Zmywarka wolnostojąca 45 cm to nowoczesne urządzenie do mycia naczyń w wersji wolnostojącej o szerokości 45 cm. Mała zmywarka stanowi dobre rozwiązanie przede wszystkim do niewielkich mieszkań np. kawalerek. Dzięki niej można zaoszczędzić sporo czasu i ograniczyć zużycie wody. Zmywarka 45 cm nie zajmuje zbyt wiele cennego miasta. Jednocześnie jest dość pojemna. Na takie urządzenia często stawiają single i pary bez dzieci.

Ranking zmywarek wolnostojących 45 cm

 1. Zmywarka wolnostojąca 45 cm Bosch Serie6 PerfectDry Zeolith SPS6ZMI35E

  Zmywarka wolnostojąca 45 cm Bosch Serie6 PerfectDry Zeolith SPS6ZMI35E
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna zmywarka wolnostojąca, która oferuje wiele ciekawych funkcji. Opcja Favourite pozwala na zapisanie ulubionych programów. Zaprogramowane ustawienie można bezproblemowo włączyć dzięki aplikacji Home Connect lub bezpośrednio na panelu sterującym. Zmywarka posiada funkcję ExtraDry – Suszenie Ekstra. Silence od demand skutecznie redukuje hałas generowany przez urządzenia aż do 30 minut. Z kolei technologia ActiveWater zmniejsza zużycie wody i energii przez zmywarkę.

 2. Zmywarka Siemens iQ300 Home Connect SR63XX20ME

  Zmywarka Siemens iQ300 Home Connect SR63XX20ME
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości zmywarka wolnostojąca z możliwością zdalnej aktywacji za sprawą aplikacji Home Connect. Szybko myje i suszy – za sprawą varioSpeed plus on-demand można znacznie skrócić czas cyklu. Funkcjonalna szuflada vario3 stanowi dodatkowy poziom załadunku. Urządzenie pomieścić może nawet 14 kompletów naczyń. Wnętrze komory zmywarki wykonane jest ze stali nierdzewnej. Producent udziela na ten element aż dziesięcioletniej gwarancji.

 3. Whirlpool WSFO3O23PF

  Whirlpool WSFO3O23PF
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna zmywarka wolnostojąca o klasie energetycznej A++. Zużywa jedynie 9 litrów wody na jeden cykl. Stanowi dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie ciszę. Nie generuje bowiem dużego hałasu w czasie pracy – 43 dB. Jednocześnie w zmywarce mieści się aż 10 kompletów naczyń. Urządzenie oferuje ponadto siedem różnych programów zmywania. Na uwagę zasługuje zastosowania w tym przypadku technologia 6. Zmysłu oraz zmywanie strefowe typu Multizone.

 4. Zmywarka wolnostojąca 45 cm Amica DFM44D7EOqWH

  Zmywarka wolnostojąca 45 cm Amica DFM44D7EOqWH
  Sprawdź aktualną cenę

  Zmywarka wolnostojąca z wysokiej klasy bezszczotkowym silnikiem SilentDrive 2.0. Posiada funkcję OpenDry – drzwi urządzenia samoistnie otwierają się w ostatniej fazie suszenia. SteamPower zapewnia najwyższą higienę, skutecznie redukując ilość bakterii w zmywarce i na naczyniach. Funkcja AquaStop przydaje się w przypadku ewentualnych awarii – automatycznie odcina wówczas dopływ wody. Urządzenie posiada ponadto kilka zaprogramowanych programów zmywania. Sprawdzi się świetnie w każdej kuchni.

 5. Zmywarka Beko DFS26024W

  Zmywarka Beko DFS26024W
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna zmywarka wolnostojąca z dnem ze stali nierdzewnej. Za sprawą funkcji Fast+ skraca czas mycia naczyń nawet trzy razy, nie tracąc nic ze swojej wydajności. Technologia GlassShield sprawia, że szklane naczynia są w tym przypadku szczególnie chronione. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja suszenia gorącym powietrzem HotAir i możliwość nastawienia zmywarki jedynie w połowie załadowaną. Urządzenie wyposażone jest w wysokiej jakości silnik inwertorowy. Oferuje niezwykle szybki program mycia, który trwa zaledwie 58 minut.

Jaką zmywarkę wolnostojącą kupić?

Zmywarki to urządzenia, które przestały być już synonimem luksusu. Dzisiaj coraz trudniej jest sobie wyobrazić dom czy mieszkanie bez tego typu sprzętu. Popularne są przy tym nie tylko zmywarki pod zabudowę, ale i modele wolnostojące. Czym sugerować się warto przy ich zakupie?

 • Klasa energetyczna – informuje ona o efektywności danego urządzenia. Podawana jest w skali od A+++ do G, gdzie klasa A+++ to produkty, które zużywają najmniej energii. Warto oczywiście stawiać na modele o klasie energetycznej A lub wyższej.
 • Pojemność – określana jest ona poprzez ilość kompletów naczyń, które można włożyć do środka zmywarki. W przypadku urządzeń o szerokości 45 cm jest to na ogół od 8 do 10 kompletów naczyń.
 • Zużycie prądu i wody – najbardziej oszczędne zmywarki na jeden cykl mycia wykorzystują 6-7 litrów wody, oczywiście przy programie ekonomicznym.
 • Klasa zmywania i klasa suszenia – klasa zmywania informuje o efekcie usuwania z naczyń zabrudzeń w czasie jednego cyklu zmywania. Określana jest w skali od A do G, gdzie A oznacza urządzenia najbardziej efektywne. Podobnie oznaczana jest klasa suszenia, która informuje z kolei o efekcie suszenia w jednym cyklu. To parametry rzadko analizowane przez klientów, chociaż bardzo istotne.
 • Poziom hałasu – większość urządzeń wytwarza hałas 40-45 dB. Cichsze modele są droższe, ale za to bardziej komfortowe w użytkowaniu. To ważne w domach, w którym są małe dzieci czy w mniejszych mieszkaniach.
 • Programy zmywania – nie musi być ich bardzo dużo, gdyż w praktyce na co dzień korzysta się tylko z kilku programów. Najpopularniejsze z nich to mycie wstępne, program normalny, program higieniczny, połowa wsadu, ECO i delikatny.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne urządzenia posiadają coraz więcej funkcji dodatkowych – opóźniony start, AquaStop, regulację twardości wody, mycie strefowe, funkcję 3w1, czy elektroniczną regenerację.
 • Wyposażenie dodatkowe – to przede wszystkim specjalne kosze na sztućce, uchwyty na kieliszki, półki stojaki czy filtry samoczyszczące.

Czy warto kupić zmywarkę o szerokości 45 cm?

Nie każdy posiada duże mieszkanie i sporych rozmiarów kuchnię. Dlatego dość dużą popularnością na rynku cieszą się mniejsze zmywarki wolnostojące o szerokości 45 cm. Są one zresztą dobrym wyborem nie tylko do niedużych wnętrz, ale i domów, w których mieszkają single, pary bez dzieci czy osoby stołujące się często na mieście.  Wbrew pozorom takie zmywarki mają całkiem sporo zalet.

Przede wszystkim zmywarki wolnostojące 45 cm można zmieścić w zasadzie w każdej kuchni. Są one bowiem tak kompaktowe. W wielu przypadkach  stawia się na nich dodatkowo blat, aby zyskać nieco tego cennego miejsca. Takie urządzenia mieszczą mniej naczyń niż te o szerokości 60 cm, ale za to można je szybko zapełnić i uruchomić. W ten sposób w kuchni nie pojawia się niezbyt przyjemny zapach nieumytych, brudnych naczyń.

Dostępne obecnie na rynku zmywarki o szerokości 45 cm to urządzenia naprawdę nowoczesne, oferujące coraz więcej ciekawych funkcjonalności.

Popularni producenci zmywarek

Sklepy warte uwagi