Golarka do ubrań to niepozorne, proste w obsłudze urządzenie, które pozwala na pozbycie się zmechaceń z ubrań różnego rodzaju np. bluzek czy swetrów. Dzięki temu prezentują się one nienagannie, niemal jak nowe. Golarki stosowane mogą być w przypadku ubrań wykonanych z różnorodnych tkanin. Klasyczna golarka do ubrań składa się jedynie z trzech podstawowych elementów – głowicy wyposażonej w ostrza, zbiorniczka na zmechacenia oraz sekcji zasilającej.
AGD - wybierz na Ceneo

Ranking golarek do ubrań

 1. Golarka do ubrań Philips GC026/00
  Golarka do ubrań Philips GC026/00
  Wysokiej jakości golarka do ubrań, która radzi sobie z różnego rodzaju tkaninami. W zestawie dołączone są dwie baterie AA marki Philips. Dzięki dużej powierzchni ostrzy zmechacenia są usuwane z dużego obszaru tkaniny. Cały proces trwa więc bardzo krótko. Ostrza wykonują do 8800 obrotów na minutę. Ciekawym gadżetem jest szczoteczka, która ułatwia czyszczenie urządzenia po zakończonym użytkowaniu. Pojemnik na zmechacenia można łatwo wyjąć i opróżnić. Za sprawą nasadki regulującej wysokość golarkę użytkować można w przypadku tkanin bardzo delikatnych.
 2. Golarka Camry CR 9606
  Golarka Camry CR 9606

  Tradycyjna, zasilana akumulatorowo golarka do ubrań różnego rodzaju. Pozwala na utrzymanie bluzek, swetrów czy tapicerowanych mebli w dobrej kondycji przez długi czas. Skutecznie usuwa zmechacenia  i supełki z koców, ubrań, tkanin czy dywanów. Jest to urządzenie łatwe w obsłudze za sprawą funkcjonalnej rączki. W skład zestawu dodatkowo wchodzi wygodny pędzelek do czyszczenia golarki.
 3. Golarka do ubrań MPM LR-027-86
  Golarka do ubrań MPM LR-027-86
  Zasilana akumulatorowo golarka  do ubrań. Strzyże włosie oraz supełki, a także wygładza materiał i usuwanie z niego wszelkiego rodzaju zmechacenia. Produkt stosowany może być w przypadku różnorodnych tkanin. Oferuje bowiem aż trzy wysokości strzyżenia. Samo urządzenie jest niewielkie i poręczne. Nie sprawia większych problemów w obsłudze. Posiada zasilanie akumulatorowe, wbudowaną ładowarkę oraz wyjmowany pojemnik. Na golarkę udzielana jest dwuletnia gwarancja producenta.
 4. Golarka ADLER AD 9608
  Golarka ADLER AD 9608

  Nowoczesna akumulatorowa golarka, która przywraca różnego rodzaju tkaninom odpowiedni, elegancki wygląd. Pozwala na szybkie odnowienie swetra, bluzki czy tapicerowanego fotela. Skutecznie usuwa z ubrań zmechacenia czy supełki. Radzi sobie doskonale z dywanami. To urządzenie łatwe w użyciu,  które wyposażone jest w wygodną, funkcjonalną rączkę. W skład zestawu wchodzi dodatkowo pędzelek do czyszczenia golarki.
 5. Golarka do ubrań Eldom GDS5
  Golarka do ubrań Eldom GDS5

  Wysokiej jakości, precyzyjna golarka do ubrań o lekko zaokrąglonym kształcie. Dzięki temu doskonale leży w dłoni i jest wygodna w użytkowaniu. Produkt posiada duży, transparentny pojemnik na kłaczki i zmechacenia oraz metalowe sitko. W przypadku nieprawidłowego zamontowania osłony mechanizmów tnących, urządzenie nie uruchamia się. Przekłada się to pozytywnie na bezpieczeństwo jego użytkowania. Produkt można łatwo utrzymać w czystości za pomocą dołączonej do zestawu szczoteczki. Model ten zasilany jest sieciowo i akumulatorowo. Udzielana jest na niego dwuletnia gwarancja producenta.

Jaką golarkę do ubrań kupić?

Golarki do ubrań to urządzenia naprawdę  przydatne. Jednak nie wszyscy wiedzą o tym, jak szeroki w  tym zakresie jest wybór na rynku. Zatem czym warto się w tym przypadku kierować? Co należy wziąć pod uwagę?

 • Zasilanie  – do wyboru są cztery rodzaje golarek. Modele sieciowe umożliwiają golenie wszędzie tam, gdzie jest dostęp do gniazdka elektrycznego. Muszą one posiadać odpowiednio długi przewód. Golarki akumulatorowe  są z oczywistych względów bardziej mobilne, ale wymagają regularnego ładowania. Przed zakupem dobrze jest sprawdzić pojemność akumulatora. Golarki bateryjne działają podobnie, ale zasilane są bateriami. Czwartym rozwiązaniem są golarki akumlatorowo-sieciowe, które można podłączyć do prądu, ale działają również bezprzewodowo. Są zdecydowanie najwygodniejsze w użytkowaniu.
 • Noże – dobra golarka do  ubrań musi posiadać wysokiej jakości, ostre noże, które nie tępią się zbyt szybko. Nowoczesne golarki mają często nożyki ze stali nierdzewnej. Co więcej niektóre modele przeznaczone są tylko do golenia np. swetrów. Inne z kolei są uniwersalne i radzą sobie z tkaninami różnego rodzaju.
 • Wielkość i kształt – dobrze jest postawić na golarkę elektryczną o ergonomicznym kształcie, która dobrze leży w dłoni. Wówczas jej użytkowanie nie będzie problemem. W praktyce najlepiej sprawdzają się modele o lekko zaokrąglonych kształtach rączki. Spore znaczenie ma także wielkość urządzenia. W przypadku małych golarek praca bywa żmudna i długa, te większe dają szybszy efekt i są sprawniejsze. Dodatkowo niektóre golarki do ubrań posiadają specjalne uchwyty, które znacznie ułatwiają ich obsługiwanie. Maszynki z uchwytem są często bardziej precyzyjne. Ponadto umożliwiają golenie jednocześnie większej ilości materiału.
 • Regulacja wysokości golenia – to funkcja w przypadku golarek do ubrań niezwykle istotna. Pozwala bowiem na dopasowanie pracy urządzenia do konkretnego rodzaju ubrań czy tkanin. Najbardziej rozbudowane pod tym względem modele oferują regulację trzystopniową.

Czy warto kupić golarkę do ubrań?

Ubrania niestety się mechacą i to nawet te najwyższej jakości. W tym przypadku z pomocą przychodzi niepozorne urządzenie jakim jest golarka do ubrań. Przy jej pomocy można szybko ze swetra czy bluzki usunąć zmechacenia czy mało estetyczne supełki. Pod żadnym pozorem nie należy do tego wykorzystywać tradycyjnych męskich golarek czy damskich depilatorów. To może bowiem ubrania zniszczyć.

Golarki to urządzenia niewielkich rozmiarów, które są proste w obsłudze i łatwe do utrzymania w czystości. Nowsze modele radzą sobie doskonale z tkaninami różnego typu, także tymi bardzo delikatnymi. Wiele z nich wykorzystać można do odświeżenia dywanu czy tapicerowanych mebli. To rozwiązanie bardzo wygodne.

Najbardziej uniwersalne są przy tym modele akumulatorowo-sieciowe, które działają po podłączeniu do gniazdka elektrycznego, ale równie dobrze wykorzystać można je w formie bezprzewodowej, oczywiście po wcześniejszym naładowaniu. Zabrać je ze sobą można bez problemu w podróż służbową czy na wakacje.

Popularni producenci golarek do ubrań

Sklepy z golarkami do ubrań warte uwagi