Klawiatura do tabletu to klawiatura przeznaczona do współpracy z tabletem. Powinno być to urządzenie wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, gdyż na ogół korzysta się z niego w terenie. Klawiatury do tabletu są dość zróżnicowane pod względem kształtów i kolorystyki. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem są modele w kolorze czarnym. Do klawiatury do tabletu warto od razu dobrać odpowiednie etui chroniące sprzęt przed zniszczeniem i zabrudzeniem.

Ranking klawiatur do tabletu

 1. Klawiatura do tabletu Logitech Keys to go Czarna (920006710)

  Klawiatura do tabletu Logitech Keys to go Czarna (920006710)
  Sprawdź aktualną cenę

  Bezprzewodowa klawiatura przeznaczona do pracy mobilnej. To produkt stylowy, odporny na zalania. Wyróżnia się nowoczesnym designem. Bez problemu mieści się w teczce czy torebce. Jest lekka i bardzo cienka. Oparta jest na nowoczesnej technologii dotykowej. Posiada pełny rząd klawiszy funkcyjnych oraz skrótów. Jest także zawsze gotowa do pracy. Przez 3 miesiące użytkować ją można bez konieczności ładowania baterii. Ładowana jest kablem USB.

 2. Klawiatura Logitech K400 Plus Czarna (920-007145)

  Klawiatura Logitech K400 Plus Czarna (920-007145)
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna klawiatura bezprzewodowa z panelem dotykowym. Posiada sporych rozmiarów klawisze i 3,5 calowy panel dotykowy. Doskonale współpracuje z urządzeniami różnego rodzaju i jest bezproblemowa w obsłudze. Układ klawiszy został zaprojektowany specjalnie pod kątem interakcji z multimediami. Klawiatura posiada skróty przeznaczone dla użytkowników systemów Android i Windows. Jest dodatkowo bardzo prosta w konfiguracji. Wystarczy do portu USB wpiąć niewielki rozmiarowo odbiornik Unifying.

 3. Logitech K480 Black-Yellow (920-006366)

  Logitech K480 Black-Yellow (920-006366)
  Sprawdź aktualną cenę

  Niewielkich rozmiarów klawiatura, która jednocześnie obsługuje do trzech urządzeń. Współpracuje z tabletami, smartfonami i komputerami. Posiada przełącznik, który pozwala na wybór aktualnie wykorzystywanego urządzenia. Klawiatura bezproblemowo współpracuje z wieloma systemami operacyjnymi. Jest wygodna w użyciu. Wykorzystuje typ złącza Bluetooth i waży zaledwie 820 g.

 4. Klawiatura do tabletu Trust Nado (23746)

  Klawiatura do tabletu Trust Nado (23746)
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo cienka klawiatura bezprzewodowa Bluetooth w kolorze białym. Jest idealna do tabletu, smartfona, laptopa czy komputera stacjonarnego. Wykorzystuje interfejs Bluetooth i zasilana jest bateryjnie. Zasięg jej działania to aż 10 metrów. Obsługuje wiele różnych systemów operacyjnych m.in. Windows, iOS, Mac OS, Android czy Chrome OS. Stonowana, jasna kolorystyka świetnie sprawdza się w przypadku posiadaczy białego sprzętu komputerowego.

 5. Klawiatura QUER Na Tablet 9.7 (KOM0468)

  Klawiatura QUER Na Tablet 9.7 (KOM0468)
  Sprawdź aktualną cenę

  Niezwykle funkcjonalny pokrowiec do tabletów z klawiaturą. To produkt sztywny, który skutecznie chroni urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Posiada specjalną podstawkę, co pozwala na jego ustawienie w odpowiedniej dla siebie pozycji. Klawiatura jest podłączana za pomocą kabla mini USB. Praca sygnalizowana jest specjalnymi diodami. Mocowania znajdują się w górnej oraz w dolnej części pokrowca. Ten współpracuje z urządzeniami, które posiadają odpowiednie gniazdko USB HOS. Można jednak zastosować odpowiednią przejściówkę.

Jaką klawiaturę do tabletu kupić?

Klawiatura to niewątpliwie ciekawy gadżet, który może ułatwić korzystanie z tabletu. To świetne rozwiązanie dla osób, które tego z tego urządzenia korzystają na co dzień. Na jaką klawiaturę postawić i co warto wziąć pod uwagę przy jej zakupie?

 • Rodzaj – wyróżnić warto klawiatury przewodowe i bezprzewodowe. Te pierwsze są niezawodne i nie wymagają ładowania. Z drugiej strony modele bezprzewodowe są bardziej komfortowe w użytkowaniu. Ciekawym rozwiązaniem jest etui z klawiaturą to tabletu. Jest to pośredni rodzaj między klawiaturą przewodową i bezprzewodową. Tablet w tym przypadku jest wkładany w specjalny pokrowiec, który z jednej strony posiada klawiaturę. Łączy się z nią poprzez stację dokującą.
 • Jakość wykonania – klawiatura do tabletu narażona może być na upadki i wstrząsy. Dlatego powinna być wykonana z materiałów wysokiej jakości.
 • Rozmieszczenie i jakość klawiszy – warto na to zwrócić dużą uwagę. Przy naciskaniu liter, klawisze powinny mieć niewielki skok, a sam odgłos ich wciskania nie może być zbyt głośny. Znaczenie i to spore ma także rozmieszczenie klawiszy. Jeśli klawiatura ma służyć do pisania dłuższych tekstów, litery powinny być nieco od siebie oddalone. To sprawia, że pisanie jest wygodniejsze. Istotny jest też układ liter i to, czy dane urządzenie obsługuje polskie znaki. W Polsce standardem jest układ  QWERTY.
 • Waga i rozmiar – nie jest to bez znaczenia. Tablet to w końcu z założenia urządzenie przenośne, mobilne. Dlatego również i klawiatura do niego przeznaczona powinna być lekka i raczej niewielka rozmiarowo.

Czy warto kupić klawiaturę do tabletu?

Wiele osób podczas zakupu tabletu zastanawia się czy nie zaopatrzyć się od razu w dedykowaną klawiaturę. Jeśli urządzenie jest wykorzystywane tylko do przeglądania internetu czy grania, takiej potrzeby nie ma. Inaczej jest w przypadku, gdy tablet służy także do pisania emaili czy dłuższych tekstów. Wówczas klawiatura do tabletu może się bardzo przydać.

Wyświetlana na ekranie tabletu klawiatura zmniejsza obszar roboczy i nie jest zbyt praktyczna. Nie oferuje wyczuwalnych klawiszy, co dla wielu osób jest sporym problemem. Jednak klawiatura zewnętrzna potrzebna jest dopiero wtedy, gdy tablet wykorzystywany jest jako alternatywa dla laptopa i pisze się na nim długie teksty. Do wyboru są tutaj klawiatury przewodowe i bezprzewodowe. Te drugie uchodzą nie bez powodu za o wiele wygodniejsze. Wykorzystują do działania technologię Bluetooth. Dodatkowo do tabletu można wówczas podłączyć również myszkę. Z kolei klawiatury przewodowe są na ogół podłączane do portu USB. Sprzedawane są niekiedy razem z poręcznym etui. Nie wymagają z oczywistych względów ładowania.

Klawiatura może być całkiem niezłym uzupełnieniem tabletu. W ten sposób to niepozorne urządzenie zamienić można w mały laptop i wykorzystywać go np. do pisania dłuższych tekstów. To świetne rozwiązanie dla osób, które pisaniem czy odpisywaniem na maile zajmują się na co dzień np. z racji wykonywanego zawodu.

Popularni producenci klawiatur do tabletu

Sklepy warte uwagi