Grzechotka dla dzieci to niewielka zabawka przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Tego typu produkty wykorzystywano już w czasach starożytnych. Wielu ekspertów jest zdania, że grzechotki pozwalają niemowlętom na poprawę koordynacji gałek ocznych poprzez stymulację zmysłów. Są one produkowane z różnego rodzaju materiałów np. tworzywa sztucznego czy naturalnego drewna. Utrzymane są na ogół w kolorystyce pastelowej, przyjaznej dla dzieci. Mają różnorodne formy i kształty.

Ranking grzechotek dla dzieci

 1. Grzechotka dla dzieci Canpol Babies Sztanga (2/606_BLU)

  Grzechotka dla dzieci Canpol Babies Sztanga (2/606_BLU)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości, niezbyt ciężka grzechotka dla małych dzieci. Nie jest trudna do utrzymania przez maluszka i świetnie sprawdzi się jako pierwsza grzechotka. Ciekawy kształt i kolorystyka zachęca dziecko do zabawy i ćwiczeń, skutecznie stymulując jego rozwój. To dobry sposób na wprowadzenie niemowlęcia w świat dźwięków, ruchów itd. Całość wykonana jest z bezpiecznego dla dzieci i wytrzymałego materiału.

 2. Grzechotka Oball Shaker 81107

  Grzechotka Oball Shaker 81107
  Sprawdź aktualną cenę

  Przeznaczona dla dziewczynek i chłopców grzechotka, która sprawdzi się w przypadku dzieci w wieku 0-12 lat. To produkt, który kształtuje i wspomaga rozwój motoryczny malucha. Rozwija jego koordynację ruchową, a przy tym pozwala w szczególności na naukę chwytania. Dodatkowo grzechotka przynosi ukojenie ząbkującemu dziecku. Wykonana jest z tworzywa odpornego na odkształcenia. Jest to materiał pozbawiony szkodliwego BPA, PCV czy lateksu.

 3. Canpol Babies Grzechotka Kolorowe Kształty (2/450)

  Canpol Babies Grzechotka Kolorowe Kształty (2/450)
  Sprawdź aktualną cenę

  Grzechotka przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Jest lekka i łatwa do utrzymania nawet w bardzo małych rączkach. Sprawdzi się doskonale jako pierwsza grzechotka dla malucha. Utrzymana jest w różnokolorowej stylistyce i skutecznie zachęca niemowlę do zabawy. Wprowadza je w świat kolorów, ruchów i dźwięków. Produkt wykonany jest z materiałów bezpiecznych dla dzieci i bardzo wytrzymałych.

 4. Grzechotka dla dzieci Smily Stokrotka

  Grzechotka dla dzieci Smily Stokrotka
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna grzechotka w kształcie stokrotki z piszczkiem. Z uwagi na intensywną kolorystykę przyciąga wzrok malucha. To produkt, który zawiera wiele elementów. Są to m.in. żółty piszczek ze ślimaczkiem i koralikami, które poruszają się przy ruchu, czerwony pałąk z przesuwanymi koralikami i niebieskie lusterko z bezpieczną taflą. Grzechotkę uzupełniają mięciutkie gryzaczki pomocne przy ząbkowaniu oraz zabawka-pszczółka. Produkt można bez problemu przymocować do gładkiej powierzchni. Jest odpowiedni dla dzieci powyżej szóstego miesiąca życia.

 5. Canpol Babies Zestaw Pierwszych Grzechotek Pastel (79/401)

  Grzechotka Canpol Babies Zestaw Pierwszych Grzechotek Pastel (79/401)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy zestaw pierwszych grzechotek dla małego dziecka. Są one lekkie i poręczne, a przy tym łatwe do schwytania. Gryzaki elastyczne przynoszą ulgę maluchowi, który ząbkuje. Z kolei elementy obrotowe wręcz zachęcają do zabawy. Cały zestaw świetnie sprawdzi się jako pomysł na prezent na narodziny dziecka. W jego skład wchodzą produkty w pastelowej kolorystyce o różnorodnych kształtach.

Jaką grzechotkę dla dzieci kupić?

Grzechotka dla dzieci to jedna z najpopularniejszych zabawek dla niemowląt. Dzięki niej maluszek uczy się dźwięków, barw, ruchów. To też świetny pomysł na prezent dla niemowlaka. Jednak jaką grzechotkę warto kupić i na co trzeba zwrócić uwagę przy jej zakupie?

 • Rodzaj – bardzo dużą popularnością cieszą się niezmiennie grzechotki tradycyjne.  Na ogół stawia się na te okrągłe lub te przypominające makówkę. Są one odpowiednie dla wszystkich niemowląt. Dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia, które już zaczynają ząbkować dobrym wyborem może być grzechotka połączona z gryzakiem. Posiada ona jedną część, która jest bardziej miękka i można ją gryźć, kojąc ból związany z wyrastaniem zębów. Ciekawym rozwiązaniem są grzechotki nakładane na rączki i nóżki, które maluch może przykładać blisko buzi.
 • Wiek dziecka – to właśnie on ma kluczowe znaczenie przy wyborze grzechotki dla dziecka. Maluch w zależności od etapu rozwoju, na którym się znajduje, ma inne potrzeby i należy spróbować im sprostać. Czasem najważniejsza jest struktura zabawki, a innym razem jej miękkość i możliwość gryzienia. Potem dzieci zaczynają doceniać kształty i kolory. Zazwyczaj na opakowaniu grzechotki można znaleźć informację dla dzieci w jakim wieku jest przeznaczona.
 • Bezpieczeństwo – produkt musi być oczywiście atestowany. Podstawa to atest, który potwierdza zgodność grzechotki z wymogami stawianymi przez UE (oznaczany jest on symbolem CE). Liczy się też rekomendacja Instytutu Matki i Dziecka. Dobry produkt jest dostosowany do jego wykorzystania przez niemowlę. Nie może on posiadać ostrych elementów, aby maluch się nie skaleczył. Grzechotka powinna być wykonana z materiałów bezpiecznych, które nie wydzielają szkodliwych substancji. Warto sprawdzić jakimi farbami zabawka została pomalowana. Nie mogą być one toksyczne i nietrwałe. Dodatkowo grzechotka nie powinna być zbyt ciężka, aby nie zraniła dziecka, gdy wypadnie mu z rączki. To elementy, które dla rodzica powinny być zdecydowanie najważniejsze.

Czy warto kupić grzechotkę dla dziecka?

Grzechotka to najczęściej jedna z pierwszych zabawek dla dziecka. Służy ona jednak nie tylko do zabawy, ale i nauki chwytania itd. Maluchy zaczynają się nimi bawić dość wcześnie. Potrząsają nimi w celu wydobycia charakterystycznego dźwięku oraz podają je sobie z rączki do rączki. Grzechotki są bardzo ważne, gdyż skutecznie stymulują rozwój małego dziecka, oddziałując na jego różne zmysły.

W sklepach znaleźć można bez problemu grzechotki przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Powinny być to zawsze zabawki atestowane i rekomendowane przez Instytut Matki i Dziecka. Nie mogą zawierać elementów ostrych i być wykonywane z materiału niebezpiecznego. Warto postawić w tym przypadku na zabawkę lekką, która nie zrani przypadkowo małego dziecka. Z całą pewnością duże znaczenie mają kolory. Niemowlęta przepadają za zabawkami wyrazistymi. Dużą popularnością na rynku cieszą się grzechotki z uchwytem do trzymania.

Grzechotka to niewątpliwie dobry  pomysł na prezent na narodziny dziecka. Jest to bowiem zabawka uniwersalna, która sprawdza się w zasadzie zawsze.

Popularni producenci grzechotek dla dzieci

Sklepy warte uwagi