Lodówka to urządzenie AGD, które musi znaleźć się w każdej kuchni. Funkcjonowanie bez niej w XXI wieku jest chyba niemożliwe. To sprzęt, który kupuje się raz na wiele lat, dlatego powinien być wysokiej jakości. Okazuje się, że niezłą lodówkę zakupić można już w cenie do1500 złotych. Kwota ta jest obecnie wystarczająca na zakup urządzenia funkcjonalnego i o wysokiej energooszczędności. Może być to lodówka nowoczesna, atrakcyjna wizualnie i bardzo pojemna.

Ranking lodówek do 1500 złotych

 1. Lodówka LG DoorCooling+ GBP31DSLZN

  Lodówka LG DoorCooling+ GBP31DSLZN
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy lodówka o klasie energetycznej A++. Wyposażona jest w zamrażalnik z systemem No Frost. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią rozmrażać lodówki. W tym przypadku wnętrze jest przez cały czas wentylowane. Funkcja MultiAirflow w sposób równomierny rozprowadza chłodne powietrze po całej chłodziarce. Komora świeżości jest idealna do przechowywania wędlin, ryb oraz świeżego mięsa.

 2. Samsung RB29HSR2DSA

  Samsung RB29HSR2DSA
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna lodówka z koszem Grab’n Go i szufladą z pełnym wysuwem. Posiada strefę CoolSelect i energooszczędny kompresor Digital Inverter Compressor, na który producent udziela dziesięcioletniej gwarancji. Lodówka reprezentuje klasę energetyczną A+. Utrzymana jest w eleganckiej, czarnej kolorystyce. Jej pojemność to 192l. Urządzenie oferuje technologię No Frost. Poza tym jest bardzo funkcjonalna. Doskonale sprawdzi się w niejednym gospodarstwie domowym.

 3. Lodówka Bosch KGN33KLEAE

  Lodówka Bosch KGN33KLEAE
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajna lodówka, która nie zajmuje zbyt wiele cennego miejsca. Posiada szufladę MultiBox przeznaczoną do przechowywania owoców i warzyw. Za sprawą systemu PerfectFit można ją z powodzeniem postawić przy ścianie czy meblu kuchennym. Kąt otwarcia 90 stopni zapewnia pełen dostęp do wszystkich szuflad. Funkcja No Frost pozwala zapomnieć o regularnym rozmrażaniu urządzenia. Dzięki bezszronowej technologii można oszczędzić sporo czasu i energii. FreshSense to gwarancja optymalnych warunków przechowywania żywności.

 4. Amica FK2995.2FTX

  Amica FK2995.2FTX
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości lodówka, która za sprawą pojemnika VitControl Plus zapewnia owocom i warzywom długotrwałą świeżość. Technologia Total No Frost sprawia, że urządzenia nie trzeba rozmrażać. Przez cały czas utrzymywana jest w nim bowiem stała wilgotność. To oznacza brak szronu. Dodatkowo ograniczane jest w ten sposób ryzyko rozwoju bakterii. Lodówka jest ponadto bardzo cicha. Z powodzeniem stać więc może w aneksie kuchennym połączonym z salonem. Nie zajmuje też zbyt wiele miejsca.

 5. Lodówka Whirlpool W5711EW

  Lodówka Whirlpool W5711EW
  Sprawdź aktualną cenę

  Lodówka z elastycznym systemem Less Frost, który ułatwia rozmrażanie urządzenia. Sprzęt ten reprezentuje klasę energetyczną A+. Cechuje się więc dużą wydajnością przy niskim zużyciu energii elektrycznej. Lodówka ma aż 308 litrów pojemności. Jest więc bardzo pojemna. Posiada wewnętrzny wyświetlacz z regulacją temperatury. Fresh Box zapewnia odpowiednie warunki do przechowywania warzyw i owoców. Na kompresor producent udziela aż pięcioletniej gwarancji.

Jaką lodówkę do 1500 złotych kupić?

Okazuje się, że wydając nie więcej niż 1500 złotych zakupić można funkcjonalną i energooszczędną lodówkę. Na jaki model warto w tym przypadku postawić? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie lodówki do swojej kuchni?

 • Klasa energetyczna – im jest ona wyższa, tym urządzenie zużywa mniej prądu w stosunku do swojej wydajności. Najlepiej postawić na lodówkę o klasie energetycznej A i wyższej. Jeden plus przy literze A oznacza około 10% mniejsze zużycie prądu w skali roku.
 • Pojemność – każda lodówka ma swój określony litraż. Czasami można go nieco zwiększyć za pomocą półek, które można przesunąć lub wyjąć ze środka. Generalnie zakłada się, że pojemność na jedną osobę to 120 litrów.
 • Automatyczne odszranianie – jest to system aktywnie usuwający szron ze ścian lodówki. Tym samym urządzenia nie trzeba już dodatkowo rozmrażać. Dzisiaj lodówki No Frost są już raczej standardem. Jest to funkcja bardzo przydatna.
 • Dozownik wody i kostkarka – rozwiązania te również zyskują na popularnością. Pozwalają na nalanie do szklanki schłodzonej wody lub szybkie wytworzenie kostek lodu.
 • Głośność – hałas emitowany przez lodówkę nie powinien być większy niż 45 dB. To bardzo ważne zwłaszcza wówczas, gdy kuchnia połączona jest z salonem. Wówczas głośna lodówka mogłaby przeszkadzać w relaksie. Nowoczesne lodówki pracują niemal bezgłośnie.
 • Filtracja powietrza – system w tym przypadku skutecznie redukuje nieprzyjemny zapach, który powstaje w lodówce. Wykorzystuje do tego wbudowane filtry. Dodatkowo sprawia, że produkty spożywcze nie przechodzą zapachami innych produktów. W ten sposób w lodówce nie trzeba ustawiać już specjalnych pochłaniaczy zapachu.
 • Filtr antybakteryjny – jest on odpowiedzialny za zapobieganie tworzeniu się grzybów i bakterii.
 • Funkcja dwóch obiegów – spotkać się z nią można w lodówkach z wbudowanym zamrażalnikiem. Lodówka steruje automatycznie wiatrakami, tak by powietrze wilgotne rozchodziło się po chłodziarce, a suche po zamrażarce. To pozwala zachować żywności świeżość przez długi czas.

Czy warto kupić lodówkę do 1500 złotych?

Okazuje się, że za 1500 złotych można kupić całkiem funkcjonalną i nowoczesną lodówkę. W tej cenie raczej trudno jest znaleźć model side by side, ale nie w każdej kuchni potrzebne jest tak duże urządzenie. Niekiedy klasyczna lodówka wolnostojąca jest zupełnie wystarczająca. Tak jest w przypadku singla czy pary bez dzieci. Dodatkowo jest to dobry wybór w mniejszej kuchni.

Kupując lodówkę za 1500 złotych warto skupić się na podstawowych parametrach. Nie ma sensu inwestować w gadżety, które nigdy nie będą wykorzystywane. W tej cenie znaleźć można urządzenie naprawdę energooszczędne. Nie powinno być też większego problemu z wyborem kolorystyki. Popularne są obecnie nie tylko lodówki białe i srebrne, ale i czarne czy grafitowe.

Dodatkowo lodówka do 1500 złotych w XXI wieku już raczej na pewno będzie posiadać technologię No Frost. Dzięki temu urządzenie nie wymaga regularnego rozmrażania. To duża oszczędność czasu i energii. W tej cenie zakupić można lodówkę naprawdę godną uwagi, cichą, wydajną i energooszczędną.

Popularni producenci lodówek do 1500 złotych

Sklepy warte uwagi