wyższa, tym drewno jest twardsze. Najtwardsze gatunki drewna to jojoba (7) czy kempas (5,5). Najgorszej pod tym względem wypadają sosna (1,6) i olcha (2,1).
 • Zastosowanie – warto zastanowić się, w jakim pomieszczeniu dane deski podłogowe będą układane. W poszczególnych wnętrzach panować mogą różne warunki (wilgotność, temperatura). Spore znaczenie ma także ruch. Dobrze jest już na starcie rozważyć kwestię montażu ogrzewania podłogowego.
 • Design – to także element istotny. Kierować się należy oczywiście własnym gustem. Warto jednak pamiętać o tym, że jasne deski optycznie powiększają przestrzeń, a ciemne ją pomniejszają.

Czy warto kupić deski podłogowe?

Deski podłogowe to świetny materiał wykończeniowy, którego popularność od lat nie maleje i trudno się temu dziwić. Drewno naturalne jest przyjemne w dotyku, niezwykle efektowne wizualnie i wytrzymałe. Wykonane z niego podłogi z powodzeniem użytkować można przez wiele lat.

Największą wadą desek podłogowych jest ich dość wysoka cena. Jednak jest to inwestycja długoterminowa i warto zdawać sobie z tego sprawę. Tanie panele podłogowe wyglądają ładnie, ale tylko przez jakiś czas. Trzeba je w praktyce regularnie wymieniać. To oczywiście kosztuje, a przy tym zajmuje sporo czasu. Finalnie okazać się może, że montaż podłogi drewnianej jest bardziej opłacalny. W końcu można ją w nieskończoność odnawiać, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Wybór desek podłogowych na rynku jest naprawdę bardzo duży. Bez problemu każdy znajdzie więc produkt idealny dla siebie – pod względem designu, ceny i właściwości.

Popularni producenci desek podłogowych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu desek podłogowych

Naturalne drewno to doskonały materiał wykończeniowy. Deski podłogowe z niego wykonane to również świetny wybór. Takie podłogi użytkować mogą całe pokolenia, oczywiście pod warunkiem ich regularnego odnawiania. Deski podłogowe są efektowne wizualnie, miłe w dotyku i wytrzymałe. Dodatkowo mogą mieć naprawdę różnorodną kolorystykę. Bywają jaśniejsze lub ciemniejsze. Produkowane są z różnych gatunków drzew rodzimych i egzotycznych. Każdy więc z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.