Grzejnik elektryczny to alternatywa dla standardowego ogrzewania domu lub mieszkania. Do ogrzewania wykorzystuje on energię elektryczną. Działa niezależnie od systemu centralnego ogrzewania. Stanowi świetny sposób na ogrzanie pomieszczenia poza sezonem grzewczym. Sprawdzi się też w biurze. Wśród grzejników elektrycznych na uwagę zasługują modele z praktycznymi drabinkami, na których zawiesić można mokre pranie. Bardzo funkcjonalne są też elektryczne grzejniki ceramiczne.

Ranking grzejników elektrycznych

Grzejniki elektryczne wciąż mają zagorzałych zwolenników. Poza sezonem grzewczym pozwalają na szybkie i skuteczne dogrzanie pomieszczenia. Do działania wykorzystują bowiem energię elektryczną. Jaki grzejnik elektryczny kupić do swojego domu, mieszkania lub biura? Aby pomóc w podjęciu decyzji przygotowaliśmy ranking grzejników elektrycznych, w którym uwzględniliśmy urządzenia cieszące się na rynku największą popularnością.

 1. Grzejnik elektryczny łazienkowy Warmtec Puerta 60 x 120 czarny

  Grzejnik elektryczny łazienkowy Warmtec Puerta 60 x 120 czarny
  Sprawdź aktualną cenę

  Elegancki grzejnik elektryczny łazienkowy w uniwersalnym, czarnym kolorze. Doskonale sprawdzi się jako element aranżacji nowoczesnych, glamour czy industrialnych. Jego moc to 800W. Oferuje zasilanie wodne lub elektryczne. Producent udziela na niego aż ośmiu lat gwarancji. Urządzenie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Drabinkowa budowa pozwala na komfortowe suszenie ręczników i ubrań. Grzejnik zamontować można na różnych wysokościach.

 2. Grzejnik łazienkowy elektryczny Warmtec Encanto 45 x 115 biały

  Grzejnik łazienkowy elektryczny Warmtec Encanto 45 x 115 biały
  Sprawdź aktualną cenę

  Klasyczny grzejnik łazienkowy elektryczny w białym kolorze, który świetnie sprawdza się jako element różnego rodzaju aranżacji. Urządzenie zbudowane jest z poziomych rurek. Po zamontowaniu nie zajmuje zbyt wiele miejsca. To model odporny na wilgoć, który pełnić może tez rolę suszarki na ubrania i ręczniki. Pracuje w trzech różnych konfiguracjach podłączeniowych. Są to grzałka elektryczna NEX 600W, sieć C.O. lub grzałka elektryczna NEX 600W razem z siecią C.O.

 3. Atlantic Grzejnik Łazienkowy Elektryczny 2012 Anthracite

  Atlantic Grzejnik Łazienkowy Elektryczny 2012 Anthracite
  Sprawdź aktualną cenę

  Antracytowy grzejnik łazienkowy z grzałką nurkową wykonaną z inoxu. Korpus tego urządzenia jest wypełniony płynem grzewczym FLUID, który zapewnia łagodne ciepło. Za sprawą niewielkiej szerokości, świetnie sprawdzi się nawet w niewielkiej łazience. Na uwagę zasługuje zastosowany w tym przypadku elektroniczny termostat temperatury. Funkcja suszenia pozwala na suszenie ręczników zawsze określonego dnia tygodnia o danej porze. Na czas nieobecności w domu uruchomić można funkcję FROST MODE.

 4. Grzejnik elektryczny Excellent Meteor 85 łazienkowy szary metalik 850×500

  Grzejnik elektryczny Excellent Meteor 85 łazienkowy szary metalik 850x500
  Sprawdź aktualną cenę

  Elektryczny grzejnik łazienkowy w kolorze szary metalik. Posiada grzałkę w eleganckim, czarnym odcieniu i moc na poziomie 600W. To urządzenie bardzo proste w obsłudze, które wyróżnia się prostym, nowoczesnym designem. Pasuje świetnie do różnego rodzaju aranżacji. Grzejnik jest zalany specjalnym olejem. Producent na jego powłokę i szczelność udziela aż ośmiu lat gwarancji.

 5. Grzejnik Maclean Konwekcyjny grzejnik elektryczny

  Grzejnik Maclean Konwekcyjny grzejnik elektryczny
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny grzejnik elektryczny ze szklanym, dotykowym panelem. Za sprawą wysokiej mocy na poziomie 2000W pozwala na szybkie nagrzanie pomieszczenia. Urządzenie obsługiwać można też poprzez specjalną aplikację Smart Life. Jest ona kompatybilna z Google Home czy Amazon Alexa. Dzięki aplikacji można stworzyć specjalne programy oraz harmonogramy włączania i wyłączania grzejnika elektrycznego. Mogą być one jednorazowe lub cykliczne.

Jaki grzejnik elektryczny kupić?

Grzejniki elektryczne są najczęściej wybierane poza sezonem grzewczym, gdy na zewnątrz jest dość zimno. Wówczas przy ich pomocy można szybko dogrzać pomieszczenie. Jaki grzejnik elektryczny warto kupić i czym się należy przy tym kierować?

 • Rodzaj – jest kilka różnych rodzajów grzejników elektrycznych. Urządzenia olejowe są bardzo popularne. Podgrzewają one olej i oddają ciepło do otoczenia także po odcięciu zasilania. Prąd pobierają w czasie podgrzewania oleju. Zazwyczaj są to grzejniki wolnostojące z kółkami. Urządzenia konwektorowe są nie mniej popularne. Występują w wersji wolnostojącej lub przeznaczonej do zawieszenia na ścianie. Podgrzewają chłodne powietrze przy podłodze, które potem unosi się do góry. Działają od razu po uruchomieniu. Promienniki to halogenowe piece elektryczne wykorzystujące radiację i promieniowanie podczerwone. Są idealne do zastosowań punktowych. Ponadto wyróżnia się grzejniki ceramiczne z ceramicznym wkładem. To on się nagrzewa i oddaje ciepło.
 • Moc – im jest ona wyższa, tym większe są możliwości grzewcze urządzenia. Parametr ten należy dostosować do metrażu pomieszczenia. Na dużych przestrzeniach zaleca się często zastosowanie dwóch lub trzech kaloryferów.
 • Przeznaczenie – podczas wyboru grzejnika elektrycznego, trzeba mieć na uwadze rodzaj pomieszczenia, w którym on stanie. To bardzo ważne w przypadku np. łazienki.
 • Regulacja i termostat – warto sprawdzić, czy dane urządzenia ma termostat i oferuje możliwość regulacji mocy działania. Czasami są to dwa lub trzy stopnie działania. Nowsze urządzenia pozwalają na ustawienie bardzo dokładnej temperatury w pomieszczeniu. Niektóre kaloryfery obsługiwać można za pomocą pilota.
 • Wymiary – często grzejniki elektryczne są smukłe, lekkie i kompaktowe. Mogą być jednak także duże i ciężkie. Wszystko zależy od wybranego modelu. Jednak z wielkością nie zawsze idzie w parze wysoka moc grzewcza.
 • Długość przewodu zasilającego – należy sprawdzić długość kabla i to, czy można go nawinąć na uchwyt wkomponowany w obudowę grzejnika.

Czy warto kupić grzejnik elektryczny?

Grzejniki elektryczne są często wybierane wówczas, gdy zainstalowane w budynku ogrzewanie elektryczne nie jest zbyt efektywne. Ponadto niekiedy w domu jest ciepło jesienią i zimą, ale po ustąpieniu mrozów, ogrzewanie jest mniej wydajne. Wówczas dodatkowy grzejnik elektryczny naprawdę  się przydaje. Warto go postawić w miejscu, w którym w ciągu dnia spędza się najwięcej czasu.

Sporo grzejników elektrycznych dostępnych na rynku to modele mobilne, które bez problemu przenosić można z jednego miejsca w drugie, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Grzejniki elektryczne są często wykorzystywane w łazienkach. Niekiedy bowiem niewielkie rozmiarowo grzejniki centralnego ogrzewania są mało efektywne. Dlatego konieczne jest sięgnięcie po dodatkowy kaloryfer.

Oprócz tego grzejniki elektryczne doskonale sprawdzają się na działkach rekreacyjnych i w domach wypoczynkowych. Wówczas nie trzeba montować całej instalacji centralnego ogrzewania.

Popularni producenci grzejników elektrycznych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu grzejników elektrycznych

Grzejniki elektryczne mimo upływu lat wciąż mają swoich zagorzałych zwolenników. Zresztą na rynku zakupić można różne ich rodzaje np. kaloryfery olejowe czy ceramiczne. Są to urządzenia proste w obsłudze, które pozwalają na skuteczne dogrzanie pomieszczenia. Są przydatne przed lub po zakończeniu sezonu grzewczego, gdy na zewnątrz nadal robi się zimno. Ponadto stanowią ciekawą alternatywę dla instalacji centralnego ogrzewania np. na działkach letniskowych.