Sokowirówka to najprostsze urządzenie służące do wyciskania soków. Działa na zasadzie przecierania owoców. Doskonale sprawdza się przede wszystkim w przypadku miękkich produktów. Sokowirówki są dość ciche i wydajne. Pozwalają na szybkie uzyskanie smacznego soku. Są to urządzenia łatwe w obsłudze i niezbyt trudne do utrzymania w czystości. W razie potrzeby można je szybko rozłożyć na części. Niektóre z nich nadają się do mycia w zmywarce.

Ranking sokowirówek

 1. Sokowirówka Philips Avance Collection HR1922/20

  Sokowirówka Philips Avance Collection HR1922/20
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy sokowirówka wykorzystująca technologię FiberBoost. Za sprawą odpowiedniej prędkości i innowacyjnie zbudowanej siatki urządzenie pozwala na uzyskanie soku o idealnej konsystencji. Przed włożeniem do sokowirówki warzyw i owoców nie trzeba kroić. To zasługa sporego otworu wlotowego o średnicy 80 mm. Jednorazowo wycisnąć można nawet 3 litry soku. Sokowirówka posiada silnik o mocy 1200W. Dobrze radzi sobie także z twardymi owocami i warzywami.

 2. Kenwood JE850

  Kenwood JE850
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna sokowirówka, która nie sprawia większych problemów w obsłudze. Owoce i warzywa wystarczy umyć, a potem włożyć do szerokiej tuby. System APEX powoduje, że 90% resztek produktów trafia do dużego pojemnika na pulpę. Pojemnik na sok mieści z kolei aż 1,5l napoju. Urządzenie posiada moc na poziomie 1500W i oferuje dwie prędkości pracy. Radzi sobie dobrze także z twardymi owocami. Pozwala na przygotowywanie soku nawet z całych jabłek. Funkcja ANTI-DRIP zapobiega kapaniu.

 3. Sokowirówka Bosch MES3500

  Sokowirówka Bosch MES3500
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna sokowirówka, której elementy można myć w zmywarce. Posiada noże ceramiczne i duży otwór wlotowy, co pozwala na wkładanie do środka owoców i warzyw w całości. Urządzenie jest wydajne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Jednorazowo uzyskać można nawet 1,5l soku. Na uwagę zasługuje duża moc silnika 700W i dwa stopnie prędkości działania. Blokada DripStop skutecznie zapobiega kapaniu. Sokowirówka świetnie sprawdzi się w niejednym gospodarstwie domowym.

 4. Philips Viva Collection HR1832/02

  Philips Viva Collection HR1832/02
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajna sokowirówka o mocy 500W z blokadą kapania. Ma kompaktowe wymiary i świetnie sprawdzi się także w niewielkiej kuchni. Można ją postawić na blacie, a w razie potrzeby łatwo schować do szafki. Urządzenie pozwala na wyciskanie soku bezpośrednio do szklanki o wysokości do 12 cm. Funkcja QuickClean pozwala na jednorazowe przygotowanie nawet 1,5l soku bez konieczności opróżniania pojemnika na miąższ. Wszystkie zdejmowane elementy sokowirówki nadają się do mycia w zmywarce.

 5. Sokowirówka Bosch MES25A0

  Sokowirówka Bosch MES25A0
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie sokowirówka wykonana z materiałów wysokiej jakości. Stanowi doskonałe rozwiązanie do małej kuchni, bo ma kompaktową formę. Funkcja blokady kapania DripStop skutecznie zapobiega wypływaniu soku w czasie wymiany pojemnika. Urządzenie wyposażone jest w silnik o mocy 700W. Oferuje dwa poziomy obrotów i ma duży otwór wlotowy. Sitko wykonane jest ze stali nierdzewnej. Dlatego dobrze radzi sobie także z dużymi warzywami i owocami. Urządzenie jest łatwe do utrzymania w czystości. Zdejmowane elementy można myć w zmywarce.

Jaką sokowirówkę kupić?

Sokowirówka to funkcjonalne urządzenie pozwalające na szybkie uzyskanie smacznego soku z warzyw czy owoców. Sprawdzi się dobrze w niejednej kuchni. Na jaki model warto jednak postawić? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie sokowirówki?

 • Moc – modele mające moc 400W są odpowiednie raczej do miękkich owoców, ale już te posiadające moc 700W sprawdzą się także w przypadku warzyw korzeniowych. Większość urządzeń dostępnych obecnie na rynku oferuje regulację obrotów, co pozwala na dostosowanie mocy sokowirówki do aktualnych potrzeb. Tryb wolnoobrotowy pozwala zachować w soku więcej miąższu i wartości odżywczych. Z kolei t ryb szybkoobrotowy zapewnia klarowny sok otrzymywany w krótkim czasie.
 • Głośność – oczywiście większa moc urządzenia oznacza na ogół większy hałas w czasie pracy.
 • Wielkość oraz jakość sitka – od tego zależy szybkość pracy oraz trwałość urządzenia. Sitko powinno cechować się dobrą przepuszczalnością. Noże muszą być wykonane z materiałów wysokiej jakości. Elementy plastikowe są niestety mało wytrzymałe. Sitka małe często się zapychają i są niezbyt wydajne. Wysokiej klasy sitka posiadają noże centryczne ze stali nierdzewnej. Od rodzaju sitek zależy sposób wykonania ścianek, które oddzielają płyn od cząstek stałych. Zazwyczaj element ten jest wykonany ze stali perforowanej. Sitka wysokiej jakości mają  ścianki wykonane z mikrosiatki. Jest to materiał przepuszczalny, co pozwala na utrzymanie dużej ilości soku.
 • Średnica otworu wlotowego – od tego zależy jak duże kawałki warzyw i owoców są w nim zmieszczą. Gdy otwór jest duży, do środka wkładać można owoce i warzywa w całości, co przekłada się na szybsze przygotowanie soku.
 • Ostrza – powinny być one gęsto umieszczone, gdyż wówczas są bardziej efektywne i wydajne.
 • Wielkość pojemnika na miąższ – wpływa przede wszystkim na ilość przygotowywanego jednorazowo soku. Jeśli pojemnik jest duży, można za jednym razem przygotować sok dla większej liczby osób.

Czy warto kupić sokowirówkę?

Sokowirówki, jak sama nazwa wskazuje, są urządzeniami służącymi do przygotowywania soków. Soki świeżo wyciskane z owoców i warzyw są smaczne i zdrowe. Stanowią  cenne źródło witamin i minerałów. Do wyboru są przy tym urządzenia o zróżnicowanej mocy i funkcjonalności. Im urządzenie jest silniejsze, tym szybciej przygotowuje sok. Dodatkowo radzi sobie wówczas lepiej z twardymi owocami i warzywami, także korzeniowymi. Duże znaczenie ma także wielkość zbiornika na miąższ, gdyż od tego zależy, jak dużo soku będzie można jednorazowo przygotować w sokowirówce.

Sokowirówki to urządzenia wciąż bardzo popularne. Mają naprawdę sporo zalet. Przede wszystkim nie zajmują one dużo miejsca w kuchni. Ustawić je można na blacie lub schować w szafce. Są to sprzęty dość atrakcyjne cenowo, wydajne i funkcjonalne. Są dobrym wyborem do domów, w których mieszkają małe dzieci. Cechują się stabilnością i prostotą użytkowania. Są zazwyczaj łatwe do utrzymania w czystości, gdyż sporo ich części można myć w zmywarce. Dodatkowo sokowirówki są urządzeniami bardzo atrakcyjnymi wizualnie.

Popularni producenci sokowirówek

Sklepy warte uwagi