Laktator jest urządzeniem, które coraz częściej znajduje swoje miejsce na wyprawkowej liście zakupów przyszłych mam. Dzieje się tak ponieważ, jego przydatność okazuje się być zbawienna zarówno w pierwszych dniach po porodzie, jak i w kolejnych tygodniach, czy miesiącach życia dziecka. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu laktatora, z pewnością napotkamy wiele pytań związanych z zakupem idealnego sprzętu. Jaki laktator wybrać? Lepiej kupić laktator elektryczny czy ręczny? Czy laktator jest potrzebnym, czy raczej zbędnym wydatkiem? Na rynku jest wiele różnych producentów laktatorów chodź na szczególną uwagę zasługuje polska firma neno, która ze spektakularnych sukcesem weszła na rynek dopiero kilka miesięcy temu, a już sprzedali naście tysięcy laktatorów. Neno, specjalizująca się głównie w elektrycznych laktatorach 2 i 3 fazowych reprezentuje najwyższą jakość, bardzo atrakcyjny wygląd, wszystkie części wymienne dla najwyższego poziomu higieny i atrakcyjną, bezkonkurencyjną cenę.

Czym jest laktator i jak działa?

Laktator jest urządzeniem, które służy do odciągania mleka z piersi. Jego działanie polega przede wszystkim na wysysaniu mleka z piersi poprzez wytwarzane w nim podciśnienie. Laktator jest polecanym, popularnym i niezwykle przydatnym urządzeniem.

Podstawowa zasada działania laktatorów – zarówno elektrycznych jak i ręcznych jest taka sama. Po przyłożeniu do piersi specjalnego lejka, następuje wysysanie pokarmu przez wytworzone podciśnienie. Oprócz tego, że laktator umożliwia odciąganie pokarmu, okazuje się być także niezbędnym urządzeniem przy „rozkręcaniu” laktacji czy podczas nawału pokarmu. Tutaj musimy pamiętać, aby opróżniać piersi jedynie do uczucia ulgi, a nie do samego końca.

Odciąganie pokarmu za pomocą laktatora jest naprawdę proste. W dzisiejszych czasach niemal każda mama korzysta z tego urządzenia, a przyszłe mamy wpisują je na swoją listę wyprawki.

Koniecznie sprawdź nasz ranking laktatorów elektrycznych

Rodzaje laktatorów

Decydując się na zakup laktatora przyjdzie nam się zmierzyć z podjęciem pewnego wyboru, a mianowicie jego konkretnego rodzaju. Na sklepowych półkach znajdziemy bowiem wiele laktatorów, dlatego warto poznać podstawowe informacje na ich temat i zastanowić się, który spełni nasze oczekiwania i który będzie w 100% odpowiadał naszym potrzebom.

Laktatory możemy podzielić na laktatory elekryczne i laktatory ręczne. To jaki laktator będzie najlepszy, zależy głównie od potrzeb i wymagań karmiącej kobiety.

Laktator elektryczny czy ręczny?

Jaki laktator wybrać? Lepiej zdecydować się na laktator elektryczny czy ręczny? Wszystko zależy od tego, jak często będziemy go używać. Zasadnicza różnicą pomiędzy laktatorem elektrycznym a manualnym jest taka, że użytkowanie ręcznego odciągacza może być na dłuższą metę zdecydowanie bardziej męczące, ponieważ podczas odciągania należy przez kilkanaście minut rytmicznie naciskać pompkę.

Laktator elektryczny nie wymaga stosowania jakiejkolwiek siły i odciąga pokarm właściwie bez naszego zaangażowania. Dodatkowym plusem jest to, że jest znacznie bardziej wydajny. W krótszym czasie będziemy mogli odciągnąć znacznie większe ilości pokarmu. Laktator elektryczny sprawdzi się również wtedy, gdy chcemy pobudzić laktację, często zostawiamy dziecko z opiekunką i odciągamy pokarm kilka razy na dobę czy też nasz maluszek jest wcześniakiem i musimy karmić go sondą.

Laktator ręczny przyda nam się wtedy, gdy będziemy ściągać mleko sporadycznie, np. wybierając się do lekarza lub gdy mamy niewielki budżet na zakup takiego sprzętu. Musimy tutaj jednak zaznaczyć, że najtańsze laktatory Neno można kupić w cenie laktatora ręcznego.

laktatory neno

Taka okazja nie trafia się często, a wiedząc o możliwości takiego zakupu możemy zapewnić sobie o wiele większą wygodę, nawet jeśli laktator będzie przez nas używany o wiele rzadziej niż zakładaliśmy. Dodatkowo, elektryczne laktatory Neno są przenośnie i bardzo poręczne. Warto również nadmienić o wysokiej klasie zastosowanego silikonu w bardzo miękkich lejkach i dużej pojemności akumulatora.

Komfort i wygoda jest tutaj na wyciągnięcie ręki, dlatego warto zapoznać się z ofertą laktatorów Neno i wybrać taki, który będzie atrakcyjny cenowo i który będzie odpowiadał naszym wszelkim potrzebom.

Czy laktator jest potrzebny?

Opinii na temat przydatności laktatorów jest z całą pewnością bardzo dużo. Są kobiety, które nie wyobrażają sobie karmienia bez pomocy laktatora, inne z kolei są zdania, że wystarcza im odciągnięcie pokarmu ręką. Laktator jest pomocnym urządzeniem, które naprawdę może poprawić jakość naszego codziennego funkcjonowania. Jeśli mamy wątpliwości dotyczące zakupu laktatora, warto poczekać do porodu i wtedy podjąć decyzję odnośnie tego sprzętu.

W przypadku gdy nie mamy problemów z karmieniem piersią i nie zamierzamy zostawiać dziecka pod opieką innych osób, zakup laktatora może nie stanowić pierwszorzędnego zakupu na liście wyprawkowej. Musimy mieć jednak świadomość tego, że w razie ewentualnego nawału pokarmu, taki pomocnik w formie elektrycznego laktatora przydałby się najbardziej.

To, czy laktator będzie pomocnym i niezastąpionym urządzeniem możesz dowiedzieć się tylko i wyłącznie wtedy, gdy go przetestujesz. Może warto mieć pod ręką takiego pomocnika?