Napój izotoniczny jest napojem, który pozwala na szybkie nawodnienie organizmu. W swoim składzie zawiera wodę, jak również minerały, węglowodany, często także wzbogacany jest o witaminy. Izotoniki są bardzo często stosowane przez osoby aktywne fizycznie. Tego typu napoje idealnie sprawdzają się podczas intensywnego treningu, ponieważ zapobiegają odwodnieniu organizmu. Pomagają również w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała. Nasz ranking napojów izotonicznych pomoże wybrać najbardziej skuteczny i najlepiej dobrany dla nas.

Ranking napojów izotonicznych

 1. Napój izotoniczny Olimp Iso Plus Powder 700G

  Napój izotoniczny Olimp Iso Plus Powder 700G
  Sprawdź aktualną cenę

  Izotonik Olimp Iso Plus Powder jest idealnym napojem dla tych, którzy sporo trenują. Znajdują się w nim witaminy, składniki mineralne i węglowodany, dzięki czemu jest w stanie poprawić naszą wytrzymałość. Korzystnie oddziałuje również na pracę układu nerwowego, a także uzupełnia elektrolity w trakcie wysiłku fizycznego. Napój ten znakomicie dodaje energii oraz przyspiesza tempo regeneracji potreningowej. Świetnie sprawdzi się też podczas upałów i długotrwałego przebywania na słońcu, ponieważ uzupełnia minerały i odpowiednio nawadnia organizm.

 2. Napój Isostar Koncentrat 1500g

  Napój Isostar Koncentrat 1500g
  Sprawdź aktualną cenę

  Ten produkt sprzedawany jest w formie łatwego do rozpuszczenia proszku, służącego do przygotowania napoju izotonicznego. Proszek ten zawiera w swoim składzie węglowodany i sód. Po wypiciu tego koncentratu organizm zaopatrzony będzie w wodę, mikrosubstancje odżywcze, jak również w niezbędną do dalszego treningu siłę. Napój ten jest także polecany jako idealny produkt na upały, podczas których musimy szczególnie dbać o nawodnienie naszego ciała. Doskonałe działanie koncentratu Isostar to prawdziwy zastrzyk energii!

 3. Olimp Iso Plus 1505G

  Olimp Iso Plus 1505G
  Sprawdź aktualną cenę

  Preparat Olimp Iso Plus to napój w formie proszku do rozpuszczania. Błyskawicznie uzupełnia on niedobór minerałów oraz nawadnia organizm. Jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy kochają uprawianie sportu i dużo ćwiczą. W skład tego izotoniku wchodzą zarówno minerały, jak i L-karnityna oraz L-glutamina, czyli substancje, które wspomagają regenerację organizmu. Napój występuje w trzech wariantach smakowych: cytrynowym, pomarańczowym oraz tropic blue.

 4. Napój izotoniczny Litorsal 24 Kaps

  Napój izotoniczny Litorsal 24 Kaps
  Sprawdź aktualną cenę

  Zdrovit Litorsal jest preparatem, który pomaga zachować równowagę wodno-elektrolitową organizmu. Dostarcza glukozę niezbędną do prawidłowej pracy serca i mózgu, zalecany jest do spożycia przez osoby, które są bardzo aktywne fizycznie. Z powodzeniem można go również pić podczas dużych upałów. Preparat doskonale uzupełnia stracone w wyniku pocenia się płyny. Mogą po niego sięgać zarówno dorośli, jak i młodzież. Ten izotonik występuje w postaci tabletek musujących, które rozpuszcza się w wodzie.

 5. Napój Activlab Isoactiv 630 g

  Napój Activlab Isoactiv 630 g
  Sprawdź aktualną cenę

  Ten orzeźwiający napój izotoniczny posiada w swoim składzie optymalną kompozycję elektrolitów, pierwiastków mineralnych, węglowodanów oraz witamin z grupy B. Preparat świetnie uzupełnia niedobór wody w organizmie, dostarczając przy tym wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania elektrolitów: potasu, sodu, wapnia oraz magnezu. Napój jest banalnie prosty w przygotowaniu – wystarczy rozpuścić w wodzie zawarty w saszetce proszek. Napój występuje w czterech smakach: grejpfrutowym, pomarańczowym, cytrynowym oraz wiśniowym.

Jaki napój izotoniczny kupić?

Na rynku występuje spora ilość napojów izotonicznych. Podczas wybierania odpowiedniego dla siebie, można się pogubić, dlatego zebraliśmy najważniejsze cechy, jakie powinien posiadać dobrze działający izotonik. Musi on bowiem spełniać swoją rolę – odpowiednio nawadniać organizm, uzupełniać go w niezbędne minerały, jak również dodawać zastrzyku energii do dalszego działania. Czym powinniśmy się więc kierować, wybierając napój izotoniczny?

 • Skład – jest to chyba najważniejszy aspekt, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas kupowania izotoniku. Na etykiecie, oprócz wody, powinna być wyszczególniona również duża ilość węglowodanów (od 4 do 8 procent), a także cenne substancje odżywcze takie jak: potas, sód, wapń i magnez. Dobrze, żeby taki preparat zawierał też witaminy C, E oraz te z grupy B, jak również L-glutaminę czy L-karnitynę. Nie powinien za to zawierać cukru ani barwników.
 • Smak – izotoniki są dostępne najczęściej w kilku wariantach smakowych. Jest to ważne, ponieważ łatwiej będzie wypić taki preparat, jeśli będzie on wzbogacony o posmak tropikalnych owoców, cytryny, malin, owoców leśnych, czarnej porzeczki czy też pomarańczy.
 • Opakowanie – gotowe napoje izotoniczne są najczęściej spotykane w butelkach o pojemności od 0,5 litra do 1 litra. Te w proszku, które trzeba samemu sporządzić, mieszając je z wodą, zazwyczaj sprzedawane są w kilogramowych opakowaniach lub w pojedynczych, małych saszetkach. Izotoniki w formie tabletek to najczęściej 10 – 15 sztuk tabletek w opakowaniu. Koncentraty w pływnie są zaś dostępne w litrowych butelkach.
 • Forma – izotoniki są dostępne w różnych formach: gotowe do spożycia napoje, w proszku, w postaci tabletek oraz koncentraty w płynie. To, jaki wybierzemy dla siebie, zależy już tylko od naszych preferencji. Te gotowe są najwygodniejsze, ponieważ można je wypić od razu. Tabletki to również dobre i szybkie rozwiązanie. W przypadku dwóch pozostałych form zazwyczaj należy odmierzać odpowiednie proporcje, co dla niektórych może okazać się dość uciążliwe.

Czy warto kupić napój izotoniczny?

Jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie, sport to twój konik i nie wyobrażasz sobie życia bez odpowiedniej porcji ruchu, to napój izotoniczny jest właśnie dla ciebie. Tego typu preparaty świetnie wyrównują poziom wody, jak również elektrolitów, które są wydalane z organizmu podczas intensywnego pocenia się. Izotniki uzupełniają również węglowodany, witaminy oraz sole mineralne.

Te preparaty skutecznie gaszą pragnienie, dostarczają też odpowiedniej ilości makro- i mikroelementów, niezbędnych zarówno podczas aktywności fizycznej, jak i po odbytym treningu, kiedy to nasze mięśnie muszą się zregenerować. Izotniki dają tzw. kopa do działania – po nich nie odczuwa się tak szybko zmęczenia i można jeszcze więcej trenować, nie czując się wyczerpanym.

Po napoje izotoniczne można też z powodzeniem sięgać w czasie dużych upałów, ponieważ skuteczniej niż woda ugaszą pragnienie, jak również znacznie szybciej nawodnią organizm i wzbogacą go o odpowiednie składniki odżywcze. Jaki izotnik wybrać dla siebie? Na to pytanie odpowie nasz ranking napojów izotonicznych.

Popularni producenci napojów izotonicznych

Sklepy warte uwagi