Gra na PS4 to gra komputerowa przeznaczona na konsolę PlayStation 4. Jest to urządzenie zaliczane do ósmej generacji konsol. Po raz pierwszy zaprezentowane zostało w roku 2013. Popularna konsola do gier  PS4 to sprzęt o oryginalnym wyglądzie, wyposażona w wygodnego gamepada. Cechuje się bardzo przejrzystym interfejsem oraz szybkością działania. Pozwala na uruchomienie gry już w ciągu kilkunastu sekund po rozpoczęciu procesu jej instalacji.

Ranking gier na PS4

 1. Gra na PS4 The Last of Us Part II

  Gra na PS4 The Last of Us Part II
  Sprawdź aktualną cenę

  Przygodowa gra akcji z elementami horroru autorstwa studia Naughty Dog. To kontynuacja „The Last of Us”, czyli gry roku 2013. Wydana została 19 czerwca 2020 roku. Akcja gry toczy się w roku 2038 w USA po apokalipsie, pięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. Bohaterką jest 19-letnia Ellie, znana już z poprzedniej części gry i Abby – członkini Wilków. Za scenariusz odpowiedzialny jest Neil Druckman, a autorem ścieżki dźwiękowej został argentyński muzyk Gustavo Santaolalla.

 2. Gra Red Dead Redemption 2

  Gra Red Dead Redemption 2
  Sprawdź aktualną cenę

  Przygodowa gra akcji rozgrywająca się w realiach Dzikiego Zachodu. Wydana została przez Rockstar Games w roku 2018. Jest to kontynuacja serii „Red Dead”. Tytuł jest prequelem „Red Dead Redemption”. Stanowi jeden z popularniejszych gier na PlayStation 4. Akcja gry rozgrywa się w świecie fikcyjnym. Główną postacią jest Arthur Morgan – członek gangu van der Lindego. Postać walczy za pomocą różnego rodzaju broni.

 3. Ghost of Tsushima

  Ghost of Tsushima
  Sprawdź aktualną cenę

  Przygodowa gra akcji studia Sucker Punch Productions. Wydana została 17 lipca 2020 roku. Akcja gry osadzona jest w świecie Cuszimy i opowiada o losach Jina Sakaia – samuraja, który przeżył inwazję Mongołów w roku 1274. Gra rozgrywa się w otwartym świecie, który można eksplorować bez żadnych ograniczeń. Za sprawą trybu Kurosawy można grę upodobnić do kina samurajskiego z lat 50. XX wieku. Od końca 2020 roku działa także darmowy tryb wieloosobowy „Legendy”. Pozwala on graczom na wspólne wykonywanie działań fabularnych.

 4. Gra na PS4 Cyberpunk 2077

  Gra na PS4 Cyberpunk 2077
  Sprawdź aktualną cenę

  Fabularna gra akcji studia CD Project RED. Jej premiera miała miejsce 10 grudnia 2020 roku. Jest to adaptacja gry fabularnej „Cyberpunk 2020”. Jej akcja osadzona jest 57 lat później w otwartym świecie Night City. Głównym bohaterem jest najemnik V, który wykonuje zadania korzystając z hakowania i obsługi maszyn różnego rodzaju. Korzysta także z broni. Za grę odpowiada zespół liczący około 500 osób. Tytuł oparty jest na silniku „REDengine 4”. Jedną z głównych ról w grze zagrał Keanu Reeves.

 5. Gra Assassins Creed Valhalla

  Gra Assassins Creed Valhalla
  Sprawdź aktualną cenę

  Przygodowa gra akcji kanadyjskiego studia Ubisoft Montreal. To już dwunasta odsłona serii gier „Assassin’s Creed” i bezpośrednia kontynuacja „Assassin’s Creed Odyssey”. Akcja rozgrywa się w średniowiecznej Anglii. Grę wydano 10 listopada 2020 roku. Posiada ona otwarty świat. Zawiera kampanię fabularną, która składa się z zadań głównych i wielu misji pobocznych. Gracz wciela się w wikińskiego najeźdźcę Eivora, który prowadzi klan Kruka do walki z królestwem anglosaskim.

Jaką grę na PlayStation 4 kupić?

Wiele osób wręcz przepada za graniem na konsoli PlayStation 4. To świetna rozrywka dla osób w każdym wieku. Jaką grę wybrać dla siebie, aby sprawiła ona frajdę na wiele godzin? Czym sugerować się przy zakupie gry na PS4?

 • Tematyka – sporo zależy od zainteresowań osoby, która w grę będzie grała. Warto tutaj wymienić takie rodzaje gier: taneczne, wyścigowe, wojenne (osadzone w realiach wojen), dla dzieci (przeznaczone dla najmłodszych), kosmiczne (oparte na tematyce kosmosu, gwiezdnych wojen) i postapokaliptyczne. Warto zastanowić się nad swoimi zainteresowaniami i tym, co dostarczyć ma rozgrywka
 • Tryb wieloosobowy – to wbrew pozorom kwestia istotna, gdyż wiele osób gra na co dzień na konsoli z rodziną i znajomymi. Jest to świetny sposób ma spędzanie razem czasu. Często gry mają określony limit osób, które mogą jednocześnie grać. Po uruchomieniu trybu wieloosobowego  ekran telewizora dzieli się na więcej części.
 • Wiek graczy – niektóre gry mają pewne ograniczenia wiekowe, bo zawierają np. elementy przemocy. Na ogół granicą wiekową jest 16 lat, ale są też gry przeznaczone jedynie dla graczy pełnoletnich, a więc po ukończeniu 18. roku życia. Wszystko to po to, aby młode osoby nie oglądały nieprzyjemnych i brutalnych scen na ekranie. Oczywiście są też gry na PS4 przeznaczone specjalnie dla dzieci, które brutalności nie zawierają w ogóle lub jest ona mocno ograniczona.
 • Wymagania sprzętowe – gry mają pewne wymagania sprzętowe. Podstawa to oczywiście wolne miejsce na dysku konsoli. Zazwyczaj gry zajmują około 40 GB pamięci. Generalnie jednak pojemność uzależniona jest od stopnia rozbudowania fabuły oraz od obecności ewentualnych dodatków do gry. Poza tym  duże znaczenie ma karta graficzna, która pozwala na płynne odtwarzanie obrazów, także tych realistycznych. W praktyce na PlayStation 4 uruchomić bez problemu powinna się każda gra dedykowana właśnie na tę konsolę.

Czy warto kupić PlayStation 4?

Wprawdzie na rynku pojawiły się już konsole dziewiątej generacji, ale PlayStation 4 wciąż imponuje swoimi możliwościami. Przez kilka kolejnych lat to urządzenie nadal będzie wspierane zarówno przez samego producenta, jak i studia tworzące gry. Dzisiaj wciąż wiele osób posiada PS4 i Sony nie zrezygnuje z wydawania nowych tytułów i dodatków na tę konsolę do gier.

Konsola PS4 to wciąż bardzo dobry wybór. Urządzenie to posiada 8-rdzeniowy procesor Jaguar z silnikiem graficznym AMD Radeon, który generuje moc 4,2 Teraflopów. Całość uzupełnia aż 8 GB pamięci RAM, co sprawia, że każda gra na tej konsoli chodzi naprawdę płynnie. Grafika prezentuje się przy tym bardzo imponująco.

Dodatkowo konsola PlayStation 4 posiada wsparcie dla technologii 4K HDR. Oferuje więc o wiele większą rozdzielczość niż standardowe Full HD. Funkcja HDR w dużej mierze poprawia jakość obrazu. To wszystko oznacza także większą liczbę klatek na sekundę. Obraz jest płynny. Spadki jego jakości w zasadzie nie mają miejsca. Oczywiście należy przy tym posiadać odpowiedni telewizor, który także wspiera wysoką rozdzielczość 4K.

Sklepy warte uwagi