Grill Raclette to elektryczne urządzenie, na ogół prostokątne i lub okrągłe, które ustawić można na środku stołu i cieszyć się smacznymi przekąskami z miniaturowej patelni. Jego nazwa wywodzi się od Raclette – gatunku szwajcarskiego  sera podawanego tradycyjnie w postaci stopniowej z pieczywem lub warzywami. Grill Raclette w zależności od modelu, posiadać może  kilka patelenek. To pozwala każdej osobie na tworzenie swojej własnej kompozycji smakowej.

Ranking grilli Raclette

 1. Grill Raclette Steba RC 88

  Grill Raclette Steba RC 88
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości grill elektryczny, który pozwala na przygotowywanie różnego rodzaju niskotłuszczowych potraw. Posiada nieprzywierającą powierzchnię, która ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Na uwagę zasługuje także osiem patelni Raclette zwiększających funkcjonalność grilla. Urządzenie oferuje płynną regulację termostatu. Dioda kontrolna pokazuje aktualny stan pracy. Antypoślizgowe nóżki przekładają się na większe bezpieczeństwo użytkowania.

 2. Grill Russell Hobbs Fiesta 21000-56

  Grill Russell Hobbs Fiesta 21000-56
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny grill elektryczny o mocy 1200W z zestawem do Raclette. Sprawia, że wspólne spożywanie posiłków staje się prawdziwą przyjemnością. Model ten pozwala na przygotowywanie niewielkich potraw dla ośmiu osób. Może być to topiony ser Raclette lub coś innego. Grill wyposażony jest w kamienną płytę oraz osiem małych patelni. Jest stylowe i proste w obsłudze. Posiada wiele ciekawych funkcji. Termoizolacyjne uchwyty urządzenia zapobiegają ewentualnym oparzeniom.

 3. Severin RG 9645 Raclette

  Severin RG 9645 Raclette
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosty w obsłudze grill do Raclette. Posiada osiem patelni z kolorowymi rączkami. Nieprzywierająca powłoka znacznie ułatwia przygotowywanie potraw różnego rodzaju. Łączona płyta gazowa pozwala też na stosowanie różnorodnych metod przygotowywania dań. Wykonana jest ona z naturalnego kamienia i bardzo dobrze utrzymuje ciepło. Potrawy są grillowane, co zapewnia im miękkość oraz soczystość. Obudowa jest z kolei wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

 4. Grill Raclette Tefal RE4588

  Grill Raclette Tefal RE4588
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości elektryczny grill otwarty z funkcją Raclette. Posiada moc na poziomie 1350W i specjalną powłokę antyadhezyjną. Utrzymany jest w kolorystyce czerni z inox i pasuje do wielu różnych aranżacji kuchennych. Płyty grilla można bez obaw myć w zmywarce. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i świetnie sprawdzi się w niejednym gospodarstwie domowym. Jest odpowiednie dla wszystkich miłośników Raclette i nie tylko.

 5. Grill Clatronic RG 3592

  Grill Clatronic RG 3592
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalne urządzenie elektryczne służące jako grill. Posiada zdejmowaną płytę grillową, osiem niewielkich patelni oraz osiem drewnianych szpatułek. Jest łatwe do utrzymania w czystości. Grill za sprawą obudowy Cool Touch cały czas pozostaje chłodny i bezpieczny w użytkowaniu. Utrzymany jest w stonowanej, czarnej kolorystyce i sprawdza się świetnie jako element różnego rodzaju aranżacji. W środku posiada specjalną powlokę nieprzywierającą. Producent udziela na niego dwuletniej gwarancji.

Jaki grill Raclette kupić?

Grill Raclette to urządzenie przeznaczone dla prawdziwych smakoszy i ludzi, którzy lubią przygotowywać smaczne potrawy razem ze znajomymi, siedząc przy jednym stole. Jaki grill elektryczny do Raclette warto wybrać? Co wziąć w tym przypadku pod uwagę?

 • Moc – wyrażona jest w watach i określa szybkość nagrzewania się urządzenia. W tym przypadku warto postawić na grill o mocy minimum 1000W. Większość modeli posiada lampkę kontrolną, które informuje o nagrzaniu się urządzenia.
 • Kształt – może być okrągły, kwadratowy lub prostokątny. Wybór to kwestia osobistych preferencji. Każdy ma swoje własne zdanie w tym temacie. Co ciekawe, na rynku znaleźć można maszyny do Raclette będące wieżami serowymi. Mają one konstrukcję warstwową.
 • Wszechstronność – większość grilli do Raclette to urządzenia wielofunkcyjne. Przykładowo te z płytą z kamienia naturalnego są odpowiednie także do smażenia naleśników czy grillowania. Wynika to również z zastosowania wymiennych czy zdejmowanych płyt.
 • Liczba użytkowników – z grilla do Raclette z powodzeniem korzystać może zarówno kilka, jak i tylko jedna czy dwie osoby. Największą popularnością cieszą się jednak chyba modele z ośmioma patelniami, które pozwalają na wykarmienie całej rodziny.
 • Możliwość  regulacji temperatury – wygodny w użytkowaniu i funkcjonalny grill do Raclette powinien oferować możliwość regulacji temperatury. Najczęściej jest to regulacja kilkustopniowa. Jest ona w pełni wystarczająca.
 • Bezpieczeństwo i komfort użytkowania – dobrze sprawdzają się urządzenia z możliwością odłączenia płyty grillowej, gdyż są łatwiejsze do utrzymania w czystości. Drugim istotnym elementem są nienagrzewające się rączki. Dzięki nim nie ma ryzyka oparzenia. Podobnie jest w przypadku obudowy typu Cold Touch.

Czy warto kupić grill Raclette?

Wprawdzie grille Raclette cieszą się w Polsce mniejszą popularnością niż klasyczne grille elektryczne, to mogą być ciekawym urozmaiceniem posiłków spożywanych w gronie rodziny bądź przyjaciół. Pozwalają one na przygotowywanie smakowitych przekąsek np. na bazie sera. Potem są one zjadane wprost z patelni.

Sama nazwa Raclette pochodzi od szwajcarskiego sera podawanego w formie stopionej z różnego rodzaju dodatkami. Grille Raclette ustawia się na ogół na środku stołu, aby każdy z gości miał dostęp do swojej, miniaturowej patelni. Może w ten sposób tworzyć odpowiednie dla siebie połączenia smakowe. Takie urządzenia zaczynają być w Polsce coraz bardziej popularne i jest to dobra informacja. Wspólnie spędzony czas warto urozmaicać.

Grill Raclette jest świetnym wyborem w przypadku osób, które lubią spędzać wolny czas ze znajomymi i rodziną podczas wspólnego przygotowywania potraw. Jest to naprawdę świetna zabawa. Każdy na mini patelni przygotowuje bowiem to, co lubi najbardziej. Możliwości jest zresztą całkiem sporo. Grill Raclette warto kupić, gdy przepada się za przyjmowaniem gości i wspólnym gotowaniem. To dobre rozwiązanie dla rodzin, gdyż nic tak nie łączy jak wspólne przygotowywanie posiłków. Grille Raclette z roku na rok zyskują na popularności i w tym zakresie nie zapowiada się na większe zmiany.

Popularni producenci grilli Raclette

Sklepy warte uwagi