Taczka ogrodowa to niepozorny pojazd, który przyda się podczas wykonywania wielu prac w ogrodzie czy na działce. Pozwala na łatwe transportowanie ziemi, skoszonej trawy czy zgrabionych liści. Taczki ogrodowe można podzielić na klasyczne taczki z jednym kółkiem oraz popularne taczki dwukołowe. Na ogół są one plastikowe, lekkie i bardzo poręczne. Zresztą taczki ogrodowe wykonane z tworzywa sztucznego z powodzeniem wykorzystać można również jako pojemnik na zabawki i narzędzia ogrodnicze.

Ranking taczek ogrodowych

Na pewno niejeden właściciel działki lub ogrodu zastanawia się, jaką taczkę ogrodową kupić. Jest to pojazd bardzo funkcjonalny, który ma całkiem sporo zastosowań. Jak wybrać ten odpowiedni dla siebie? Z pomocą przyjdzie przygotowany przez nas ranking taczek ogrodowych. Podczas jego tworzenia wzięliśmy pod uwagę produkty znanych marek, które cieszą się dużym uznaniem ze strony internautów.

 1. Taczka ogrodowa Greenworks

  Taczka ogrodowa Greenworks
  Sprawdź aktualną cenę

  Oryginalna taczka ogrodowa z napędem, która poradzi sobie także z niezbyt równym terenem. Posiada funkcję wysypywania zawartości, co przekłada się na możliwość szybkiego opróżnienia pojazdu. Taczka wyróżnia się dużą pojemnością – do 106 litrów. Mieści aż 100 kg produktu. Bezproblemowo porusza się w przód i w tył. Jest to pojazd zasilany akumulatorem. Doskonale sprawdzi się z pewnością w niejednym ogrodzie.

 2. Taczka Eda Ogrodowa 140L Beż

  Taczka Eda Ogrodowa 140L Beż
  Sprawdź aktualną cenę

  Wykonana z wytrzymałego polipropylenu taczka ogrodowa idealna do każdego ogrodu. Jest lekka i ładowna. Pozwala jednorazowo przewieźć sporą ilość ziemi, skoszonej trawy czy liści. Wyposażona jest w dość szerokie koła i wspornik. Dzięki temu pozostaje przez cały czas stabilna. Ciekawym rozwiązaniem jest znajdująca się w środku misy półka, na której przewozić można np. sadzonki z roślinami. Na uwagę zasługują również boczne uchwyty na narzędzia ogrodnicze.

 3. Maxpol Taczka Ogrodowa Czarna

  Maxpol Taczka Ogrodowa Czarna
  Sprawdź aktualną cenę

  Utrzymana w czarnej kolorystyce taczka ogrodowa wysokiej jakości o pojemności 120 litrów. Doskonale nadaje się do przewożenia ziemi, odpadów, liści czy skoszonej trawy. Przyda się z pewnością w każdym ogrodzie czy na działce. Pojazd wyposażony jest w dwa dość szerokie koła. Wykonany jest z materiałów wysokiej jakości, co przekłada się na jego długą żywotność.

 4. Taczka ogrodowa Greenmill Wózek Ogrodowy 75L

  Taczka ogrodowa Greenmill Wózek Ogrodowy 75L
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny i lekki wózek ogrodowy z uchylną misą wykonaną z tworzywa sztucznego oraz ze skrętnymi kołami przednimi. Pojazd posiada konstrukcję czterokołową. Koła są umieszczone na metalowych felgach. Opony pneumatyczne mają dętki i wentyl typu samochodowego. Dodatkowo misa jest wzmocniona żebrami dolnymi. Ciekawym rozwiązaniem jest wzmocniony mechanizm skrętu. Dzięki temu jest to wózek o wysokiej stabilności. Jego maksymalna ładowność określana jest na 120 kilogramów.

 5. Taczka Gardena Wózek ogrodowy Gartenmobil

  Taczka Gardena Wózek ogrodowy Gartenmobil
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny wózek ogrodowy służący do zbierania i usuwania różnego typu odpadów, chwastów, skoszonej trawy itd. Posiada wytrzymałe koła i solidną, metalową ramę, która wytrzymuje obciążenie na poziomie 70 kg. Nowoczesna dwufunkcyjna pokrywa skutecznie chroni przed wilgocią i nieprzyjemnym zapachem. Sprawdzi się też jako szufelka. Pojazd błyskawicznie przekształcić można w taczkę służącą do transportu skrzynek z owocami. W tym celu należy usunąć uchwyt na worek.

Jakie taczki ogrodowe kupić?

Taczka ogrodowa to pojazd niezastąpiony w ogrodzie czy na działce. Doskonale nadaje się do transportowania odpadów, skoszonej trawy, zgrabionych liści czy zwykłej ziemi. Na jaki model warto postawić w tym przypadku? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie taczki ogrodowej?

 • Pojemność – tutaj warto zastanowić się nad swoimi potrzebami. W dużym ogrodzie jest na ogół do przewożenia sporo biomasy. Tam potrzebna jest większa taczka, ale już w małym ogrodzie postawić można na model znacznie mniejszy.
 • Koła – są one bardzo istotne przede wszystkim w taczkach ogrodowych, w których przewożone są spore ciężary. Pojazdy ze stabilnymi kołami lepiej radzą sobie na terenie nierównym. Dodatkowo w niektórych modelach dość łatwo wymienić można koła na większe.
 • Stabilność – warto postawić na taczkę ogrodową z wyprofilowanymi uchwytami. Wówczas pojazd będzie utrzymywać stabilność przez cały czas. Najgorszej pod tym względem wypadają proste taczki z jednym wąskim kołem. Lepiej więc rozważyć zakup pojazdu z dwoma lub czterema kołami.
 • Uchwyty – to w taczkach ogrodowych element bardzo istotny, na który niewiele osób zwraca niestety uwagę. Uchwyty nie mogą być idealnie gładkie, bo takie wysuwają się z rąk. Dobrze sprawdzają się te z gardą chroniącą wierzch dłoni.
 • Materiał – taczki z tworzywa sztucznego są lekkie i odporne na czynniki atmosferyczne. Z drugiej strony są raczej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Są dobrym wyborem do prac lekkich i mniejszych ogrodów. Takie taczki wymagają odpowiedniego przechowywania, gdyż mróz powoduje kruszenie się plastiku i osłabia jego strukturę. Taczki aluminiowe również są dość lekkie i odporne na opady deszczu. Jednak są jednocześnie podatne na deformację i odkształcenia. Taczki stalowe są ciężkie, ale za to wytrzymałe. Idealnie sprawdzają się podczas prac różnego typu. Warto postawić na te ocynkowane, zabezpieczone przed korozją. Na końcu warto wspomnieć o taczkach ogrodowych, które pełnić powinny jedynie funkcję dekoracyjną.
 • Konstrukcja – taczki ogrodowe bywają płytkie lub głębokie. W większości przypadków sprawdzają się modele niezbyt głęboki, bo można w nich przewozić niewielkie ładunki. Warto sprawdzić przy okazji obecność pochylni ułatwiającej rozładunek.

Czy warto kupić taczki ogrodowe?

Taczka to jedno z bardziej wygodnych narzędzi służących do transportu różnego rodzaju ładunków. Takie pojazdy są nieocenione w przypadku wielu prac ogrodowych. Wykorzystywane są także w budownictwie. Pozwalają na przewożenie rzeczy z jednego miejsca do drugiego. Ograniczają przy okazji wysiłek operatora.

Taczka ogrodowa umożliwia wygodny transport materiałów ciężkich i niezbyt poręcznych. Zazwyczaj jest to skoszona trawa, zgrabione liście czy ziemia. Na budowach transportuje się z kolei zazwyczaj piasek i żwir. Kluczem do sukcesu jest zawsze wybranie odpowiedniego pojazdu. Musi być on funkcjonalny i wygodny w obsłudze.

Taczki ogrodowe są z założenia opływowe i lżejsze niż te przeznaczone na budowę. Mogą być to jednak pojazdy wysokiej jakości o naprawdę długiej żywotności. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na pojemność taczki, materiał jej wykonania czy ilość posiadanych kół.

Popularni producenci taczek ogrodowych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu taczek ogrodowych

Taczka ogrodowa to niewielki rozmiarowo pojazd wykorzystywany na co dzień w wielu ogrodach i na działkach. Pozwala na wygodne i bezproblemowe transportowanie ziemi, odpadów, skoszonej trawy, liści itd. Jest to produkt, w który naprawdę warto zainwestować. Dużą popularnością od lat cieszą się taczki plastikowe. Są one bowiem lekkie, zwrotne i odporne na działanie deszczu. Z drugiej strony mogą być podatne na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego wiele osób preferuje taczki aluminiowe i stalowe. Zwłaszcza te ostatnie są bardzo żywotne.