Deskorolka elektryczna to pojazd, który wyglądem przypomina klasyczną deskorolkę. Posiada jednak wbudowany napęd na dwa koła. Niekiedy nazywany jest również elektryczny longboardem. Deskorolka elektryczna znacznie ułatwia poruszanie się, a przy tym jest rozwiązaniem dość ekologicznym. Cieszy się na rynku coraz większą popularnością, głównie w większych miastach. W przeciwieństwie do tradycyjnej deskorolki nie wymaga ona odpychania się nogą. Sterowana jest pilotem.

Ranking deskorolek elektrycznych

Jaką deskorolkę elektryczną kupić? Wbrew pozorom takie pytanie zadaje sobie coraz więcej osób i to nie tylko nastolatków. Popularny elektryczny longboard to świetny pomysł na poruszanie się po dużym, zatłoczonym mieście. Na jaki model się zdecydować? W tym przypadku pomocy będzie przygotowany przez nas ranking deskorolek elektrycznych. Wskazujemy w nim najciekawsze propozycje na rynku. Zapraszamy do lektury.

 1. Deskorolka elektryczna Kawasaki Streetboard KX-ST14.0

  Deskorolka elektryczna Kawasaki Streetboard KX-ST14.0
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy jeździk elektryczny typu Segway, który doskonale sprawdza się w warunkach dużego miasta. To pojazd niewielkich rozmiarów i prosty w obsłudze. Posiada kierownicę z regulacją wysokości do 115 cm. Osiąga maksymalną prędkość 20 km/h. Na jednym ładowaniu jest w stanie przejechać do 50 kilometrów. To zasługa wydajnego silnika o mocy 500W. Radzi sobie z terenem nachylonym do 30 stopni. W skład zestawu wchodzi też ładowarka i pilot.

 2. Deskorolka Worker Smuthrider pomarańczowo-czarny

  Deskorolka Worker Smuthrider pomarańczowo-czarny
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna deskorolka elektryczna z silnikiem zintegrowanym z tylnymi kółkami. Zasilany jest on baterią litową Samsung. Czas jej ładowania to 2-3 godziny, a maksymalny zasięg 12 km. Deskorolka jest wygodna w przenoszeniu. To zasługa jej stosunkowo niewielkiej wagi i kompaktowej formy. Zlokalizowany na wewnętrznej stronie deski chropowaty grip wykonany jest z polipropylenu i zapobiega ślizganiu się. Dodatkowo ozdobiony jest motywem graficznym.

 3. Kawasaki Surfboard KX-SB 6.5

  Kawasaki Surfboard KX-SB 6.5
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowa deskorolka elektryczna z podwójnym, pneumatycznym kołem 6,5 cala. Doskonale sprawdza się na różnego rodzaju drogach. Amortyzuje wyboje i nierówności terenu. Osiąga prędkość do 18 km/h, co jest zasługa silnika o mocy 350W. Za utrzymanie równowagi użytkownika odpowiednia nowoczesny system żyroskopów i czujników. Pojazd bez problemu pokonuje wzniesienia do 18 stopni. Jest wykonany z materiałów wysokiej jakości.

 4. Deskorolka elektryczna Manta 10″ MSB002 Cobra

  Deskorolka elektryczna Manta 10
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosta w obsłudze deskorolka elektryczna o sporych kołach i znacznej przyczepności. Doskonale sprawdza się na mniej równym terenie. Pokonywać może wzniesienia o kącie nachylenia do 15 stopni. Wyposażona jest w dwa silniki o mocy 350W każdy. Osiąga prędkość do 12 km/h. Dodatkowo pojazd posiada sygnalizację dźwiękową, która informuje o przekroczeniu zalecanej prędkości. Na jednym ładowaniu pokonuje dystans do 12 km. Jej maksymalne obciążenie to 120 kg.

 5. Deskorolka Razor Cruiser X1 czarny

  Deskorolka Razor Cruiser X1 czarny
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna deskorolka elektryczna z silnikiem i pilotem. Jej prędkość jest w łatwy sposób regulowana. To pojazd wykonany z materiałów wysokiej jakości. Jego górna część wykonana jest z deski klonowej, która świetnie amortyzuje wstrząsy i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Kółka kauczukowe są bardzo ciche. Całość uzupełnia silnik o mocy 125W i litowa bateria. Deskorolka osiąga prędkość do 16 km/h. Jedno ładowanie starcza na 40 minut jazdy.

Jaką deskorolkę elektryczną kupić?

Deskorolka elektryczna to pojazd, którego popularność na rynku cały czas rośnie. Doskonale nadaje się do jazdy po mieście i nie tylko. Na jaki model się zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie deskorolki elektrycznej?

 • Rodzaj – deskorolki elektryczne różnią się m.in. budową czy przeznaczeniem. Modele z kierownicą wyglądają jak hulajnogi. Nie są trudne w obsłudze, ale ich problemem są spore wymiary. Deskorolki z siedzeniem to propozycja ciekawa, ale mało popularna. Pojazdy terenowe są przystosowane do jazdy w wymagającym terenie. Mają wysokie zawieszenie i bieżnikowane opony.
 • Moc – często deskorolki elektryczne mają dwa silniki. Od ich mocy zależy maksymalna prędkość jazdy. Standardowo jest to 700W, ale są i modele nieco słabsze.
 • Maksymalna prędkość i zasięg – często deskorolki elektryczne pozwalają na osiąganie prędkości do 15 km/h. Czasem wartość ta sięga 20 km/h. Jednak nie zawsze szybsza jazda jest bezpieczna. Zasięg pojazdu to maksymalny dystans, jaki można pokonać po jednym naładowaniu akumulatora. Im ma on większą pojemność, tym dłużej na deskorolce można jeździć. Znaczenie ma tutaj również waga użytkownika i ukształtowanie terenu. Zasięg to często 10-20 km.
 • Maksymalne obciążenie – zazwyczaj jest to od 100 do 130 kilogramów. Mniejsze obciążenie tolerują pojazdy przeznaczone dla dzieci – do 80 kilogramów.
 • Rozmiar kół – standardowo koła deskorolek elektrycznych mierzą 8, 10 lub 10,5 cali. Bywają jednak i nieco mniejsze. Od tego zależy tymczasem komfort jazdy, zwłaszcza na niezbyt równej powierzchni. Dobre koła powinny tłumić wstrząsy i zapewniać odpowiednią przyczepność na każdej nawierzchni, również mokrej.
 • Sposób sterowania – na ogół trzeba w tym przypadku sterować swoim ciałem. Czasem w skład zestawu wchodzi również pilot. Nowoczesne deskorolki elektryczne są niekiedy obsługiwane poprzez aplikację na smartfona.
 • Czas ładowania akumulatora – deskorolka, która ma być alternatywnym środkiem transportu powinna cechować się krótkim czasem ładowania akumulatora. Powinny być to maksymalnie 2-3 godziny. Wówczas sprzęt jest szybko gotowy do kolejnej jazdy.

Czy warto kupić deskorolkę elektryczną?

Deskorolki elektryczne to niepozorne pojazdy, które cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Na pierwszy rzut oka niekiedy przypominają klasyczne deskorolki z lat 90. XX wieku. Jednak są o wiele bardziej nowocześniejsze. Posiadają bowiem wbudowane silniki i akumulatory. Sterowane są poprzez balansowanie ciałem lub dołączony do zestawu pilot. Co ciekawe, tego typu sprzęt uruchamia się na ogół automatycznie po postawieniu na niego stóp.

Deskorolki elektryczne są rozwiązaniem nowoczesnym, ale wcale nie muszą kosztować majątku. Najprostsze modele zakupić można już za kilkaset złotych. Nieco więcej trzeba zapłacić za urządzenia oferujące różne funkcje dodatkowe. Są to pojazdy, które cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród dzieci oraz młodzieży, ale i osób dorosłych. Coraz częściej stanowią alternatywny dla auta czy autobusu środek transportu. Spotkać się z nimi można przede wszystkim w dużych miastach, gdzie problem zakorkowanych ulic jest spory. To pojazdy ekologiczne.

Popularni producenci deskorolek elektrycznych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu deskorolek elektrycznych

Deskorolki elektryczne to pojazdy będące ciekawą alternatywą dla samochodu czy komunikacji miejskiej. Są funkcjonalne i proste w obsłudze. Osiągają prędkość do 20 km/h i na jednym ładowaniu są w stanie przejechać kilkanaście kilometrów. Wybrać je więc można podczas podróży do pracy czy szkoły. Czas ich ładowania zresztą najczęściej nie przekracza trzech godzin. W wyborze odpowiedniego modelu pomoże nasz ranking deskorolek elektrycznych. Uwzględniliśmy w nim pojazdy renomowanych marek cieszące się dużym uznaniem internautów.