Gamepad do PC to urządzenie pozwalające na wygodne granie w gry komputerowe różnego rodzaju m.in. popularne strzelanki. Stanowi alternatywę dla klawiatury i myszki komputerowej. Pad to podstawowy gadżet na wyposażeniu osób, które przepadają za grami komputerowymi, nawet dla tych, które nie mają problemu z obsługą myszki i klawiatury. Na rynku jest bowiem wiele tytułów, które docelowo przeznaczone są właśnie do gry na kontrolerze tego typu.

Ranking gamepadów do PC

 1. Gamepad MSI FORCE GC30 (S1043G0010EC4)
  Gamepad MSI FORCE GC30 (S1043G0010EC4)
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny gamepad do PC idealny do gier wyścigowych i nie tylko. Zapewnia precyzyjne sterowanie dzięki 256-stopniowej symulacji napędu gazu. Cechuje się znaczną wytrzymałością i wysoką jakością wykonania. Wyposażony jest w przyciski, które wytrzymują nawet 2 miliony kliknięć. W zestawie poza samym gamepadem wchodzą nakładki na pad kierunkowy,które mocowane są za pomocą zatrzasku magnetycznego, a także klucz USB, kabel USB i kabel OTG.
 2. Kontroler Microsoft Xbox One Wireless Controller + Kabel PC (7MN-00002)
  Kontroler Microsoft Xbox One Wireless Controller + Kabel PC (7MN-00002)
  Sprawdź aktualną cenę
  Kontroler o bardzo dużych możliwościach przeznaczony do gier. Wyróżnia się ergonomiczną budową. Dzięki funkcjom wibracji sprawia, że rozgrywki stają się bardziej emocjonujące i realistyczne. Jednocześnie nowoczesny port rozszerzeń z szybkim przesyłem danych przekłada się na czysty dźwięk przy użyciu odpowiedniego zestawu słuchawkowego. Kontroler doskonale leży w rękach o różnych rozmiarach. Akumulatory zlokalizowane są w nim samym, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym.
 3. Joystick Logitech F710
  Joystick Logitech F710
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości gamepad, który doskonale pasuje do każdej dłoni. Za sprawą gładkich krzywizn i gumowych uchwytów nie powoduje uczucia dyskomfortu nawet  po wielu godzinach gry. Pozwala na bezprzewodowe podłączenie go do urządzeń różnego rodzaju i to bez żadnych opóźnień w jego działaniu. W tym celu wykorzystywany jest standardowy port USB. Pod jego obudową zlokalizowane są podwójne silniki wibracyjne, które zwiększają wrażenia z gier.
 4. Kontroler PDP Biało-czarny do Xbox One/PC
  Kontroler PDP Biało-czarny do Xbox One/PC
  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalny gamepad o nowoczesnym designie. Posiada antypoślizgową powłokę i teksturowe spusty. Doznania z gry zwiększają w tym przypadku wibracje. Do urządzenia można dodatkowo podłączyć zestaw słuchawkowy. Model ten jest kompatybilny z systemem operacyjnym Windows 10. Wyposażony jest w wygodny, oczepiany kabel o długości około 2,5 m.
 5. Pad do PC Logitech F310
  Pad do PC Logitech F310
  Sprawdź aktualną cenę
  Gamepad do gier komputerowych. Urządzenie jest łatwe w konfiguracji i posiada ergonomiczny kształt. Nie powoduje uczucia dyskomfortu nawet po dłuższym czasie. Błyskawicznie reaguje na zmiany kierunku, a przy okazji pozwala zachować wygodną odległość od monitora. To za sprawą kabla o długości aż 1,8 m. Ciekawym rozwiązaniem są programowane przyciski, które można dopasować do różnych gier.
 6. Gamepad do PC Genesis P58
  Gamepad do PC Genesis P58
  Sprawdź aktualną cenę
  Elegancki kontroler do gier z wibracjami, gumową powierzchnią oraz analogowymi drążkami i spustami. Pewnie leży w dłoni i oferuje dwie ciekawe funkcje – X-Input oraz D-Input. Pozwala to na granie bez konieczności dokonywania czasochłonnej konfiguracji. Model ten posiada 12 przycisków i 2 drążki analogowe, co umożliwia kontrolowanie rozgrywki na całym jej etapie. Realistyczne doznania zapewniają wbudowane wibracje.

Jaki gamepad do komputera kupić

Są osoby, które nie wyobrażają sobie grania w gry komputerowe bez odpowiedniego gamepada. Rzeczywiście jest to o wiele wygodniejsze niż korzystanie z myszki i klawiatury. Jak jednak wybrać model odpowiedni dla siebie? Czym warto się kierować?

 • Sposób komunikacji z PC – do wyboru są modele przewodowe i bezprzewodowe. W przypadku kontrolerów bezprzewodowych łączność odbywa się dzięki WiFi lub technologii Bluetooth. Urządzenia przewodowe korzystają natomiast na ogół z kabla i portu USB. Gamepady bezprzewodowe nie mają ograniczającego je przewodu, są więc bardzo wygodne w użytkowaniu. Tańsze modele powodować mogą jednak spore opóźnienia. Wymagają poza tym ładowania akumulatorów czy wymiany baterii. Kontrolery przewodowe są ograniczone kablem, ten jednak ma niekiedy naprawdę sporą długość.
 • Kompatybilność – to w przypadku gier komputerowych ma ogromne znaczenie. Niektóre gamepady dostępne na rynku współpracują bowiem tylko z konsolami do gier. Tymczasem muszą być zgodne z danym systemem operacyjnym i wybraną grą.
 • Kształt i rozmiar – dla graczy spore znaczenie ma komfort odczuwany w czasie rozgrywki, warto postawić więc na gamepad o ergonomicznym kształcie, który będzie pasować do dłoni. Przekłada się to również na większą pewność i precyzję ruchów, a więc i lepsze efekty w grze.
 • Przyciski – kontrolery do PC posiadać mogą różną ilość przycisków. W praktyce znaczenie oprócz tego ma także ich rodzaj i lokalizacja. Od tego zależy bowiem komfort gry. Z tego powodu nie zawsze większa liczba przycisków przekłada się na lepszą jakość grania. Dobrej klasy gamepady posiadają gałki analogowe, d-pada, przyciski spustowe czy przyciski akcji. Doskonale, gdy przynajmniej część z nich jest programowania, co pozwala na spersonalizowanie urządzenia i dopasowanie do swoich potrzeb.

Czy warto kupić pada do PC?

Wielu graczy nie wyobraża sobie rozgrywki bez dobrego kontrolera do PC. Nic w tym dziwnego, gdyż obsługiwanie klawiatury i myszki komputerowej bywa w praktyce dość problematyczne i wymaga sporego doświadczenia. Dotyczy to zwłaszcza niektórych tytułów.

Poza tym dobrej klasy gamepady zapewniają o wiele lepsze doznania z rozgrywki. Wszystko to za sprawą wbudowanych wibracji. Dzięki temu emocje odczuwane w czasie gry  są o wiele większe. Modele z analogowymi gałkami umożliwiają przy okazji bardziej precyzyjne sterowanie postaciami czy pojazdami. W przypadku klawiatury takiej możliwości niestety nie ma.

Gra z użyciem kontrolera jest o wiele wygodniejsza. Posiadacze modeli bezprzewodowych czy przewodowych z długim kablem, mogą wygodnie rozsiąść się w  fotelu i poświęcić grze. Nie muszą siedzieć przy myszce i klawiaturze, często w niewygodnej pozycji. Kontrolery są też nieocenione przy rozgrywkach w trybie multiplayer. Granie na jednej klawiaturze przy jednym biurku bywa w praktyce niemal niemożliwe i jest bardzo niewygodne.

Popularni producenci kontrolerów do gier

Sklepy z gamepadami warte uwagi