Pistolet do klejenia to elektronarzędzie wykorzystywane do klejenia plastiku, kartonu, drewna, metalu i papieru przy udziale gorącego kleju. Nie nadaje się jednak np. do klejenia gipsu. Do pistoletu wkładany jest specjalny sztyft z klejem, który jest podgrzewany przez grzałkę i wyprowadzany przez dyszę. Po aplikacji gorącego kleju na daną powierzchnię należy przyłożyć na nią kolejny element i zacisnąć przez kilka sekund. Po kilku minutach spoiwo można już obciążać np. poprzez zawieszenie.

Najlepszy pistolet do klejenia – ranking

Jaki pistolet do klejenia kupić? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie wcale do najłatwiejszych nie należy, bo wybór tego typu elektronarzędzi na rynku jest całkiem spory. W zakupie na pewno pomoże nasz kompleksowy ranking pistoletów do klejenia. Podczas jego tworzenia braliśmy pod uwagę sprzęty cieszące się największym uznaniem ze strony internautów. Zapraszamy oczywiście do lektury.

 1. Pistolet do klejenia Milwaukee C18 Pcg/600A-0B 4933459638
  Pistolet do klejenia Milwaukee C18 Pcg/600A-0B 4933459638
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy pistolet do klejenia na gorąca ze specjalnym elektronicznym zabezpieczeniem przez przeciążeniem REDLINK. Doskonale sprawdza się w przypadku wszystkich klejów i nadaje się do klejenia w niskich temperaturach. Funkcja anty kroplowa zapobiega niepożądanym przeciekom. Regulacja pozwala na kontrolę wyciskania kleju. Popychacz jest dość sporych rozmiarów. Producent zapewnia aż trzy lata gwarancji na pistolet. To świadczy o jego wysokiej jakości.

 2. Pistolet Makita DCG180Z
  Pistolet Makita DCG180Z
  Sprawdź aktualną cenę

  Praktyczny akumulatorowy wyciskacz do kleju oraz benzyny. Oferuje wstępną regulację prędkości posuwu i elektroniczną regulację prędkości spustem włącznika. To sprzęt przeznaczony do kartuszy o pojemności 300 ml, ale można go przezbroić na tubę 600 ml. Specjalna funkcja anti drop skutecznie zapobiega wyciekaniu substancji po zwolnieniu spustu. Dioda LED ostrzega o ewentualnym przeciążeniu urządzenia.

 3. Pistolet do kleju Bosch PKP 18 E 0603264508
  Pistolet do kleju Bosch PKP 18 E 0603264508
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny pistolet do klejenia, który doskonale nadaje się do łączenia ze sobą różnych elementów. Sprawdza się w przypadku prac montażowych i remontowych. Jest dedykowany do użytku amatorskiego. Elektronicznie regulowana grzałka zapewnia urządzeniu błyskawiczną gotowość do pracy i stałą temperaturę roboczą. Na uwagę zasługuje także specjalna prowadnica wkładu topliwego wraz z wziernikiem kontrolnym. Obudowa pistoletu jest odporna na działanie wysokiej temperatury. Urządzenie sprawdzi się także w rękach osób leworęcznych.

 4. Dedra Pistolet do kleju DED7052
  Dedra Pistolet do kleju DED7052
  Sprawdź aktualną cenę

  Akumulatorowy pistolet do kleju na gorąco, który nadaje się do łączenia różnego rodzaju materiałów. Odbywa się to przy udziale specjalnych wkładów klejowych o średnicy 11 mm. Pistolet wyróżnia się trwałą konstrukcją. Jest poręczny i bezproblemowy w pracy. Chętnie sięgają po niego zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Sprzęt zasilany jest akumulatorowo, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Bardzo szybko się nagrzewa – potrzebuje na to zaledwie 3 minut.

 5. Pistolet do klejenia Ryobi R18GLU-0 18V
  Pistolet do klejenia Ryobi R18GLU-0 18V
  Sprawdź aktualną cenę

  Niezawodny pistolet do klejenia na gorąco renomowanej marki. Doskonale sprawdza się w przypadku różnego rodzaju materiałów. To sprzęt obsługiwany dwoma palcami, który rozgrzewa się w ciągu zaledwie 3 minut. Jest kompatybilny z różnymi sztyftami o  średnicy 11 mm. Cechuje się uniwersalnością zastosowania. Uchwyt pistoletu jest okryty specjalną powierzchnią antypoślizgową GripZone+. W skład zestawu podstawowego wchodzą 3 sztyfty kleju.

Jaki pistolet do klejenia kupić?

Pistolet do klejenia to wbrew pozorom bardzo praktyczne elektronarzędzie, które jest na co dzień chętne wykorzystywane zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Na jaki sprzęt zatem postawić i co trzeba wziąć pod uwagę przy jego zakupie?

 • Sposób działania – pistolet do klejenia łączy ze sobą różne elementy za pomocą gorącego kleju. To sprzęt prosty w obsłudze i bardzo szybki w działaniu. Do środka wystarczy włożyć laskę kleju, która może mieć różną długość i średnicę. Pistolet nagrzewa klej i zamienia go w płynną masę, która trafia do dyszy, a potem jest wyciskana na dany element. Klej zastyga, tworząc mocną spoinę. Oczywiście należy na bieżąco kontrolować zużycie wkładu. Mają one zróżnicowaną średnicę od 8 do 43 mm.
 • Zakres prac – duże znaczenie ma rodzaj prac, które są do wykonania i materiału, który ma zostać sklejony. Od mocy urządzenia zależy szybkość rozgrzewania się kleju. W przypadku drobnych prac sprawdzi się sprzęt o mocy 30W. Są także pistolety o mniejszej mocy, ale są mało praktyczne. Do zastosowań profesjonalnych przeznaczone są oczywiście modele silniejsze. Klejenie nimi wymaga już pewnej wprawy.
 • Zasilanie – za najbardziej komfortowe uchodzą pistolety akumulatorowe, które należy co jakiś czas ładować, ale odbywać się to może w dowolnym miejscu. W razie potrzeby można je jednak podłączyć do sieci. Są też model bez akumulatora, ale tutaj duże znaczenie ma długość kabla. Im jest on dłuższy, tym lepiej.
 • Budowa – jeśli pistolet do klejenia ma być wykorzystywany dość często, jego budowa jest naprawdę istotna. Zazwyczaj urządzenia tego typu nie są ciężkie, ale mają w różny sposób skonstruowane uchwyty i końcówki. To przez te ostatnie klej wydostaje się na zewnątrz. Ma to duży wpływ na wygodę pracy. Dlatego warto stawiać na pistolety o ergonomicznym kształcie, które będą szybko powodować uczucia zmęczenia. Niektóre modele bywają wyposażone w statyw. Odpowiednia końcówka zapewnia precyzyjne klejenie także niewielkich elementów.

Czy warto kupić dobry pistolet do klejenia?

Pistolet do klejenia to praktyczne elektronarzędzie służące do klejenia wielu materiałów. Sprawdza się w przypadku tworzyw sztucznych, drewna, kartonu, papieru, metalu itd. Za sprawą funkcjonalnej dyszy pozwala na połączenie elementów, które znajdują się w trudniej dostępnych miejscach. Dodatkowo ten sprzęt umożliwia dokładne sklejenie drobnych części bez zabrudzenia rąk, o co w przypadku standardowych klejów nie jest trudno.  Kleje na gorąco wiążą trwale i szybko. Dlatego rośnie również popularność pistoletów do klejenia.

Elektronarzędzia tego typu mają całkiem szerokie zastosowanie. Są nieocenione przy drobnych pracach naprawczych w domu. Wykorzystać je można do połączenia obić tapicerskich, sklejenia dziecięcych zabawek czy naprawienia mebli. Pistolety do klejenia sprawdzają się w przypadku fugowania i uszczelniana, a także klejenia kartonów np. do transportu. Są popularne wśród modelarzy. Służą do klejenia płytek ceramicznych i montażu wielu różnych elementów. Przydatne są w praktyce w każdym gospodarstwie domowym.

Popularni producenci pistoletów do klejenia

Podsumowanie rankingu pistoletów do klejenia

Pistolety do klejenia to niepozorne, ale bardzo funkcjonalne elektronarzędzia, które znajdują na co dzień szerokie zastosowanie. Są chętnie wykorzystywane nie tylko przez profesjonalistów, ale i amatorów. Podstawowy pistolet do klejenia przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Jak wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt? Pomocny w tym przypadku będzie na pewno nasz ranking pistoletów do klejenia. Skonstruowaliśmy go na podstawie opinii internautów na ten temat.