Filtr do wody pitnej to produkt, który poprawia smak, zapach i jakość wody przeznaczonej do picia, a przy okazji umożliwia jej skuteczne przefiltrowanie. Popularność filtrów rośnie, gdyż niekiedy jakość wody z kranu pozostawia sporo do życzenia. Na skutek procesu filtrowania woda poprawia swój smak, zapach czy kolor. Zostaje pozbawiona zanieczyszczeń mechanicznych czy związków metali ciężkich, co dla zdrowia człowieka ma bardzo duże znaczenie.

Ranking filtrów do wody pitnej

 1. Filtr do wody pitnej Viessmann Zmiękczacz Do Wody Aquahome 20L Smart

  Filtr do wody pitnej Viessmann Zmiękczacz Do Wody Aquahome 20L Smart
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości urządzenie przeznaczone dla gospodarstw domowych składających się z 4-5 osób. Jest sterowane inteligentnie za pomocą smartfona. Montuje się je nieopodal głównego przyłącza wody w budynku, odpływu do kanalizacji oraz gniazdka elektrycznego. Pozwala na pozbycie się na dobre kamienia i skuteczne zmiękczenie wody. Urządzenie posiada ciekawą funkcję – alarm niskiego poziomu soli. Obsługiwane jest poprzez nowoczesny panel sterowania.

 2. Filtr Brita WD 3020 Bateria z Filtrem

  Filtr Brita WD 3020 Bateria z Filtrem
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna bateria z filtrem zapewniającą wielostopniową filtrację wody. To pozwala na usuwanie z niej kamienia i substancji, które wpływają negatywnie na smak czy zapach. Są to m.in. ołów, chlor i miedź. Produkt jest ciekawą alternatywą dla wody butelkowanej. Przy okazji skutecznie chroni urządzenia kuchenne przed osadzaniem się kamienia. Poprawia smak wody i zapewnia skuteczną filtrację nawet przez 12 miesięcy.

 3. Aquaphor RO-101S Morion

  Aquaphor RO-101S Morion
  Sprawdź aktualną cenę

  System odwróconej osmozy rozwiązujący wszystkie problemy związane z wodą wodociągową. Skutecznie usuwa z niej szkodliwe zanieczyszczenia, wirusy, bakterie czy metale ciężkie. Pozbawia też wodę twardości. Produkt posiada wbudowany zbiornik o pojemności 5 litrów. Nie zajmuje tym samym wiele miejsca pod zlewem. Rocznie oszczędza nawet 9 ton wody. Woda po filtrowaniu jest smaczna, bezpieczna i miękka. Wykorzystywać ją można do przygotowania posiłków dla małych dzieci.

 4. Filtr do wody pitnej Brita On Tap Filtr nakranowy

  Filtr do wody pitnej Brita On Tap Filtr nakranowy
  Sprawdź aktualną cenę

  Niezwykle wydajny filtr nakranowy z Atestem Higienicznym PZH. Wymienny wkład ON TAP HF skutecznie redukuje chlor, metale ciężkie, pestycydy i herbicydy, mikroplastik czy bakterie. Jest bardzo prosty w montażu, a jego wydajność określana jest na około 600 litrów. To produkt, który filtruje wodę od razu po uruchomieniu kranu. Woda po przefiltrowaniu zachowuje w swoim składzie cenne minerały takie jak magnez czy wapń.

 5. Filtr Aquaphor Kryształ B ECO (K3, K7B, K7) z mikrofiltracją

  Filtr Aquaphor Kryształ B ECO (K3, K7B, K7) z mikrofiltracją
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny filtr podzlewowy do kuchni z membraną kapilarną. Skutecznie usuwa aż 99% bakterii. Dedykowany jest do uzdatniania wody pitnej. Eliminuje z nich metale ciężkie, chlor, pestycydy, substancje ropopochodne, toksyny i alergeny, pozostawiając odpowiedni skład mineralny. Sekret produktu tkwi w trzech wkładach filtrujących wykonanych zgodnie z technologią carbonblock. Wykorzystują one jonowymienne włókno Aqualen, które sprawia, że powierzchnia kontaktu wody z materiałem filtrującym jest aż 42 razy większa niż normalnie.

Jaki filtr do wody kupić?

Filtrowanie wody wodociągowej cieszy się coraz większą popularnością. Ludziom zależy bowiem na usuwaniu z niej szkodliwych metali ciężkich czy chloru. Jaki jednak filtr do wody warto zakupić? Czym należy sugerować się przy jego wyborze?

 • Rodzaj – w tym zakresie jest całkiem spora różnorodność. Filtry osmotyczne wykorzystują zjawisko odwróconej osmozy i usuwają z wody 100% zanieczyszczeń. Często stosowane są razem z mineralizatorem. Są wydajne i dokładne. Różnią się liczbą stopni – im jest ich więcej, tym sprzęt jest droższy. Filtry mechaniczne zatrzymują w praktyce tylko zanieczyszczenia stałe. Filtry z węglem aktywnym skutecznie eliminują problem żółtawego zabarwienia wody. Ponadto wyróżnia się też tzw. zmiękczacze do wody. Zmiękczają one wodę, niwelując jej twardość (dzięki temu urządzenia kuchenne nie pokrywają się szybko kamieniem).
 • Miejsce montażu – dużą popularnością cieszą się niedrogie filtry nakranowe, montowane na kranie. Ponadto wyróżnia się filtry wolnostojące czy dzbankowe. Wymagają one jednak regularnej wymiany wkładów filtrujących. Pod zlewozmywakami instalowane są filtry podzlewozmywakowe. Ponadto wyróżnia się filtry narurowe montowane przy głównym zaworze wody.
 • Wydajność – trzeba dostosować ją do potrzeb domowników. Im więcej osób mieszka w lokalu, tym więcej najczęściej wody zużywa, chociaż nie jest to norma.
 • Rozmiar – wielu osobom zależy na tym, aby filtr do wody nie zajmował zbyt wiele cennego miejsca. W niewielkich mieszkaniach największą popularnością cieszą się więc filtry kompaktowe, które mają nieduże rozmiary.
 • Czas stosowania wkładu – w przypadku niektórych filtrów stosowane są specjalne wkłady filtrujące, które wymagają regularnej wymiany. Są jednak i filtry, które wymagają takiej wymiany raz na kilka lat.
 • Rozmiar przyłącza – ma on wbrew pozorom całkiem spore znaczenie. Trzeba bowiem postawić na filtr, który będzie pasować do rozmiaru rur odprowadzających wodę.

Czy warto kupić domowy filtr do wody pitnej?

Coraz więcej osób decyduje się na filtrowanie wody wodociągowej w swoich domach czy mieszkaniach. To rozwiązanie niedrogie, proste i wygodne, a pozwala na naprawdę skuteczne oczyszczanie wody pitnej, co ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka. Dlatego też warto zakupić domowy filtr do wody pitnej.

W praktyce dużą popularnością cieszą się na rynku filtry węglowe. W jaki sposób działają? Filtrują wodę, wykorzystując do tego ciśnienie z sieci wodociągowej. Montaż takiego urządzenia jest bardzo prosty i nie wymaga pomocy fachowca. W ten sposób wodę wodociągową można błyskawicznie oczyścić z różnego rodzaju zanieczyszczeń mechanicznych, chloru, związków chemicznych, bakterii, wirusów, metali ciężkich itd. Jednocześnie poprawie ulega smak i zapach takiej wody.

Na szczęście filtry kuchenne wcale nie są bardzo drogie. W wielu przypadkach produkt zakupić można za kilkadziesiąt złotych. To naprawdę niewiele, jak za możliwość uzyskania stałego dostępu do smacznej i czystej wody. Nic więc dziwnego, że filtrowanie wody staje się z roku na rok coraz popularniejsze.

Popularni producenci filtrów do wody pitnej

Sklepy warte uwagi